آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

طرح سوالات فنی

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,100
74,089
48
ایران
سلام خسته نباشید ترانزیستورc111 دراختیار دارم که با اهمتر تست میکنم هیچ اهمی را نشان نمیدهد درکتاب ترانزیستورها به یک نوع برخورد کردم که2sc111میباشد ولی در ردیفcترانزیستورها چنین چیزی یافت نشد.حتی دردیتاشیت هم نبود این چه نوع ترانزیستور میباشد ایاباید اهمی نشان دهد؟اگر اهمی نشان نداد پس خراب میباشد؟مشابه ان چیست؟ باتشکر

سلام دوست عزیز

در چه دستگاهی استفاده شده عکسی از شکل ظاهری و مدارش بگذارید تا دوستان بهتر بتونند نظر بدهند.

mojtaba0151

کاربر
2009-06-23
10
35
سلام و خسنه نباشید پل دیود به شماره t3kb80 در داخل شارژر دل بکار رفته را چگونه خارج از مدار چک کنم ؟ دو پایه وسط اهم کم را نشان می دهند با تشکر Untitled.jpg

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,100
74,089
48
ایران
سلام و خسنه نباشید پل دیود به شماره t3kb80 در داخل شارژر دل بکار رفته را چگونه خارج از مدار چک کنم ؟ دو پایه وسط اهم کم را نشان می دهند با تشکرمشاهده فایل‌پیوست 63019

سلام
دوست عزیز تست پل دیود مثل تست دیود معمولی هستش با این تفاوت که اینجا 4 تا دیود رو تست می کنی .
عقربه اهم متر نباید به اخر برسه در غیر اینصورت معیوب است .به این شماتیک نگاه کنید براحتی میتونید تست کنید.

پیوست‌ها

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,100
74,089
48
ایران
تشکر از شما jfrras
مشابه این قطعه را بدست نیاوردم به جای ان از چه قطعه ای می توانم استفاده نمایم ؟

سلام دوست عزیز
شما می تونید در صورت پیدا نکردن قطعه 4 تا دیود رو طبق شماتیک ببندید و بجای قطعه مورد نظر قرار دهید.

salahshor

کاربر
2013-05-27
26
97
تهران
www.persianmotor.net
میخواستم اساتید در مورد ترانزیستور smd r25 و نقش اون تو مدار ریموت کنترل دزدگیر خودرو و پارکینگ بدونم و روش تست رو مدار با اهمتر دیجیتالی چه جوریه
در مورد ترانزیستور smd L6 و m6 هم مختصر توضیح بفرمایید . قبلا از زحمات و پاسختون متشکرم

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,100
74,089
48
ایران
میخواستم اساتید در مورد ترانزیستور smd r25 و نقش اون تو مدار ریموت کنترل دزدگیر خودرو و پارکینگ بدونم و روش تست رو مدار با اهمتر دیجیتالی چه جوریه
در مورد ترانزیستور smd L6 و m6 هم مختصر توضیح بفرمایید . قبلا از زحمات و پاسختون متشکرم

سلام دوست عزیز
ترانزیستور r25 یک ترانزیستور رادیویی است که تا فرکانس 6 گیگاهرتز می تواند کار کند قدرت خروجی 200 میلی وات در نوع خود بی نظیر است
و در اکثر تلفن های بیسیم و ریموت ها وغیره .. استفاده شده است. وظیفش در ریموت ها انتقال رادیویی فرمانهایی که با فشار دادن کلیدها است . خرابی این قطعه باعث میشود که ریموت خروجی rf نداشته باشد.و شماره اصلی ان [hide]2SC3356 [/hide]میباشد و محصول شرکت NEC ژاپن است.
تست این ترانزیستور مثل ترانزیستور های معمولی است .که در بخش آموزش الکترونیک موجود است.

ترانزیستور L6 ترامزیستور منفی معمولی به شماره 2SC1623 است.
و همچنین M6 ترانزیستور مثبت معمولی به شماره 2SA812 می باشد.
به دیتا شیتشون نگاه کن . پایه ها شون برای تست معلو ومشخص است.!!

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
درود بر اساتید بخش / خروجی گرفتن از تیونر یک دستگاه /////////////به چه صورت است ؟ چطور میتوان مطمئن شد که تیونر ایرادی ندارد؟/سپاس
با سلام :
دوست عزیز:
1- در این انجمن به چنین مباحث نا مربوط پرداخته نمی شود.!!!
-- مشکل خود را در انجمن برادر مطرح و پیگیری نمایید .
2 - سوالات خود را در بخش های مناسب با موضوع
{ در صورت تکرار اعمال قانون مواجه خواهید شد }مطرح وگرنه پاسخ نخواهید گرفت .
تست و گرفتن خروجی تیونر های دستگاه ها مختلف و هر کدوم نیاز به شمای فنی ان دستگاه و مختص همون دستگاه و همچنین داشتن ابزارهای سنجش و تست rf میباشد .
پست شما حذف خواهد شد .
موفق باشید .

salahshor

کاربر
2013-05-27
26
97
تهران
www.persianmotor.net
تو اکثر ریموتهای فرستنده و گیرنده دزدگیرهای تصویری مثل ماجیکار 2 تا قطعه مکعب شکل کوچیک هست که یکی 4 پایه و روش نوشته شده ltm 445 eu .و اون یکی هم 2 پایه مشکی کوچیک و روش نوشته شده c28 میخواستم بدونم کارشون چیه و چه جوری میشه تستشون کرد . یه بار هم توشون رو باز کردم که فقط چنتا صفحه فلزی توشون بود .

بالا