آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

عدم کنترل سرعت جاروبرقی زیمنس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,697
10,209
گنبد کاووس
درود

نقشه بازم اشکال داره ولی بابای ترانزیستورها دراومده ولش کن کاری که میگم انجام بده

مدار خط مشکی که به دیود پل اضافه کردی قطع کن
و همان مداری که قبلا دادم استفاده کن .

یعنی بعد از قطع کردن مسیر فوق باید کارهای زیر انجام بشه
۱- یک پایه خازنی که مشخص کردم آزاد کنید و به پایه A1 ترایاک که مشخص کردم متصل کن
۲- فعلا ۲۰ کیلو را حذف کن تا موقتا تست کنی بعدا اضافه میکنی
۳- پایه دیگر همین خازن و ۱۷ کیلو که طبق نقشه زیر بهم متصله همینطور بهم متصل باشه ولی از بقیه مدار آزاد کن و فقط به یک پایه پتانسیومتر ۵۰۰ کیلو متصل کن

۴- سر وسط پتانسیومتر ۵۰۰ کیلو را به پایه کلید که مشخص کردم و به پایه A2 ترایاک متصل کن (یعنی هم به کلید و هم به A2متصل بشه)
حالا روشن کن و تست کن
اگه درست نصب کرده باشی و کار نکنه ترایاک را عوض کن کار میکنه

اگه از شماره ترایاک مطمئن نیستی و یا پایه ها رو نمیدونی اعلام کن .شانسی کاری نکن
اگه خرابکاری هم کردی اشکال نداره گزارش کن

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 159846

درود
استاد یعنی با این ترفند عملا مدار رو دور میزنیم ویه سری قطعات بیمصرف رو کنار میگذاریم ؟

من از قطعات اس ام دی اصلا خوشم نمیاد
خیلی ریز هستند و کارکردن باهاشون واسم خیلی سخته
البته ابزارهای مورد نیاز مثل هیتر و هویه های مخصوص اس ام دی هم ندارم و این خودش خیلی موثره
آیا میشه قطعات ریز اس ام دی
در حد خازن و دیود و مقاومت و ترانزیستور رو با قطعات معمولی دیگه جایگزین نمود؟

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,697
10,209
گنبد کاووس
استاد بزرگوار جناب غزال:

بنده تمایل شدیدی به فراگیری تعمیرات انواع برد مثل برد لباسشویی ، اسپیلت ، پکیج ، یخچال وکلا تعمیر اینگونه بردها دارم

مشکلم اینجاست که هیچ جایی حتی یک
روز هم کار نکردم
واگر الان هم تعمیرگاه دایر نمودم و در حال فعالیت میباشم
از لطف و محبت جنابعالی میباشد که تجربیاتتون رو مثل تاپیک حاضر در اختیار قرار دادید و این کار رو خیلی آسون میکه
تا اندازه ای که بنده تعمیرگاهی دایر نمودم

علی ایهال از اونجاییکه با شیوه های کلی تعمیرات آشنایی ندارم این کار رو خیلی واسم مشکل میکنه
طوری که شدیدا احساس نیاز میکنم باید حداقل یه تایم کوتاهی هم که شده با شیوه های تعمیراتی و ابزار آلات تعمیراتی ، همچنین روش کار با اینگونه ابزار آلات آشنایی پیدا کنم
در رابطه با آموزشگاهها هم هر چی بیشتر تحقیق میکنم میبینم خودم بیشتر از اونا میدونم
حال نظر شما چیست ؟
اگر ممکنه راهنمایی فرمایید بنده چطور شروع نمایم و چگونه به انجام رسانم

بنده به سرنخی نیاز دارم تا ادامه رو خودم برم

قبلا سپاسگزار از وقتی که میگذارید میباشم

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,797
استاد بزرگوار جناب غزال:

بنده تمایل به فراگیری تعمیرات انواع برد مثل برد لباسشویی ، اسپیلت ، پکیج ، یخچال وکلا تعمیر اینگونه بردها دارم

