آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

طرح سوالات فنی

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
تو اکثر ریموتهای فرستنده و گیرنده دزدگیرهای تصویری مثل ماجیکار 2 تا قطعه مکعب شکل کوچیک هست که یکی 4 پایه و روش نوشته شده ltm 445 eu .و اون یکی هم 2 پایه مشکی کوچیک و روش نوشته شده c28 میخواستم بدونم کارشون چیه و چه جوری میشه تستشون کرد . یه بار هم توشون رو باز کردم که فقط چنتا صفحه فلزی توشون بود .
با سلام :
این قطعات همون صافی های IF هستند که نباید دست میزدید حال که بازشون کردید !!! دیگه به دردتون نمیخوره باید یکی نو تهیه کنید که رویش همون 455 درج شده باشد این صافی { فیل تر } فرکانس میانی {455 کیلوهرتز } AM میباشد و نقش ان در مدار فوق : فقط اجازه عبور فرکانس میانی از فرکانس RF میباشد .
- مورد دوم احتمالا یک خازن پلیستر یا صافی {میان نگذر } باشد عکسی از مدار بزارید تا بیشتر راهنمایی کنم .
روش خاصی برای تست قطعه فوق نیست و همین که روی برد کار خود را انجام دهد کافیست برای تست ان باید اسیلوسکوپ و سیگنال جنراتور و ابزار های حرفه ای داشته باشید
موفق باشید .

salahshor

کاربر
2013-05-27
26
97
تهران
www.persianmotor.net
بسیار بسیار متشکرم . اونی که بازش کردم خراب بودو صرف تحقیقات ! . 40 ..50 تایی هم خریدم و دارم . من اینارو زمانی عوض میکنم که گیرنده یک در میان کار میکنه . و علمی نمیدونستم چیکار میکنه فقط در همین حد میدونستم که *****ه . در کل از شما مدیر گرامی سپاسگذارم .

pawa

کاربر
2012-11-05
54
150
37
کردستان، سلیمانیه
با سلام.
در چه صورت یک ترانزیستور 8 پایه سوخته است. اگر 7 پایه در تست بازر به هم بوق بزنند(به جز پایه ارث) سوخته؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
با سلام.
در چه صورت یک ترانزیستور 8 پایه سوخته است. اگر 7 پایه در تست بازر به هم بوق بزنند(به جز پایه ارث) سوخته؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
با سلام :
- یک ترانزیستور 8 پایه !!!!!! ؟؟؟
- شماره قطعه را بزارید یک ترانزیستور 8 پایه تا حالا ندیدم .
موفق باشید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
سلام من در تست بوبین مشکل دارم اگه میشه یکم راهنمایی کنید :icon26:
با سلام:
سوال ناقص و نا رسا هست !!! هر بوبین تحت شرایط کار طرح خود قابل تست هست که باید این شرایط در مد نظر باشد .
در کل بوبین : تست بوبین از نظر پارگی باید توسط اهمتر مثل یک سیم عادی { صرف نظر از مقاومت داخلی ان } تست گردد { اهمتر پارگی نشان ندهد } اما از نظر سوختگی {لاکی } و اتصال کوتاه بین لایه ها !!! با اهمتر معمولی تقریبا امکان پذیر نیست و دستگاه اندوکتانس متر یا { LCM } نیاز هست . همچنین با اعمال ولتاژ AC به نسبت ظرفیت خود باید میدان الکترومغناطیس یا الکترومنیاتیک تولید کند که برای تشریح باید مفرضات درخواستی را کامل شرح دهید .
موفق باشید .

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
#67 s-m-hosein
17.png

کاربر
53.gif
تاریخ عضویتJun 2013نوشته ها13تشکر29تشکر شده 12

[h=2]
1.png
پاسخ : طرح سوالات فنی[/h]
سلام خسته نباشید
من برای تست فت و ماسفت روی مادربرود مشکل دارم!
خیلی مقاله خوندم و انواع روش ها رو تست کردم ولی متاسفانه به نتیجه نرسیدم :
اگر ممکنه خیلی شمرده یکی آموزش بده ممنون میشم

درود
دوست گرامی چرا اینجا سوالتون را عنوان می کنید؟؟
در قسمت سخت افزار تاپیک آموزشهای مادربرد بطور کاملا و تشریحی و تصویری توضیح داده شده
منتها برای استفاده از اون قسمت باید حق اشتراک پرداخت کنید

mehdieftekha

کاربر
2012-01-23
127
294
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت همه اساتید محترم :
بنده چند سوال داشتم که باهم در ارتباطند.
1- لطفا میشه توضیح بدین در تست یک دیود معمولی به صرف جواب گرفتن از شیوه متداول تست دیود که با مولتی متر است مبنی بر سلامت دیود این دیود سالم است ؟
بارها مشاهده شده در دو دیود همنام قرائتهای بایاس مستقیم متفاوت است . وبعضا نظرات متناقضی در مورد محدوده قابل قبول این قرائت در دیودهای سیلیسیم وژرمانیوم داده شده است .و این موضوع برای اینجانب مبهم است.
2- منظور از نشتی در دیودها چیست وبه چه میزان قابل قبول است؟ وچگونه میتوان با یک مدار ساده دیود نشتی دار را تشخیص داد؟

3- موضوع عنوان شده دربند 2 در مورد ترانزیستورهای دو قطبی نیز مبهم است.
به عنوان مثال در منابع تغذیه سوویچینگ چرا عنوان میشه ترانزیستورهای سوییچینگ رو حتی درصورت جواب دادن با مولتی متر تعویض کنید ؟
:91000000:

آخرین ویرایش:

mehdieftekha

کاربر
2012-01-23
127
294
جناب استاد رجبی و دیگر اساتید وهمکاران عزیز میشه لطفا پاسخ دهید.

بالا