آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

javad0079

کاربر
2015-07-22
8
19
گیلان
سلام.مدار پیشنهادی شمارو بستم.یه مشکل وجود داره آینه که وقتی کلید پایین باشه لامپ 24 ولت روشن میشه و تا زمانی که کلید پایین باشه لامپ روشن خواهد بود ولی وقتی لامپ سوخت از کجا باید متوجه سوختن بشیم؟

asadbekam

کاربر
2009-06-22
37
80
سلام. مدار مورد نظر بستم وقتی کلید پایین باشه لامپ 24 ولت روشن میشه اما اگرلامپ 24 بسوزد ما خبر دار نمیشیم
سلام
با کسب اجازه از استاد عزیز من سوال شما رو پاسخ میدم.
همانطور که استاد فرمودند تو حالت عادی یا لامپ اصلی روشنه یا ال ای دی.
حالا اگر هیچکدوم روشن نبود یعنی یه مشکلی هست، یا کلید قطعه یا لامپ اصلی سوخته و یا برق قطعه.
یا علی

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
ممنونم از راهنمایی شما.میشه همین مدار برای 10 لامپ طراحی کنید که هر کدوم از لامپ ها سوخت موقعیتش معلوم باشه.ممنون میشم
با سلام :
اگر همه 10 لامپ توسط یک کلید روشن و خاموش شوند نمی تونه تشخیص بده که کدام یا چند لامپ سوخته و کافیست که یکی از لامپ ها سالم باشند ....
ولی اگر برای هر لامپ یک کلید خاموش و روشن مجزا داشته باشید ان وقت سر راه هر کلید - همین مدار را تعبیه میکنید تا با سوختن لامپ کلید مربوطه ال ای دی ان لامپ نیز خاموش میشه و متوجه میشوید که لامپ فوق سوخته .. { در کل بخاطر سادگی و هم هزینه بودن .... این مدار پیشنهاد شد }
موفق باشید .

javad0079

کاربر
2015-07-22
8
19
گیلان
سلام ببخشید باز مزاحم شدم.من تعدادی لامپ 24 ولت ..60 وات دارم.هر کدوم با یک کلید جدا گانه خاموش روشن میشه.وبا فاصله دور از هم قرار دارند بطوری که وقتی روشن یا خاموش باشه قابل تشخیص نیست چون هر کدوم تو یه مکان خاص هست .مداری میخواستم وقتی لامپ سوخت متوجه بشم موار مورد نظر من از کنار کلید روشن و خاموش کردن لامپ ها هشدار بده یعنی فتوسل نمیخوام چون سیم کشی هزینه زیادی داره. ممنونم

javad0079

کاربر
2015-07-22
8
19
گیلان
باز هم سلام.میشه لطف کنید مدار درخواستی منو با سنسور جریان یا ترانس جریان و یک ic طراحی کنید.که باسوختن لامپ هشدار بده ویک led هم چشمک ب نه یا روشن بشه .ممنون میشم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
سلام ببخشید باز مزاحم شدم.من تعدادی لامپ 24 ولت ..60 وات دارم.هر کدوم با یک کلید جدا گانه خاموش روشن میشه.وبا فاصله دور از هم قرار دارند بطوری که وقتی روشن یا خاموش باشه قابل تشخیص نیست چون هر کدوم تو یه مکان خاص هست .مداری میخواستم وقتی لامپ سوخت متوجه بشم موار مورد نظر من از کنار کلید روشن و خاموش کردن لامپ ها هشدار بده یعنی فتوسل نمیخوام چون سیم کشی هزینه زیادی داره. ممنونم
با سلام :
اگر همه کلید هاتون در یک جا و نزدیک هم تعبیه شده همین مدار ساده قبلی مشکل شما را حل خواهد کرد و کافیست که به دو سیم کلید هرلامپ یک مقاومت و ال ای دی وصل کنید .
مدار با سنسور جریان وقتی براتون مفید خواهد بود که همه هر چندتا لامپ توسط فقط یک کلید روشن خاموش شوند که علاوه درنیاز به تبحر کافی در مونتاژ و طراحی و تهیه قطعات و هزینه گزاف !! مشکلات بعدی را براتون دردسر ساز میکنه برای مثال اگر بخواهید یکی از لامپ ها را از مدار خارج کنید یا یکی اضافه کنید ... مدار سنسوری عمل کرده و موجب مشکلات براتون میشه .
موفق باشید .

javad0079

کاربر
2015-07-22
8
19
گیلان
سلام.لطف کنید چند نمونه رله جریان و سنسور جریان dc همراه با مدار بزارید جهت آموزش. ممنون میشم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

fzi

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-02-11
312
588
آذربایجان
سلام استاد
من می خوام یه تابلو روان بسازم از نوعی که یه ردیف ال ای دی با سرعت در حال چرخش هستند
برای انتقال تغذیه به قسمت گردان می خوام از ترانس استفده کنم
برای ساختش نمی دونم چند دور با چه قطر سیمی بپیچم و فاصله اولیه و ثانویه چقد باشه
منبعم اینا هستن
http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=85228.0
با سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

691743

کاربر vip
کاربر
2015-02-12
34
48
سلام اقای رجبی
ممکنه مداری داشته باشید که با میکرو کار بکنه و 0-20 مگاهرتز سینوسی قابل کنترل تولید بکنه یعنی روی تمام فرکانسها قابلیت مانور داشته باشه

آخرین ویرایش:
بالا