آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم تغییر جریان جوش در دستگاه جوش اینورتر جوش western مدل MMA200

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام
استاد فرمایش شما کاملا متین و بجاست ممنون از راهنمای شما که این چنین نظر مهمی و کار امدی مدهید .
استاد یک مشکل دستگاه فوق این است که در جریان 180 تا 200 سویچ (فیوز مینیاتوری 63A) قطع میشود گفتم شاید حساسیت خراب شد عوض کردم ولی باز همان طور است .

سلام

اگه با جوشکاری ممتد و طولانی فیوز عمل میکنه اشکال نداره
درغیراینصورت اگه حرارت فت ها طبیعی است خازن های بزرگ را جهت تست اضافه کن اگه درست شد یک یا چند خازن بزرگ خرابه

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام
استاد دمای فتها نرمال است وبانک خازنی دیگری امتحان کردم ولی باز در امپر 200 در مدت زمان کوتاهی یعنی به مدت 20ثانیه فیوز میکند .؟؟؟؟
با سپاس

سلام

عرض کردم خازن اضافه کن نگفتم عوض کن ( جهت سهولت تست میتونی کل بانک متفرقه را موازی کنی )
پاسخ اضافه کردن خازن مهمه
شاید خازن ها سالم باشن ولی اگه با اضافه کردن خازن زمان مربوطه تغییر کنه عیب محدود به تغذیه و یا توانایی دستگاه میشه

در زمان فیوز ، حرارت فت ها چطوره ؟
اگه آمپرمتر صنعتی انبری داری آمپر ابتدا و انتهای زمان جوشکاری را اعلام کن

سپاس

آخرین ویرایش:

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
سلام
استاد با موازی کردن بانک خازنی مشکل حل شد .دمای فت ها در حالت نرمال بود (زیاد گرم نشدند )
من فقط امپرمتر ac صنعتی دارم و امپری مصرفی دستگاه کرفتم در زمان max جوشکاری 18A تا 20a بود.
استاد تمامی خازنهای بانک خازنی دستگاه دار اوردم دوتا از چهار خازن از قسمت پانچ شد پایه اتصال کوتاه کرده بودن و با تعویض مشکل رفع شد و با رضایت مشتری یک خازن به بانک خازنی اضافه کردم ودستگاه الان نرمال است .
سپاس از شما استاد گران قدر غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام
استاد با موازی کردن بانک خازنی مشکل حل شد .دمای فت ها در حالت نرمال بود (زیاد گرم نشدند )
من فقط امپرمتر ac صنعتی دارم و امپری مصرفی دستگاه کرفتم در زمان max جوشکاری 18A تا 20a بود.
استاد تمامی خازنهای بانک خازنی دستگاه دار اوردم دوتا از چهار خازن از قسمت پانچ شد پایه اتصال کوتاه کرده بودن و با تعویض مشکل رفع شد و با رضایت مشتری یک خازن به بانک خازنی اضافه کردم ودستگاه الان نرمال است .
سپاس از شما استاد گران قدر غزال

سلام

متوجه نشدم اگه خازن شورت بوده چطور کار میکرده؟
ضمنا آیا با افزودن خازن درست شد یا با تعویض خازن معیوب

سپاس

آخرین ویرایش:

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
سلام
استاد برای خودم معما بود اما کار میکرد .چون با یک بانک خازنی دیگر کار نکرد ولی همان بانک خازنی موازی کرده با بانک خازنی خودش جواب داد و با تعویض دو خازن معیوب بدون ان بانک خازنی کمکی جواب دار و من برای امتحان دستگاه دو عدد سیم جوش نمره 4 درحالت max ذوب کردم مشکل نداشت.
با سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام
استاد برای خودم معما بود اما کار میکرد .چون با یک بانک خازنی دیگر کار نکرد ولی همان بانک خازنی موازی کرده با بانک خازنی خودش جواب داد و با تعویض دو خازن معیوب بدون ان بانک خازنی کمکی جواب دار و من برای امتحان دستگاه دو عدد سیم جوش نمره 4 درحالت max ذوب کردم مشکل نداشت.
با سپاس

سلام

دوست عزیزم عیوب پیچیده و عجیب سرقفلی داره و هرجایی پیدا نمیشه و اطلاعات جدید و قابل توجهی میده حتی اگر ساده باشه و عواملی موجب استنباط ناصحیح و تلقی پیچیدگی شده باشه .
لذا اگر تحویل دادی موقعیت خوبی را از دست دادی.

اگر با بانک خازنی متفرقه کار نکرده قطعا بانک متفرقه معیوب بوده
اما اگر دستگاه تحویل شده درصورت امکان تصویر محل خازن معیوب را ارسال و نحوه شورتی را تفهیم فرمایید که چگونه
پایه های خازن شورت شده بود ( با تکه سیم یا با لحیم یا ... )

سپاس

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
سلام

اگه با جوشکاری ممتد و طولانی فیوز عمل میکنه اشکال نداره
درغیراینصورت اگه حرارت فت ها طبیعی است خازن های بزرگ را جهت تست اضافه کن اگه درست شد یک یا چند خازن بزرگ خرابه

سپاس

سلام مهندس غزال چرا ضعیفی یا کم شدن ظرفیت بانک خازنی در اینگونه دستگاههای امپربالا سبب پریدن فیوز بعد از مدتی کار کردن میشه؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام مهندس غزال چرا ضعیفی یا کم شدن ظرفیت بانک خازنی در اینگونه دستگاههای امپربالا سبب پریدن فیوز بعد از مدتی کار کردن میشه؟

سلام

مدار الکترونیک به dc نیاز داره و با یکسوسازی برق شهر مقداری dc داریم که مقداری هم ac روش سواره و مقدار آلودگی ac برای مدار الکترونیک خیلی مضره و عملکرد و سازمان مدار را بهم میریزه لذا با خازن صافی درواقع مقدار ولتاژ ac را کم میکنیم لذا هر چه به آمپر بالاتری نیاز داشته باشیم باید از ظرفیت بیشتری استفاده کنیم تا زود تخلیه نشه که نیم سیکل بعدی از راه برسه و دوباره شارژش کنه لذا ناگزیریم در دستگاههای پرقدرت از خازنهای بزرگ استفاده کنیم که مقدار ac بمقدار غیرمجاز نرسه و خرابکاری نکنه

اما چرا با کاهش ظرفیت خازن که مقدار ac بمیزان غیر مجاز میرسه ، دستگاه جوشکاری جوش میاره و جریان زیادی میکشه و فیوز عمل میکنه ؟
بهمون دلیل که اگه آلودگی بنزین ماشین بیش از مقدار مجاز بشه هم قدرت ماشین کم میشه و پت پت میکنه و هم مصرفش زیاد میشه و جوش میاره

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا