آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عیب یابی محافظ

احسان75

کاربر
2014-09-18
1
5
سلام ی محافظ یخچال هسه که اول پس از قطو وصل شدن برق از کار افتاده ینی همش قط و وصل نمیکنه با عوض کردن رله و ای سی هم هم درست نشد ولی با موازی کردن ی خازن با ظرفیت 474 ب خازن اصلی درست شد ولی پس از یه مدت کار کردن دوباره برگشت به حالت اول پس از وصل شدن و روشن شدن چراغ دوباره قطع میشه به این فکر افتادم خازن خودشو تهیه کردم ولی دیگه اصلا وصل نمیکنه فقط چراغ قرمز چشمک میزنه لطفا راهنمایی کنید ممنون

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,032
اصفهان
سلام ی محافظ یخچال هسه که اول پس از قطو وصل شدن برق از کار افتاده ینی همش قط و وصل نمیکنه با عوض کردن رله و ای سی هم هم درست نشد ولی با موازی کردن ی خازن با ظرفیت 474 ب خازن اصلی درست شد ولی پس از یه مدت کار کردن دوباره برگشت به حالت اول پس از وصل شدن و روشن شدن چراغ دوباره قطع میشه به این فکر افتادم خازن خودشو تهیه کردم ولی دیگه اصلا وصل نمیکنه فقط چراغ قرمز چشمک میزنه لطفا راهنمایی کنید ممنون
با عرض سلام
عزیزم با توجه به تنوع مدار های ساخته شده ، اکثر سازنده ها برای پایین آوردن هزینه ها به جای ترانس از مقاومتی که خازن ها ایجاد میکند ، استفاده میکنند و اکثر مشکلات به تغییر ظرفیت دیود زنر ها ، پیش می آید

tamishan

کاربر
2013-06-06
142
208
مازندران-بهشهر
سلام خدمت دوستان ذستگاه محافظ دستم رسیده مشکلش اینه که زمانی چراغ سبز از حالت چشمک زن خارج میشه و ثابت میمونه ولتاژ خروجی حدود 270 ولت میده با تغییر پتانسومترها ولتاژ تغییری نکرد لطفا راهنمایی بفرمایید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: askari2

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,166
تهران- تهران پارس
با سلام و خسته نباشی

یک محافظ لوازم صوتی و تصویری پارت الکتریک داریم که بعد از اینکه حدود یک روز کارکرد زیر بار شروع به قطع و وصل میکند یعنی اینکه مرتبا زرد و سبز میشود

ایسی lm324 و خازن پلی استر 684j و رله تعویض گردیده اند در معازه برای مدت 2 روز البته بدون بار درست کار میکرد ولی دوباره پس از تحویل به مشتری مشکل پس از یک روز کار زیر بار به وجود امده است
لطفا راهنمایی فرمایید
با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
راز سالم ماندن ماندن کمپرسور یخچال و فریزر در استفاده نکردن از این محافظ هاست. چون اکثر یخچال و فریزر ها مجهز به یک ترمو سویچ ( کلید کنترل حرارت) می باشند، که با کم شدن ولتاژ برق، شدت جریان ان ها زیاد، دور موتور کم و درنتیجه مدار برق را قطع می کنند. ( ولتاژبین 170 الی 180). اما در مورد وسایل صوت و تصویری با استفاده از منبع تغذیه سویچینگ که برق مورد نیاز وردی آن ها بین 90 الی 240 ولت تعریف شده کم شدن برق 170 الی 180 ولت تاثیری در کارکرد آن ها ندارد. اکثر کسانی که یخچال و فریزرشان خراب و برای تعمیر برده اند بپرسید از محافظ استفاده کردند یا نه؟ چه اشکالی دارد تحقیق کنید.

abbas_1m

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2010-01-20
305
363
زاهدان
سلام به اساتید محترم یه محافظ سه راهی لوازم خانگی از شرکت باران دارم که هر 3 چراغش کار میکنه و کارشونو بدونه نقص انجام میدن ولی وقتی 2 شاخ یه وسیله رو بهش میزنم هیچ برقی نداره .باید چیکار کنم؟

vafajoo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2015-01-21
705
4,727
قزوین
سلام با توضیحی که شما دادید که مراحل تایمینگ درست کار میکنه پس نتیجه میگیریم که رله خرابه که بر اثر جریان اضافه وضعف رله پلاتیناش خراب میشه

abbas_1m

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2010-01-20
305
363
زاهدان
سلام با توضیحی که شما دادید که مراحل تایمینگ درست کار میکنه پس نتیجه میگیریم که رله خرابه که بر اثر جریان اضافه وضعف رله پلاتیناش خراب میشه
و یه موضوع جال اونم اینه که وقتی چراغ سبز و مدار برقرار میشه اصلا صدای رله نمیاد.و اینم بگم که اصلا یادم نمیاد قبلا هم این محافظ صذایی ازش میومد.امکانش هست صدایی از رله نیاد و محافظ هم بخوبی کار کنه؟

abbas_1m

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2010-01-20
305
363
زاهدان
سلام دوست عزیز
اول روی خازن بعد از پل دیود ولتاژ کافی باشه بعد ببین روی بوبین رله ولتاژ 12 داری یا نه؟
دوسته گلم من تعمیرکار نیستم ولی تموم لوازم خونمو خودم تعمیر میکنم واسه همین میشه یکه ساده تر توضیح بدید مراحلو؟

بالا