آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام خدمت استاد گرامي. من مدار روشن كردن مهتابي هاي چراغ اضطراري رو ميخواستم. در واقع همون مداري كه توي خود چراغهاي اضطراري به كار رفته. منتها چون توي بردي كه داخل دستگاه هست، مدار شارژ باتري و كنترل چراغها و... كنار هم هست، نتونستم استفاده كنم ازش. اگر فقط مدار مهتابيهاي اونو واسم بگذاريد ممنون ميشم.
شاد و سربلند باشيد
با سلام :
عزیزم در همین تاپیک { دقت کنید که این تاپیک بیش از 20 صفحه هست و هر صفحه شامل چندین مدار پس همه صفحات را ببینید } و همچنین در تاپیک
[hide]
[h=3]تاپیک لامپ های کم مصرف و[/h][h=3]تاپيك مدارات ساده الكترونيكي براي مبتديان { شامل چندین صفحه } و مخصوصا در تاپیک :[/h][h=3]طولاني كردن عمر لامپ هاي فلورسنت[/h] [/hide] کلی مدار مورد نظر شما موجود میباشد مراجعه و استفاده نمایید .
موفق باشید .

jooly

کاربر
2009-05-16
125
141
با سلام
اگر لطف کنید جواب پست1002رو بدین ممنون میشم
یک سوال داشتم ایا ایسی امپلی فایرtda7294 قوی تر ازstk4392 می باشد چون من دو تا امپلی فایر رو ساختم ولی Tda7294ضعیف تر از stk هست که توی دیتا شیت ش نوشته100وات چه جوری میشه که به stkنمیرسه؟؟:63000000:
با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام دوست عزیز
یک مشکل دیگه ای گه پیداکردم وقتی ledها به خروجی مدار وصل میشن بر اثر کمبود ولتاژ خروجی 4017مدار درست کار نمی کنه ولی وقتی ledهارو از مدار جدا میکنم مدار درست کار میکنه و تایمر هم به هم نمیخوره با ترانزیسنور هم تست کردم نشد ؟؟؟؟
فایل پروتوس هست دانلود کنید وتست کنید ؟؟؟:smilie_help:
با تشکر :sadwalk:
//////////////////////////
با سلام :
میتونید از یک امیتر فالوور یا یک مرحله تقویت ترانزیستوری و یا از ایسی ULN200X استفاده کنید .
در عمل موقع تهیه 4017 بخواهید که اوپن کلکتور براتون بدهند تا دیگه دیود ها نیازی نباشد { برای جبران هر مرحله 0.8 ولت افت ولتاژ دارید }
فایل تون را اصلاح کردم دانلود کنید .
مرحله یکم برای 3 ثانیه و دوم 6 ثانیه و سوم تا 9 ثانیه ... میتونید مقدار مقاومت های ترکیبی را به زمان دلخواه تغییر دهید .
کل مدار با 5 ولت کار میکند .
[hide] [/hide]
[hide][/hide]
[hide]
1.gif
41102d1318714914-multi-timer.rar (46.0 کیلو بایتمشاهده فایل‌پیوست 41102d1318714914-multi-timer.rar multi timer.JPG[/hide]
موفق باشید .

پیوست‌ها

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام
اگر لطف کنید جواب پست1002رو بدین ممنون میشم
یک سوال داشتم ایا ایسی امپلی فایرtda7294 قوی تر ازstk4392 می باشد چون من دو تا امپلی فایر رو ساختم ولی Tda7294ضعیف تر از stk هست که توی دیتا شیت ش نوشته100وات چه جوری میشه که به stkنمیرسه؟؟:63000000:
با تشکر
با سلام :
اطلاعات مندرج در دیتا شیت ها عملا با قطعه ای که تهیه میکنید معمولا فرق دارند و این مربوط میشه به قطعات تولید شده با درجات متعدد .
معمولا قطعات در چندین درجه تولید میشوند که دقیقترین انها {درجه یک واقعی } طبق دیتا شیت و در صنایع نظامی کاربرد دارند .
[hide]درجه 2 به سفارشات کارخانجات سازنده ..................
از این به بعدش دوباره به سه درجه تقسیم میشوند .
درجه یک {3} فروشندگان صاحب امتیاز و قرار داد .
درجه دو {3} فروشندگان تجارتی عمومی ....
درجه سه {3} بصورت فله ای و بدون تست شده بازار ایران پر از همین نوع رایج شده ........
[/hide]
موفق باشید .

