آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: طرز کار چند برابر کننده ولتاژ شوکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
سلام
خوب اگه خازن ها dcباشند و از برق شهر استفاده کنیم مشکلی برای خازن ها پیش نمیاد ؟
ضمنا من این مدار رو برای یه حشره کش می خواستم آیا ظرفیت این خازن ها برای حشره کش کافیه ؟
با تشکر

سلام
اساسا اگه متناوب نباشه چند برابر نمیشه ولی به خازنها ولتاژ مستقیم میرسه و صدمه ای نمیزنه
ظرفیت هم برای حشره کش مناسبه

سپاس

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
سلام
خوب اگه خازن ها dc باشند و مدار رو به برق شهر وصل کنیم مشکلی برای خازن ها پیش نمیاد ؟
ضمنا من این مدار رو برای یه حشره کش می خواستم آیا ظرفیت خازن ها برای این کار کافیه ؟
با سلام :
با تشکر از جناب غزال ... و با اجازه ایشون یک توضیح مختصر اضافه میکنم .
- دوست عزیز در تحلیل مدار دقت نکردین !! لذا نقش دیود ها را در نظر بگیرید مسله براتون حل میشه .
- با توجه به زمان شارژ خازنها { در هر نیم سیکل برق شهر } در صورتیکه ظرفیت خازنها بیش از حد {نصف زمان شارز 50 سیکل } باشد خازنها در ولتاژ نامی شون شارژ نخواهد شد و خروجی ضعیف تر از طرح مدار خواهد بود ... همین مقدارها مناسب هستند.
{ چهار پست تکراری تون حدف گردیدند }
موفق باشید .

jasonp

کاربر
2012-08-06
224
724
با سلام
جایی برا شوکر بیدا نکردم برا همین اینجا مطرح شد
یه شوکر هست سیمهای ورودی شارژ کاملن کنده شده ومشخص نیست چی به چیه اینم عکسش
IMAG_0233.jpg

jasonp

کاربر
2012-08-06
224
724
دوست عزیز هیچ بردی نداره 3عدد باتری باهم بسته شدن وبه یکی دیگه وصل میشه ک باتری نیست تقویت کننده باید باشه از زیر به باتری وصل میشه واز بالا به خروجی شوکر -یک عدد خازن cl21-250v684+d یک

پیوست‌ها

jasonp

کاربر
2012-08-06
224
724
با سلام
داخل ورودی برق led با یه مقاومت مستقیم به 220 وصل هست ولی مدار شما روی باتری ایا این طوری ledیه سره روشن نمیمونه وباعث خالی شدن باتری نمیشه؟؟IMAG_02315.jpg11.png

پیوست‌ها

• 28 کیلوبایت بازدیدها: 740

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
با سلام
داخل ورودی برق led با یه مقاومت مستقیم به 220 وصل هست ولی مدار شما روی باتری ایا این طوری ledیه سره روشن نمیمونه وباعث خالی شدن باتری نمیشه؟؟
با سلام :
- البته مصرف یک ال ای دی چشمگیر نیست با این وجود میتونید توسط یک مقاومت حدود 100 کیلو طبق شکل زیر وصل کنید که در اینصورت فقط زمانیکه دوشاخه در برق وصل باشد ال ای دی روشن خواهد بود .
[hide] 2.PNG[/hide]
موفق باشید .

بالا