آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: لپ تاپ dell 5010 وقتی شارژر را میزنم چراغ شارژر خاموش میشود

vcd tanin

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2010-08-29
916
8,971
نصف جهان
پروگرم کردم روشن نشد

ایا ای سی تغذیه را که تعویض کردی خروجی ای سی درسته
ایرادی که عرض کردید که سیستم بوق میزنه مشکل اتصال ولتاز ای سی تغذیه میباشه چون موقع اتصال ولتاز ای سی تغذیه بالا رفته و قطعات دیگه شوک دیده شده
هارد و سی دی رام را از برد خارج کن ببین چی پیش می اید
در ضمن در مسیر ولتاز خروجی چند عدد دیود زینر smd وجود داره انها را هم چک کن

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام اول یک بک اپ بگیر بعد پروگرام کن مورد داشتم مثل همین که با پروگرام سکوریتی مشکلش حل شده اگه تمام ولتاژها درست هستند حتما از سکوریتی هستش موفق باشید

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام شماره آی سی سکوریتی روی مادربرد لپ تاپ ببین چه شماره ای هستش ازش بک آپ بگیر وروی برد هاردش هم باید یک بایوس داشته باشه که با سکوریتی فکرکنم همشاره است ببین همینجوره اگه بود ازهردو بک آپ بگیر وهردو را با فایل بک گرفته از روی بایوس هارد پروگرام کن نتیجه رو اعلام کن فقط من خودم این کارو تا به حال نکردم یکی ازدوستان بهم گفت شما فقط بک بگیری که اگه نشد دوباره برات دردسر نشه موفق باشید

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام

عزیز شما تنها قطعه ای که از قبل داری یه باطری و یه ال سی دی و فلت ها هست و خودتم گفتی تغذیه هم عوض کردی پس اولین حرکتت بعد از اینا باطریه که احتمالآ برگشتی به مدار شارژ داره که روی آداپتور تاثیر میذاره حتی گاهآ پیش میآد که باطریی روی یه مادربرد شارژ میشه ولی روی مادربرد دیگه شارژ نمیشه با اینکه سالم نشون میده البته از نظر الکترونیک علمی توجیح داره که بحث در اینجا طولانی خواهد شد. فلت ها رو هم از قلم ننداز چون رفت و برگشتها روی اونا انجام میشه . تمام این نظر بدلیل این است که شما فرمودید مادربرد راهم عوض کردید ولی نتیجه نداده .تا نظر اساتید چی باشه
موفق باشی

آخرین ویرایش:

ashki

کاربر
2007-12-17
78
303
کرج
پاسخ : رد: لپ تاپ dell 5010 وقتی شارژر را میزنم چراغ شارژر خاموش میشود

سلام شماره آی سی سکوریتی روی مادربرد لپ تاپ ببین چه شماره ای هستش ازش بک آپ بگیر وروی برد هاردش هم باید یک بایوس داشته باشه که با سکوریتی فکرکنم همشاره است ببین همینجوره اگه بود ازهردو بک آپ بگیر وهردو را با فایل بک گرفته از روی بایوس هارد پروگرام کن نتیجه رو اعلام کن فقط من خودم این کارو تا به حال نکردم یکی ازدوستان بهم گفت شما فقط بک بگیری که اگه نشد دوباره برات دردسر نشه موفق باشید

این کار را کردم درست نشد

ashki

کاربر
2007-12-17
78
303
کرج
سلام

عزیز شما تنها قطعه ای که از قبل داری یه باطری و یه ال سی دی و فلت ها هست و خودتم گفتی تغذیه هم عوض کردی پس اولین حرکتت بعد از اینا باطریه که احتمالآ برگشتی به مدار شارژ داره که روی آداپتور تاثیر میذاره حتی گاهآ پیش میآد که باطریی روی یه مادربرد شارژ میشه ولی روی مادربرد دیگه شارژ نمیشه با اینکه سالم نشون میده البته از نظر الکترونیک علمی توجیح داره که بحث در اینجا طولانی خواهد شد. فلت ها رو هم از قلم ننداز چون رفت و برگشتها روی اونا انجام میشه . تمام این نظر بدلیل این است که شما فرمودید مادربرد راهم عوض کردید ولی نتیجه نداده .تا نظر اساتید چی باشه
موفق باشی

دوست عزیز باتری سالم هم گذاشتم اثلان بدون باتری هم زمان روشن کردن ارور ac powerمیده با دکمه اف 1سیستم بالا میاد توست اپ هم اداپتور ناشناسه
هرچی هست تنها به بردی که اداپتور بهش وصل میشه باید باشه چون تنها قطعه ای که عوض نکردم اونه حالا نمیدونم نظرم درسته یا نه :busted_red:

بالا