مشکلم اینجاست که هیچ جایی حتی یک
روز هم کار نکردم
واگر الان هم تعمیرگاه باز نمودم و در حال فعالیت میباشم
از لطف و محبت جنابعالی میباشد که تجربیاتتون رو مثل تاپیک حاضر در اختیار قرار دادید و این کار رو خیلی آسون میکه
تا اندازه ای که بنده تعمیرگاهی دایر نمودم

علی ایهال از اونجاییکه با شیوه کلی تعمیرات آشنایی ندارم کار رو واسم مشکل میکنه
طوری که شدیدا احساس نیاز میکنم باید حداقل یه تایم کوتاهی با شیوه های تعمیراتی و ابزار آلات آشنایی پیدا کنم
آموزشگاهها هم هر چی تحقیق میکنم میبینم خودم بیشتر از اونا میدونم
حال نظر شما چیست واگر ممکنه راهنمایی بفرمایید بنده چطور شروع نمایم و چگونه به انجام رسانم

بنده یه سرنخ نیاز دارم تا ادامه رو خودم برم

قبلا سپاسگزار از وقتی که میگذارید میباشم

درود

گسی پیدا نشد زیر لفظی بده ؟

فعلا فقط کارهایی قبول کن که عجله نداشته باشن
البته با این ادعا که بگو ازآنجاکه ضمانت میکنم لذا فقط با قطعات مطمئن کار میکنم که تهیه و ارسالش چند روز طول میکشه.
بعد مطرح کن و بمن اطلاع بده
چند تا کار انجام بدی یاد میگیری

تنها موردی که ممکنه قابل حل نباشه دسترسی به فایل هایی است که غالبا محرمانه است و البته آی سی مربوطه بندرت آسیب می بینه
بقیه موارد را بسادگی یاد میگیری
درواقع چیزی برای یادگیری نداره
نحوه تست ترانزیستور و خازن و مقاومت را مطالعه و چند بار تمرین کن

تفاوت قطعات smd در حجم کم آنهاست و در ولتاژهای بالا هم قابل استفاده نیستند ولی بقیه د ولتاژهای پایین و بالا قابل استفاده اند

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,797
درود
استاد یعنی با این ترفند عملا مدار رو دور میزنیم ویه سری قطعات بیمصرف رو کنار میگذاریم ؟

من از قطعات اس ام دی اصلا خوشم نمیاد
خیلی ریز هستند و کارکردن باهاشون واسم خیلی سخته
البته ابزارهای مورد نیاز مثل هیتر و هویه های مخصوص اس ام دی هم ندارم و این خودش خیلی موثره
آیا میشه قطعات ریز اس ام دی
در حد خازن و دیود و مقاومت و ترانزیستور رو با قطعات معمولی دیگه جایگزین نمود؟

سپاس

درود

مداری که پیشنهاد کردم تفاوت محسوسی با مدار اصلی نداره ولی بی تفاوت هم نیست اما مشتری نیازی به بیش از عملکرد مداری که توصیه کردم نداره
مثلا دور موتور با سیستم کاملتر خیلی خیلی کم هم میشه که به درد گسی نمیخوده چون اگه دور موتور نصف هم بشه دیگه فقط باد میزنه یا میکشه و کاری انجام نمیده چه رسد به کمتر از نصف

لذا همین چند قطعه برای کنترل دور کافی است.

سپاس

Faghef

کاربر
2019-07-28
130
154
26
ببخشید که نتونستم گزارش بدم.
فردا عازم نجف هستم. تا الان مهمان داشتیم.
تا صبح بیدارم و نتایج را تقدیم میکنم.
با سپاس از استاد عزیزم و همکاران گرامی

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,797
ببخشید که نتونستم گزارش بدم.
فردا عازم نجف هستم. تا الان مهمان داشتیم.
تا صبح بیدارم و نتایج را تقدیم میکنم.
با سپاس از استاد عزیزم و همکاران گرامی

