آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم سوئیچ در لپ تاپ Acer مدل Aspire 4520

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,883
021
درود
دوست گرامی جناب
mavaramat بابت ارسال فایل متشکرم
لپ تاپ را باز کردم و تصویری از آن گذاشتم
ضمنا با توجه به اینکه برد نمایان است دیگر ادامه ندادم چرا که نیاز به ولتاژگیری دارد
حال مشکل
عدم سوئیچ را چگونه بررسی کنم
سپاس

IMAG0155.jpg

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,883
021
درود
آقا کسی نیست نظری بده ؟
سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
درود
آقا کسی نیست نظری بده ؟
سپاس

دوست عزیز اگر از باز کردن لب تاب سر رشته ندارید اینکار را انجام ندهید زیرا یک اشتباه کوچک باعث خسارت مالی بزرگ برای شما می شود

با تشکر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ولتاژگیری مثل مادربرد پی سی هست .فقط چند تا ولتاژ فرق می کنه وگرنه همون تست پوینت ها و همون اصول برقراره .

-از جک ورودی شارژر شروع می کنید که باید مقدار اون برابر با خروجی نوشته شده بر روی آداپتور شارژ باشه
- اولین مدار بعد از جک ورودی ، به مدار محافظ معروفه
- بعد فت های شارژ و رگولاتور های تولید کننده ولتاژهای 3.3 و 5 ولت که می تونه یک رگولاتور 5 پایه با دو خروجی یا دو تا رگولاتور 3 پایه باشه برا هر کدوم از مقادیر 3.3 و 5 ولت
- یک سری آی سی 4 طرفه داریم که به MAX معروف هستن و در دو قسمت کاربرد دارن .MAX شارژ که نزدیکترین آی سی 4 طرفه به سوکت شارژه و MAX مدار PWM که بین سی پی یو و سوکت باتری واقع شده
سوکت های باتری که باید مقادیر 3.3 و 5 ولت رو داشته باشن
- سر پین سوئیچ باید مقدار 3.3 ولت رو داشته باشی که توسط I/O و به واسطه یه رگولاتور تامین می شه
- Vcore باید مقداری بین 0.8 الی 1.9 داشته باشد
- GPU هم دارای یک مقدار برابر با خروجی آداپتور می باشد
بقیه مقادیر مثل مادربرد پی سی
امیدوارم مفید واقع بشه .اگه کم و کاستی یا اشتباهی هست ،اساتید راهنمائی بفرمایند

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
تذکر استاد عزیزمون ( Jaxtor ) رو هم مد نظر داشته باشید .در ضمن اگر مجبور به پروگرام کردن بایوس شدید ،این کار رو در مرحله آخر انجام بدید .چون یه اتصال ساده می تونه بایوس رو خالی کنه و مجبور به دوباره کاری بشید .

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
دوست خوبم
ولتاژگیری مثل مادربرد پی سی هست .فقط چند تا ولتاژ فرق می کنه وگرنه همون نقاط و همون اصول برقراره .فقط چند تا ولتاژ مقدارشون فرق می کنه که می نویسم
-از جک ورودی شارژر شروع می کنید که باید مقدار اون برابر با خروجی نوشته شده بر روی آداپتور شارژ باشه
- اولین مدار جک ورودی به مدار محافظ معروفه
بعد فت های شارژ و رگولاتور های تولید کننده ولتاژهای 3.3 و 5 ولت که می تونه یک رگولاتور 5 پایه با دو خروجی یا دو تا رگولاتور 3 پایه باشه برا هر کدوم از مقادیر 3.3 و 5 ولت
- یک سری آی سی 4 طرفه داریم که به MAX معروف هستن و در دو قسمت کاربرد دارن .MAX شارژ که نزدیکترین آی سی 4 طرفه به سوکت شارژه و MAX مدار PWM که بین سی پی یو و سوکت باتری واقع شده
سوکت های باتری که باید مقادیر 3.3 و 5 ولت رو داشته باشن
- سر پین سوئیچ باید مقدار 3.3 ولت رو داشته باشی که توسط I/O و به واسطه یه رگولاتور تامین می شه
- Vcore باید مقداری بین 0.8 الی 1.9 داشته باشد
- GPU هم دارای یک مقدار برابر با خروجی آداپتور می باشد
بقیه مقادیر مثل مادربرد پی سی
امیدوارم مفید واقع بشه .اگه کم و کاستی یا اشتباهی هست ،اساتید راهنمائی بفرمایند

با اجازه دوست عزیز جناب sky city
جناب cybernova الان برای لب تاپ میخان تست pwm یا vcore بگیرن باید لب تاپ روشن باشه؟
در کل برای تست باک های لب تاپ در تست چه باکهایی باید سیستم روشن و در چه باک هایی باید خاموش باشه؟
ایا در تست باک ها باید cpu و ram در لب تاپ باشند یا میتونیم اینارو برداریم و ازروی سوکت تست کنیم؟(دلیل پرسیدن این سوال اینست که مثلااگه سی پی یو و رم در لب تاپ نباشه و سیستم رو برای تست مدارای باک روشن کنیم,ایا فشاری به لب تاپ نمی اید؟)
در صورت امکان کمکم کنید تا پست اضافه نزنم و مسیر مشکل جناب sky city در این تایپیک خارج نشه.
با تشکر از شما که همیشه پاسخگوی بنده بودید.
مجددا از دوست عزیز جناب sky cityمعذرت میخام.

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,883
021
دوست عزیز اگر از باز کردن لب تاب سر رشته ندارید اینکار را انجام ندهید زیرا یک اشتباه کوچک باعث خسارت مالی بزرگ برای شما می شود

با تشکر
درود
فدات شم وقتی باز کردم میگی :)
الان کامل لپ تاپ را باز کردم بدون حتی شکستن خار و پاره شدن سیمی و میخوام مشکل عدم سوئیچ را برطرف کنم
از آنجا که صاحب لپ تاپ یک هفته بهم وقت داد لذا کنجکاو بودم یاد بگیرم
بالاخره باید تجربه میکردم ضمن اینکه مانیتور ال ای دی زیاد باز کردم و لپ تاپ هم باز کردنش سخت نبود برام البته شاید این مدل اینطور باشه
سپاس

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,883
021
با اجازه دوست عزیز جناب sky city
جناب cybernova الان برای لب تاپ میخان تست pwm یا vcore بگیرن باید لب تاپ روشن باشه؟
در کل برای تست باک های لب تاپ در تست چه باکهایی باید سیستم روشن و در چه باک هایی باید خاموش باشه؟
ایا در تست باک ها باید cpu و ram در لب تاپ باشند یا میتونیم اینارو برداریم و ازروی سوکت تست کنیم؟(دلیل پرسیدن این سوال اینست که مثلااگه سی پی یو و رم در لب تاپ نباشه و سیستم رو برای تست مدارای باک روشن کنیم,ایا فشاری به لب تاپ نمی اید؟)
در صورت امکان کمکم کنید تا پست اضافه نزنم و مسیر مشکل جناب sky city در این تایپیک خارج نشه.
با تشکر از شما که همیشه پاسخگوی بنده بودید.
مجددا از دوست عزیز جناب sky cityمعذرت میخام.
درود
فدات شم ایرادی نداره اما بهتره تاپیک دیگری بزنی و جزئیات کارهایی که انجام دادید را شرح دهید
اینجوری ذهن خواننده درگیر نمیشه
سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ITE-1983
بالا