hamed-haro

کاربر
2010-08-07
22
42
با سلام خدمت جناب اقای رجبی
بنده مدار ولوم دیجیتالی می خواهم که در حالی که صدا را کنترل میکند در عین حال وضعیت حجم صدا را در یک نمایشگر lcd نمایش دهد.
ایا در این زمینه میتوانید مرا یاری کنید.البته طرحهای زیادی با atmega8 دارم برای این منظور.. ولی قابلیت نمایش در lcd را ندارند و این رو میدونم که اگر کسی به برنامه نویسی مسلط باشد این کار را براحتی میتوان در همان atmega8 عملی کرد. حال بسیار ممنون میشم که طرحی رو به بنده معرفی نمایید.
پیشاپیش از شما سپاسگزاری میکنم

baby202020

کاربر vip
کاربر
2007-11-15
51
115
با سلام
من یک مداری میخواستم برای یک باطری 20 ولت 3 امبر که این مدار به یک ادابتور سوئیچینگ 22 ولت وصل شه و فقط کار اتوماتیک کردن شارژ را انجام دهد. متشکرم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام
من یک مداری میخواستم برای یک باطری 20 ولت 3 امبر که این مدار به یک ادابتور سوئیچینگ 22 ولت وصل شه و فقط کار اتوماتیک کردن شارژ را انجام دهد. متشکرم
با سلام :
دوست عزیز درخواست شما مفهوم نیست .
اینکه : شما این مدار را برای شارژر کردن میخواهید برای باتری 20 ولتی 3 امپر !!! یا برای وصل کردن به پاور سویچینگ 22 ولت که اتوماتیک شارژ کنه ؟؟؟؟ نامفهوم هست .
معمول نیست که مدار شارژ کن به اداپتور 22 ولتی وصل بشه !!!
به هر حال اگر منظورتون یک شارژکن هست !! مداری با ورودی 220 برق شهر و همچنین با ورودی ولتاژ دی سی 24 الی 27 ولت و خروجی 22 ولت { با تغییر در ولتاژ زینرها میتوان ولتاژ خروجی را تغییر داد } تقدیم شما .
در غیر این صورت توضیح کامل و بیشتر بزارید ؟؟
[hide] 22V-Battery-Charger-Schematic.JPG[/hide]
با تشکر .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام خدمت جناب اقای رجبی
بنده مدار ولوم دیجیتالی می خواهم که در حالی که صدا را کنترل میکند در عین حال وضعیت حجم صدا را در یک نمایشگر lcd نمایش دهد.
ایا در این زمینه میتوانید مرا یاری کنید.البته طرحهای زیادی با atmega8 دارم برای این منظور.. ولی قابلیت نمایش در lcd را ندارند و این رو میدونم که اگر کسی به برنامه نویسی مسلط باشد این کار را براحتی میتوان در همان atmega8 عملی کرد. حال بسیار ممنون میشم که طرحی رو به بنده معرفی نمایید.
پیشاپیش از شما سپاسگزاری میکنم
با سلام :
یک مدار ساده ولوم کنترل دیجیتالی استریو با کارایی تست شده دارم که نمایشگرش میتواند ال ای دی یا سون سگمنت و در صورت نیاز با ال سی دی باشد در شماتیک پیشفرض نمایشگر با 5 عدد ال ای دی انتخاب شده ولی میتوانید خروجی ها را به یک درایور {میکرو کنترل} lcd و یا یک درایور سون سگمنت اعمال کنید تا به صورت دلخواه نمایش دهد .
امیدوارم کارساز باشد .
[hide] [/hide]
[hide][/hide]
[hide]digital volume sterio.JPG [/hide]
با تشکر .
موفق باشید .

meysam_khodaee

کاربر
2008-02-24
6
8
سلام
یک مدار برای دستگاه جوجه کشی میخواستم برای کنترولرش که دما و رطوبت را اندازه گیری کنه بعد به رله فرمان بده که فن قطع شه که دما بیات بالا ممنون میشم کمکم کنید راستش بخوام واسم درست کنن 100 تومان میگیرن که یکم زیاده واسه من

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farah676

baby202020

کاربر vip
کاربر
2007-11-15
51
115
با سلام :
دوست عزیز درخواست شما مفهوم نیست .
اینکه : شما این مدار را برای شارژر کردن میخواهید برای باتری 20 ولتی 3 امپر !!! یا برای وصل کردن به پاور سویچینگ 22 ولت که اتوماتیک شارژ کنه ؟؟؟؟ نامفهوم هست .
معمول نیست که مدار شارژ کن به اداپتور 22 ولتی وصل بشه !!!
به هر حال اگر منظورتون یک شارژکن هست !! مداری با ورودی 220 برق شهر و همچنین با ورودی ولتاژ دی سی 24 الی 27 ولت و خروجی 22 ولت { با تغییر در ولتاژ زینرها میتوان ولتاژ خروجی را تغییر داد } تقدیم شما .
در غیر این صورت توضیح کامل و بیشتر بزارید ؟؟
hidden content may not be quoted
با تشکر .
موفق باشید .
با تشکر
دوست عزیز من در اصل مدار برای شارژ باطری 20 ولتی 3 امبر میخواستم .
و در صورت امکان میخواستم که بجای ترانس در مدار یه تغذیه سوئیچینگ بزارم که گفتید معمول نیست .
و سوال دیگر که ترانس این مدار ترانس دوبل است.و irf520 در مدار چه قطعه ای است و همچنین در این مدار ال ای دی برای نشان دادن کامل شدن شارژ وجود ندارد.

آخرین ویرایش:
بالا