آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: لپ تاپ دل 5010 با اتصال آداپتور خودبخود روشن میشود و با زدن کلید پاور خاموش نمیشود؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

masoud_za

کاربر
2012-03-10
285
1,637
تهران
سلام دوست عزیزم موقعیت u4201 , u2012 رو رو بورد پیدا کردم و ولتاژ ها طبق نقشه درست بودن

من موقعیت U4207 را نتونستم پیدا کنم

میتونین موقعیت U4207 رو برام بگین ؟؟

ممنون از کمکتون

masoud_za

کاربر
2012-03-10
285
1,637
تهران
چند نکته که شاید برای دوستان کمک کنه

شارژر را که به بورد وصل میکنم خود بخود روشن میشه بعداز چند ثانیه 3 بوق میزنه و همین ریتم 3 بوق همش تکرار میشه و تصویر هم نداریم

بورد با باطری روشن نمیشه ، باطری را که وصل میکنم دیگه خودبخود روشن نمیشه و کلید پاور رو میزنم برای یک ثانیه چراغ پاور روشن میشه و دوباره خاموش میشه ، در ضمن اون صدای تیک لحظه فشار دادن کلید پاور از رو بورد برای یک ثانیه میاد و میره و بورد با باطری روشن نمیشه

شارژر رو که وصل میکنم خود بخود روشن میشه و دمای چیپ شمالی و جنوبی نرمال هست ولی سی پی یو خیلی زیاد گرم نمیشه (کمی گرم میشه تا حدی که میشه بدون فن هم روشنش کرد )و از لحظه استارت فن نیز کار میکند و هر از چند گاهی اتومات میزند

بورد رو برای 15 دقیقه روشن گذاشتم هیچ قطعه ای بیش از حد نرمال که بخواد سریع داغ کنه یا بخواد دست رو بسوزونه داغ نمیشه

آخرین ویرایش:

THC

کاربر vip
vip
کاربر
2013-06-02
8
28
سلام

در ادامه راهنماییهای دوستان لطفا مدار RTC چک شود خصوصا دیودها . بعد هم به ترتیب I/O و پل جنوبی

Ebadiyan

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-11
494
1,948
صدایی که میده به خاطر هد هارده که یک دفه خاموش میشه هارد رو جدا کن صدا قطع میشه // اگه وقتی کلید رو میزنی که خاموش بشه یک لحظه قطع میشه دوباره روشن میشه مشکل قبلی بنده بوده که hm55 چیپ اصلی رفته و باید عوض شود

نتیجه رو اعلام کن برای هر دو مورد

masoud_za

کاربر
2012-03-10
285
1,637
تهران
با تشکر از دوستان عزیز

در جواب دوست خوبم آقای NPTiak باید بگم که ولتاژ پایه های IO طبق نقشه برقراره نمیدونم عوض کنم یا نه؟

در جواب دوست عزیزم آقای THC باید بگم مدار RTC رو میشه واضح تر بگید کجاست که چک کنم ممنون میشم

در جواب دوست و استاد عزیزم آقای Ebadiyan باید بگم که بورد خارج از لپ تاپ و بدون هارد هستش اصلا هاردی بهش وصل نیست که صدا از اون باشه اگه به نوشته هام دقت کنین گفتم صدایی از رو بورد از قطعات بورد میاد

در مورد اینکه وقتی کلید پاور رو برای خاموش کردن میزنم یک لحظه قطع میشه و اون صدای تیک از رو بورد با هر بار زدن کلید پاور میاد انگار قطعه ای خرابه و نمیزاره سویچ بدرستی عمل کنه البته باید بگم که منظور از یک لحظه کمتر از یک ثانیه هستش

در مورد HM55 میشه بیشتر توضیح بدین منظورتون همون چیپ جنوبیه یا آی سی خاصی هستش

در ضمن لپ تاپ فوق 3 بوق پشت سرهم میزنه اینم نباید فراموش کنیم

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام،
دوست عزیز،اگه میخوای پل جنوبی (HM55) رو چک کنی میتونی SMD های اطرافشو چک کنی ببینی شرتی داره یا نه،اگه داشت پل سوخته، این مدل پل زیاد میسوزونه،ولی با توجه به اینکه مادربورد بوق میزنه و پل هم داغ نمیکنه یخورده بعید میدونم مشکل از پل باشه،ولی تست کردنش ضرری نداره البته! (برای خودم پیش اومده که این لپ تاپ پل جنوبیش سوخته ولی تصویر میداده و حتی ویندوز هم کامل بالا میومده ولی USB ها کار نمیکردند! که با تعویض پل مشکل برطرف شده) راجعبه I/O هم،ممکنه قسمتی از مدار داخلی آیسی مشکل پیدا کرده باشه ولی شما ولتاژهارو داشته باشی، اما آی سی تمام وظایفشو درست انجام نمیده، به نظر این حقیر اگه I/O سالمشو داری تعویضش زیاد وقت نمیبره و سخت نیست،میتونی امتحان کنی،البته باز هم عرض کنم این فقط یه نظر شخصیه ، مسلما تصمیم نهایی با شماست
موفق باشید

آخرین ویرایش:

dtdm

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-08-07
269
722
تهران
www.puzel.ir
دوست گلم سلام

یک نکته تجربی برای دوستان گلم

هر وقت هر جا دیدید دستگاه بوق می زند چشمک می زند و... ولی کار نمی کند به احتما 80 در صد بدانید دستگاه شما دچار دسکانکتی شده است که معمولا هم ای او این چنین می شود و با یک لحیم سردی درست حسابی بر طرف می شود

masoud_za

کاربر
2012-03-10
285
1,637
تهران
دوستان عزیز من هنوز نتونستم ایراد این لپ تاپ رو پیدا کنم

لپ تاپ فوق هنوز هم با همان ایراد پا برجاست (خودبخود روشن شدن و عدم خاموشی با کلید پاور ، تصویر ندارد و 3 بوق میزند)
در ضمن طبق شکل زیر اون قسمتی که علامت زدم در اون سلف و دیود ها و فت ها ولتاژی نداریم و CPU اصلا گرم نمی شود

01.jpg02.jpg

دوستان کسی قبلا همچین مشکلی داشته ؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا