آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: لپ تاپ dell 5010 وقتی شارژر را میزنم چراغ شارژر خاموش میشود

ashki

کاربر
2007-12-17
78
303
کرج
الان این مسفت رو که دراوردی یعنی لپتاپ تصویر بت داد ؟
من خودم اینن مشکل رو داشتم بدون اون کار میکنه ولی وقتی ماسفت رو میگذاشتم باز شورت نشون میداد

بله الان همچی اوکیه حتی باتری رو هم دتکت میکنه ولی شارج نمیکنه

s_ali_m

کاربر
2012-02-06
203
1,077
تهران خ جمهوری
موسفت میتونه واسه مدار شارژ باشه, می تونه موسفت سوییچ بین باتری و آداپتور هم باشه.
براش یافتن شورتی هم لپ تاپ وصا کنید به منبع تغذیه, به ترتیب قطعاتی که داغ میشه رو بردارین. حواستون به جریانی که میکشه هم باشه.
اینجوری سریعا شورتی پیدا میشه

ashki

کاربر
2007-12-17
78
303
کرج
موسفت میتونه واسه مدار شارژ باشه, می تونه موسفت سوییچ بین باتری و آداپتور هم باشه.
براش یافتن شورتی هم لپ تاپ وصا کنید به منبع تغذیه, به ترتیب قطعاتی که داغ میشه رو بردارین. حواستون به جریانی که میکشه هم باشه.
اینجوری سریعا شورتی پیدا میشه

الان لبتاب با اداپتور روشنه وهیچ قطعهای داغ نمیکنه ولتاج پایه هاای که به باتری متصل میشوند را گرفتم پایه هایی که ولت دارند 3'3 ولت را نشان میداد

ashki

کاربر
2007-12-17
78
303
کرج
سلام ماسفت ۴۸۰۰ که شورت شده بود پیدا کردم اما وقتی اومدم تعویض کنم دیدم مسفت کناریش با همون شماره خال زده اونم از مدار خارج کردم در این حالت سیستم را روشن کردم یکدفعه ای سی شارج دود کرد الان هم ایسی شارج وهم ماسفت هارو تعویض کردم اما دیگه سیستم استارت نمیخوره در ضمن ولتاج گیری کردم ولتاج ۳.۳ روی کلید استارت هست وروی پایه هایی که باتری به ان متصل میشود سه تا از پایه ها ۳.۳ ولت را دارد یکی از پایه ها هم کمتر از یک ولت دوستان یعنی مشکل از کجا میتونه باشه ؟

ashki

کاربر
2007-12-17
78
303
کرج
دوستان لبتاب در حالی که داشتم کنار یک ایسی که روش شماره هم نداره فقط نوشته ck=ck ولت گیری میکردم خود به خود روشن شد الان تصویر نمیده ومرتب بوق رم میزنه نکته مهم اینه که کلید پاور رو که میزنم ضاهرن ریست میشه خاموش نمیشه بعد که اداپتور را میکشم بعد وصل میکنم سیستم خودش روشن میشه من که گیج شدم امدیم مشکل شارجشو
درست کنیم این همه مشکل درست شد درضمن فایل بایوسی که از سایت دانلود کردم دوفایل داخلش بود فایل دوم نمیدونم مربوط به چی میشه
( EC) اساتید محترم لطفان کمک کنید

آخرین ویرایش:
بالا