درود

صرقنظر از شرایط بحرانی که وقوع حوادث خطرناک را محتمل و بار مسئولیت بی توجهی و عواقب آن را صدچندان میکند.
همانگونه که به اشکال و طرق مختلف و طی روایات عدیده و حکایات تکان دهنده تاکید شده آثار هر فعلی مهم است نه انجام آن
لذا اگر صرف حضور در اماکن مقدس ، اجر و پاداشی داشت دراینصورت افراد بزهکار و کلاهبرداری که در حوالی اینگونه اماکن دکان جرم دایر میکنند و عمده عمر خویش را در این اماکن سپری میکنند علاوه بر آخرت بهشتی چند بهشت هم طلبکار میشوند .
لذا با توجه به شرایط اسف بار بسیاری از هم میهنان عزیز ، که مساعدت به ایشان را برای افراد متمکن تکلیف شرعی میسازد و آثار مفید دنیوی و اخروی این عمل شایسته را بسیار محرز و مسلم میسازد ، پرداخت مبالغی جهت حضور در اماکن مقدس ، بدون شک محصول بی توجهی به فرامین الهی و بی توجهی به توصیه بزرگان شریعت است و حاصل محرز و بدیهی آن تشدید فقر هموطنان عزیز است .
لذا امیدوارم با تجدیدنظر در تصمیم خود ، هزینه سفر را صرف افراد مستمند سازید و نقش مهمی در امور خیریه ایفا نمایید و درجات زهد خویش را ارتقاء بخشید .
بویژه که قویا تاکید شده حضور قلبی در اماکن مقدس حائز اهمیت است نه حضور فیزیکی
و مطمئنا در صورت تجدیدنظر موجبات تحسین میهمانان حاضر و تشویق آنان به عمل مشابه را فراهم خواهید کرد و سهم و نقش بیشتری در امور خیریه کسب خواهید کرد.

سپاس

آخرین ویرایش:

Faghef

کاربر
2019-07-28
130
154
26
درود

صرقنظر از شرایط بحرانی که وقوع حوادث خطرناک را محتمل و بار مسئولیت بی توجهی و عواقب آن را صدچندان میکند.
همانگونه که به اشکال و طرق مختلف و طی روایات عدیده و حکایات تکان دهنده تاکید شده آثار هر فعلی مهم است نه انجام آن
لذا اگر صرف حضور در اماکن مقدس ، اجر و پاداشی داشت دراینصورت افراد بزهکار و کلاهبرداری که در حوالی اینگونه اماکن دکان جرم دایر میکنند و عمده عمر خویش را در این اماکن سپری میکنند علاوه بر آخرت بهشتی چند بهشت هم طلبکار میشوند .
لذا با توجه به شرایط اسف بار بسیاری از هم میهنان عزیز ، که مساعدت به ایشان را برای افراد متمکن تکلیف شرعی میسازد و آثار مفید دنیوی و اخروی این عمل شایسته را بسیار محرز و مسلم میسازد ، پرداخت مبالغی جهت حضور در اماکن مقدس ، بدون شک محصول بی توجهی به فرامین الهی و بی توجهی به توصیه بزرگان شریعت است و حاصل محرز و بدیهی آن تشدید فقر هموطنان عزیز است .
لذا امیدوارم با تجدیدنظر در تصمیم خود ، هزینه سفر را صرف افراد مستمند سازید و نقش مهمی در امور خیریه ایفا نمایید و درجات زهد خویش را ارتقاء بخشید .
بویژه که قویا تاکید شده حضور قلبی در اماکن مقدس حائز اهمیت است نه حضور فیزیکی
و مطمئنا در صورت تجدیدنظر موجبات تحسین میهمانان حاضر و تشویق آنان به عمل مشابه را فراهم خواهید کرد و سهم و نقش بیشتری در امور خیریه کسب خواهید کرد.

سپاس
ب نظر من حضور در هر مکانی آثاری برای شخص و اطرافیان دارد.
مثلا حضور سر کلاس برای شخص مفید است؛ کما اینکه یک شخص دیگری فقط جسمش سر کلاس باشد و هوشش جای دیگری!
حسین(ع) برای ما یک انسان عادی نیست. یک حرکت است. یک ایدئولوژیک است.
طبیعی است حضور یک شخص در کنار افرادی با تجربه و کاردان مثل شما برای مریدانتان یک نعمت است و قطعا در شخص تاثیر گذار خواهد بود.
هم مردمم را درمیابم(البته نه فقط موقع سیل و زلزله!)
چون رسم بندگیست.

