آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عدم کنترل سرعت جاروبرقی زیمنس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
استاد سلام و صبح بخیر
استاد راه تست ترایاک توی مدار چیه؟ حتماً باید برای آتش کردنش از دیاک استفاده بشه؟

منم یه جاروبرقی LG دستم هست که ترایاکش ترکیده بود. تعویض شد اما هنوز راه نبفتاده. البته هنوز وقت نکردم مدارش رو بررسی کنم و فقط ترایاک که ترکیده بود رو تعویض کردم. ترایاکش یه آیسی درایور به اسم TLP3052F داره که توی آیسی یه دیاک و یه دیود نوری
هست (شبیه اپتوکوپلر).

درود

نحوه تست قطعات از دسته سوالاتی هست که فقط سوال کردنش راحته
درحالیکه پاسخش الی ماشاالله در انجمن وجود داره و من هم مفصلا پرداخته ام و اگه وقت آزاد داشتم مجددا تایپ و یا جستجو و کپی میکردم

ولی هر قطعه ای در شرایط انجام وظیفه قرار بگیره و عمل کنه سالمه

سپاس

آخرین ویرایش:

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
درود

نحوه تست قطعات از دسته سوالاتی هست که فقط سوال کردنش راحته
درحالیکه پاسخش الی ماشاالله در انجمن وجود داره و من هم مفصلا پرداخته ام و اگه وقت آزاد داشتم مجددا تایپ و یا جستجو و کپی میکردم

ولی هر قطعه ای در شرایط انجام وظیفه قرار بگیره و عمل کنه سالمه

سپاس
چشم دیگه نمیپرسم

Faghef

کاربر
2019-07-28
130
154
25
مقاومت330k smd بود که چون نداشتم از dip استفاده کردم.
برد را که دوباره بررسی کردم، یک اتصال را فراموش کردم که بکشم. نقشه را دوباره میفرستم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
دوست عزیز
اصلا پستها رو میخونید؟
آزمایشها رو انجام میدید؟
گزارش میکنید؟
باید با گزارش شفاف خودت پاسخگو رو به وجد بیارید تا مشتاق به ادامه شوند
لذا مستلزم میباشد پستها رو با دقت بخونید
حال که استاد تشریف ندارند از فرصت استفاده نمایید و با توجه به پستها پاسخ شفاف و کاملی ارائه دهید

سپاس

Faghef

کاربر
2019-07-28
130
154
25
سلام مهندس جان.
تمام پست ها را تک تک میخوانم.
این عکس هایی را که فرستادم در پاسخ به پست های استاد بود که فرمودند بفرستید.
نقشه استاد را هم اجرا کردم اما چون مدار فرستاده شده توسط اینجانب اشکال داشت و در پست قبلی اشاره شد، گزارشی مبنی بر عدم نتیجه را ارسال نکردم.
این بدلیل این است که برای دوستان و همکاران ارزش قائلم که وقت با ارزش خود را با گزارش هایی که ناشی از عجله و احیانا اشکالات فنی از طرف اینجانب باشد تلف نشود

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
سلام مهندس جان.
تمام پست ها را تک تک میخوانم.
این عکس هایی را که فرستادم در پاسخ به پست های استاد بود که فرمودند بفرستید.
نقشه استاد را هم اجرا کردم اما چون مدار فرستاده شده توسط اینجانب اشکال داشت و در پست قبلی اشاره شد، گزارشی مبنی بر عدم نتیجه را ارسال نکردم.
این بدلیل این است که برای دوستان و همکاران ارزش قائلم که وقت با ارزش خود را با گزارش هایی که ناشی از عجله و احیانا اشکالات فنی از طرف اینجانب باشد تلف نشود

درود

نقشه بازم اشکال داره ولی بابای ترانزیستورها دراومده ولش کن کاری که میگم انجام بده

مدار خط مشکی که به دیود پل اضافه کردی قطع کن
و همان مداری که قبلا دادم استفاده کن .

یعنی بعد از قطع کردن مسیر فوق باید کارهای زیر انجام بشه
۱- یک پایه خازنی که مشخص کردم آزاد کنید و به پایه A1 ترایاک که مشخص کردم متصل کن
۲- فعلا ۲۰ کیلو را حذف کن تا موقتا تست کنی بعدا اضافه میکنی
۳- پایه دیگر همین خازن و ۱۷ کیلو که طبق نقشه زیر بهم متصله همینطور بهم متصل باشه ولی از بقیه مدار آزاد کن و فقط به یک پایه پتانسیومتر ۵۰۰ کیلو متصل کن

۴- سر وسط پتانسیومتر ۵۰۰ کیلو را به پایه کلید که مشخص کردم و به پایه A2 ترایاک متصل کن (یعنی هم به کلید و هم به A2متصل بشه)
حالا روشن کن و تست کن
اگه درست نصب کرده باشی و کار نکنه ترایاک را عوض کن کار میکنه

اگه از شماره ترایاک مطمئن نیستی و یا پایه ها رو نمیدونی اعلام کن .شانسی کاری نکن
اگه خرابکاری هم کردی اشکال نداره گزارش کن

سپاس

IMG_20191006_233930_260_2_2.png

آخرین ویرایش:
بالا