آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام :
اين هم از طرح نهايي مدار درخواستي :
در پروتيوس شبيه سازي شده و مشكل خاصي مشاهده نشد چنانكه در عمل و يا شبيه سازي با مواردي مواجه شدين پيام بزاريد در خدمت خواهم بود .
همزمان و با فشار يكي از دگمه ها علاوه بر نمايش مرحله ها در سگمنت دامنه ولوم اكو را نيز تغيير خواهد داد .
اين مدار در خروجي خود يك سيم ورودي { كه در اينجا به يك ژنراتور 800 هرتز و كانال 1 اسكوپ وصل ومصرف شده } و يك سيم خروجي دارد { كنال 2 اسيلواسكپ } كه به همراه سيم سوم زمين { گراند } جايگزين يك ولوم كنترلي ميشود { اعم از مدار پري يا اكو يا هر مدار ديگر .....
[hide] مشاهده فایل‌پیوست Digital Control .rar [/hide]
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 19 کیلوبایت بازدیدها: 60

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,832
با سلام
این پست آخر (832) طرح تکمیل شده هست ؟ چون من دانلود کردم صفحه اسکوپ روی نقشه افتاده بود میشه راهنمایی بفرمایید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: CINAPA

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام
این پست آخر (832) طرح تکمیل شده هست ؟ چون من دانلود کردم صفحه اسکوپ روی نقشه افتاده بود میشه راهنمایی بفرمایید
با سلام :
بله طرح نهايي هست ولي فرصت كافي براي ظرافت كاري نداشتم و به عهده خودتون واميگذارم ولي طرح در شبيه سازي تست شد و مشكلي ندارد .
ميتونيد اسكوپ را با ماوس { نوار ابي رنگ اسكوپ } كنار بكشيد و يا انرا حذف كنيد تا نقشه را كامل ببينيد ولي بهتر است ابتدا وضعيت دگمه كانالهاي A , B اسكوپ و دامنه ها را با فشار دگمه اپ و داون و ريست بررسي و مطالعه كنيد .
بجاي سيگنال ورودي از پالس جنراتور 800 هرتز همزمان در كانال A اسكوپ و خروجي در كانال B قابل مقايسه هست كه بعد از مطالعه - انها قطع و بجاي سيم ورودي و خروجي ولوم بكار بنديد مسلما سيم گراند در همه مدارات نيز مشترك ميباشند .
در صورت مونتاژ حتما مقدار خازن هاي ابتدايي ..... يك ميكرو را به 100 نانو فاراد تغيير دهيد تا سرعت عمل استاندارد شود .
موفق باشيد .

JVC_ATX

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2007-05-02
88
544
با سلام خدمت شما استاد ارجمند
مدار شارزری میخوام که ورودیش 19 باشه وخروجیش 12 ولت 5امپر که روی بردی به اندازه 2*2 سانتی متر جا بشه ای مدار رو میخوام واسه شارژ باطری لپ تاپ که داخل محفظه
خود باطری بذارم
با تشکر

• Like

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,832
با سلام :
ميتونيد اسكوپ را با ماوس { نوار ابي رنگ اسكوپ } كنار بكشيد و يا انرا حذف كنيد تا نقشه را كامل ببينيد
با سلام استاد من فقط میتونم فایل عکس رو مشاهده کنم ولی اون یکی فایل ( digital control ) رو نمیتونم مشاهده کنم و نمی دونم با چه نرم افزاری باز میشه . براتون امکان داره عکس خالی رو برام آپ کنید راستش تا حالا با اسکوپ کار نکردم و اصلا" نمی دونم معنی اون موجها چی هست و چون شما تست کردید برام کافی هست با تشکر

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام استاد من فقط میتونم فایل عکس رو مشاهده کنم ولی اون یکی فایل ( digital control ) رو نمیتونم مشاهده کنم و نمی دونم با چه نرم افزاری باز میشه . براتون امکان داره عکس خالی رو برام آپ کنید راستش تا حالا با اسکوپ کار نکردم و اصلا" نمی دونم معنی اون موجها چی هست و چون شما تست کردید برام کافی هست با تشکر
با سلام :
عکس هایی که میزارم برای جلب توجه بینندگان در یک نگاه میباشد و کیفیتی هم نداره که قابل استفاده بشه اصل مدار در فایل ضمیمه هست و این برنامه {فایل ضمیمه } با نرم افزار پروتیوس باز میشه و شبیه سازی میکنه بدین معنی که شما اگر نرم افزار پروتیوس ورژن 7/2 را نصب کنید و فایل ضمیمه را با اون نرم افزار باز کنی دقیقا مثل این هست که مدار فوق را مونتاژ کرده و نحوه استفاده و کارایی انرا و همچنین احتمالا خطاهایی اگر داشته باشه - پروتیوس انرا براتون نشون میده { در پست های قبلی هم فایل های ضمیمه شده را اشاره کرده بودم که از پروتیوس استفاده کنید }.
برای اپلود به صورت عکس باید مقدار عددی قطعات و نقشه شماتیکی واضحی براتون تهیه کنم که الان با این سیستم که انلاین هستم مقدور نیست سعی میکنم تا امشب براتون بزارم ولی توصیه میکنم پروتیوس را داشته باشید حداقل حسن ان این هست که برای هر مداری نیاز به مونتاژ و تست عملی نخواهید داشت وکلی صرفه جویی در وقت وهزینه هاتون پایین میاد و از خسارات مالی هم خلاص می شوید .
با تشکر .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام خدمت شما استاد ارجمند
مدار شارزری میخوام که ورودیش 19 باشه وخروجیش 12 ولت 5امپر که روی بردی به اندازه 2*2 سانتی متر جا بشه ای مدار رو میخوام واسه شارژ باطری لپ تاپ که داخل محفظه
خود باطری بذارم
با تشکر
با سلام :
شارژر با مشخصات 5 امپر و 12ولت در ابعاد 2×2 سانتی متر !!!!!!! مگر در خواب ببینید .
دوست عزیز تنها ترانس { حتی با فرض هسته فریت } چنین شارژری حداقل 5×5 سانتی و با در نظر گرفتن بقیه قطعات و پل و..... باید حداقل 25 × 25 سانتی متر pcb فیبر داشته باشید .
موفق باشید .

• Like

JVC_ATX

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2007-05-02
88
544
ببخشید من میخوام از اداپتور خود لپ تاپ استفاده کنم
با تشکر

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
ببخشید من میخوام از اداپتور خود لپ تاپ استفاده کنم
با تشکر
سلام :
اداپتور لب تاب نیازی به اضافه کردن قطعه و... نداره و خودش شارژ میکنه و نسبت به حجم و توان باتری مطمین تر هم هست . در حال حاضر هیچ قطعه ای که در اندازه 2×2 سانتی جاسازی بشه با توان 5 امپر نداریم .حداقلش بنده اطلاعی ندارم .
با تشکر .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام :
اين هم شماتيك كامل خدمت شما .
دانلود كنيد .
[hide] مشاهده فایل‌پیوست Digital Volume Control.rar [/hide]
موفق باشيد .

پیوست‌ها

بالا