هم سفر اروپا را دارم
و هم سعیم بر این است که شور جوانی ام را در مسیر درست خرج کنم

راستی استاد
مدار رو بستم کار نداد!

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,797
ب نظر من حضور در هر مکانی آثاری برای شخص و اطرافیان دارد.
مثلا حضور سر کلاس برای شخص مفید است؛ کما اینکه یک شخص دیگری فقط جسمش سر کلاس باشد و هوشش جای دیگری!
حسین(ع) برای ما یک انسان عادی نیست. یک حرکت است. یک ایدئولوژیک است.
طبیعی است حضور یک شخص در کنار افرادی با تجربه و کاردان مثل شما برای مریدانتان یک نعمت است و قطعا در شخص تاثیر گذار خواهد بود.
هم مردمم را درمیابم(البته نه فقط موقع سیل و زلزله!)
چون رسم بندگیست.

هم سفر اروپا را دارم
و هم سعیم بر این است که شور جوانی ام را در مسیر درست خرج کنم

راستی استاد
مدار رو بستم کار نداد!

درود

کمی توضیح بده
با جمله کار نداد نمیفهمم چی شد و چکار کردی
امکان نداره جواب نده حتما ایرادی در کار داری باید مشخص بشه ولی گزارش نمیکنی
دیاک را آزاد کردی چی شد؟

ضمنا شما بدون ملاقات انیشتین و حتی بدون حضور من داری از علمش برای رفاه خانواده استفاده میکنی
اما راه میافتی و میگی انیشتین کار بزرگی کرده و لذا برای رفاه خانواده باید به دست بوسی و زیارت انیشتن برم درحالیکه همین مسافرت و زیارت انیشتین ثابت میکنه راه کجکی انتخاب کردی و انیشتین هم ازت ناراحت میشه و میگه پسرجان با این کارها که جاروبرقی درست نمیشه و ثابت میکنی علم من به درد نمیخوره چون ثابت میکنی باوجودیکه به زیارت نابغه عالم رفتی ولی جاروبرقی هنوز درست نشده
همین که از علم من در هدف عالی استفاده کنی بهترین دست بوسی هست و منم افتخار میکنم کاری برای مردم انجام دادم ولی با هدف احترام کردن به زیارتم اومدی و خبر نداری چقدر بمن و به هدفم بی احترامی و توهین کردی

اگه بجای زیارتم از علم من استفاده میکردی هم به هدفم احترام گذاشته بودی و هم تبلیغی برای من و کارآمدی علمم بود و هم کار مفیدی کرده بودی و خوشحال میشدم ولی حالا که با هدف زیارتم ، هزینه کلانی هم کردی فقط آبروی منو بردی و مشکل خانواده هم پا برجاست پس برو که دیگه نمیخوام قیافه تو رو ببینم .
منشاء مصیبت ها اینه که نمیدونیم عشق به آرمان حسین مهمه نه عشق به جمال حسین
به هر دری میزنیم و پا روی هر حقی میذاریم و ارمان حسین را نابود میکنیم که پول جور کنیم جمال حسین را ببینیم
حسین خودشو فدای آرمان مظلومین کرد ولی ما مظلومین را فدای طلایی شدن گنبد و بارگاهش میکنیم و لذا هزینه های کلانی میکنیم و خبر نداریم که داریم هدفش را نابود کنیم و جیب متولیانش را پر میکنیم.
منافع عده ای در عشق به جمال حسین است که باهاش کاخ ها بسازند چون میدونن اگه کمترین توجهی به هدف حسین بشه باید با بدترین شرایط مجازات بشن و کاخ ها رو پس بدن
در بسیاری از مقررات دینی تصریح شده اگر از هر سوی منزل شما به تعداد چندین منزل فقیر و مستمندی باشد حتی سفر حج نهی شده چه رسد به دیگر اماکن مقدس
و گفته نشده هم حج و هم دستگیری ضعفا زیرا دراینصورت ناگزیر به دریغ کردن از ضعفا خواهی شد. بویژه که آرمان زیارت ، انسان سازی است و توجه به انسان و حتی رعایت حق حیوان از مهمترین لوازم انسان سازی است.

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا