آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم تغییر جریان جوش در دستگاه جوش اینورتر جوش western مدل MMA200

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
با سلام
دستگاه جوش اینوتر برای تعمیر اوردن که مشکل روشن نشد داشت بعد از باز کردن دستگاه فهمیدم دستگاه دستکاری شده توسط همکار محترم و بعد از رفع مشکل که از قسمت 24 ولت بود دستگاه در حالت جوشکاری جریان درحالت MAX جوش میدهد ولی نمایشگر کار میکند وکم و زیاد میشود .
سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
با سلام
دستگاه جوش اینوتر برای تعمیر اوردن که مشکل روشن نشد داشت بعد از باز کردن دستگاه فهمیدم دستگاه دستکاری شده توسط همکار محترم و بعد از رفع مشکل که از قسمت 24 ولت بود دستگاه در حالت جوشکاری جریان درحالت MAX جوش میدهد ولی نمایشگر کار میکند وکم و زیاد میشود .
سپاس

سلام

اگر مقصود شما اینه که دستگاه بدون توجه به انتخاب جریان و بدون توجه به عدد نمایشگر همیشه با ماکزیمم جریان جوش میده
دراینصورت گراند یک منبع تغذیه یا آداپتور حدود 6 ولت را با مقاومت 1 کیلو به پایه 2 آسی سی ca3140 متصل کن
و مثبت آداپتور را به گراند دستگاه جوش یا فلز رگلاتور 12 ولت متصل کن

حالا ببین ولتاژ پایه 6 آی سی فوق بالا میره یا کماکان صفر ولته ؟
ضمنا ببین جریان جوشکاری کم میشه یا نه ؟

سپاس

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
با سلام
استاد دستگاه با سیستم igbt است و ای سی ca3140 در دستگاه ندیدم ولی استاد یک ای سی در مدار تغذیه دارد به شماره uc3845 که 8پایه است .

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
با سلام
استاد دستگاه با سیستم igbt است و ای سی ca3140 در دستگاه ندیدم ولی استاد یک ای سی در مدار تغذیه دارد به شماره uc3845 که 8پایه است .

سلام

در برد اسیلاتور حتما آپ امپ داره اگر اشتباه نکنم در این مدل هم دو آی سی در برد اسیلاتور هست که یکی از آنها آپ امپه

اگه سیم شنت یا پتانسیومتر جریان را تعقیب کنی به این آی سی داخل برد اسیلاتور منتهی میشه
اگه پیدا نکردی شماره آی سی ها را اعلام و نیز تصاویر بردها را ارسال کن تا بررسی بشه

سپاس

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
سلام
استاد ممنونم که وقت گران بهاتون صرف مشکلات ما میفرماید .
استاد من پتانسیومتر دنبال کردم به ای سی 14 پایه که دو شماره سریال حک شده اولی :tl084c و دومی:gy240dt که پایه وسط پتانسیومتر به مقاومت 13m اهم ومقاومت به مولتی ترن (203) 20k وصل شده و پایه وسط مولتی ترن به دو عدد خازن پلی استر با شماره j100 و بعد از گذر به پایه 11 متصل میشود .
استاد سه ای سی دیگر هست که دو عدد از انها روی برد اسیلاتور هستن و دیگری کنار ای سی فوق که تصاویر از برد اماده کردم در اولین فرصت میگذارم .
سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام
استاد ممنونم که وقت گران بهاتون صرف مشکلات ما میفرماید .
استاد من پتانسیومتر دنبال کردم به ای سی 14 پایه که دو شماره سریال حک شده اولی :tl084c و دومی:gy240dt که پایه وسط پتانسیومتر به مقاومت 13m اهم ومقاومت به مولتی ترن (203) 20k وصل شده و پایه وسط مولتی ترن به دو عدد خازن پلی استر با شماره j100 و بعد از گذر به پایه 11 متصل میشود .
استاد سه ای سی دیگر هست که دو عدد از انها روی برد اسیلاتور هستن و دیگری کنار ای سی فوق که تصاویر از برد اماده کردم در اولین فرصت میگذارم .
سپاس

سلام
لطف داری عزیزم

tl084c همون آپ امپه و درواقع شبیه 3140 از نوع 14 پایه و دارای 4 آپ امپ است ولی پایه 11 آن گراند یا بدنه است و پتانسیومتر جریان و شنت باید به پایه 2 یا 6 یا 9 یا 13 این آی سی مرتبط و منتهی باشه نه پایه 11 که گرانده و همه جا هست و راهنما محسوب نمیشه.

شماره آی سی دوم چیه ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
سلام
استاد چیزی جز حقیقت نیست .شما مانند پدری که به فرزند خود کار می آموزد با دلسوزی تماو وبا حوصله فراوان وقت میگذارید .
استاد ای سی دوم به شماره :m324n میباشد .
استاد پایه شنت پتانسیومتر کدام پایه است ؟؟؟؟؟

سسسسپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام
استاد چیزی جز حقیقت نیست .شما مانند پدری که به فرزند خود کار می آموزد با دلسوزی تماو وبا حوصله فراوان وقت میگذارید .
استاد ای سی دوم به شماره :m324n میباشد .
استاد پایه شنت پتانسیومتر کدام پایه است ؟؟؟؟؟

سسسسپاس

سلام

فرمودید آی سی اول tl084 است که آپ امپه ولی آی سی دوم را هم فرمودید 324 است که مشابه همونه و آپ امپه

پس این برد اسیلاتور نیست که آی سی اسیلاتور نداره ولی قطعا اشتباه میکنی

شنت یک تکه فلز تخت با اندازه بند انگشته که با ولتاژ مثبت خروجی سری میشه و ورودی شنت به گراند متصل میشه و خروجی آن که مثبت خروجی دستگاهه با سیم نازکی به سمت آپ امپ جریان منتقل میشه یعنی از طریق مقاومتهای کوچکتر از 10 کیلو به پایه ورودی منفی یک آپ امپ منتهی میشه.

و پتانسیومتر جریان همون پتانسیومتری است که جریان را تغییر میده

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا