آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

شوک دادن به باطری لپ تاپ

شیدینگ مود

کاربر
2013-12-22
222
730
بندرعباس
اول روش فريزر رو تست كن
بعد سلولا رو شك بده...
با سلام خدمت شما استاد گرامی روش فریزر چه روشیه بفرمائید منه بیسواد هم فیض ببرم سر نماز صبح برات دعا عاقبت به خیری میکنم

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
استاد غزال عزیز

7.png
نوشته اصلی توسط غزال
سلام
اگر دو سیم هر باطری چه لب تاب و چه موبایل و هر دستگاه دیگر در دسترس است بطریق زیر عمل کنید

مقاومت حدود 5 الی 10 اهم را با منبع تغذیه ای که حدود 2 یا 3 ولت بالاتر از باطری است سری کنید و مثبت به مثبت و منفی را به منفی باطری متصل کنید که کمی شارژ شود و بعد از حدود یک دقیقه به شارژ خودش متصل کنید دیگه شارژ میکنه

حتما باید ولتاژ را مستقیما به خود باطری متصل کنید نه پین های دیگری که برای شارژرش منظور شده والا طبق فرمایش دوست عزیز ممکن است بخش الکترونیکی باطری صدمه ببینه

اگر سر باطری قابل دسترس نیست قاب را باز کنید و به دو سر باطری دست یابید
ضمنا اگر نقشه ای از بخش الکترونیکی شارژر این باطری ها در اختیار دارید ارسال فرمایید تا روش شوک آن بدون نیاز به باز کردن قاب قابل بررسی و تحلیل شود
سپاس

استاد عزیز جریان منبع تغذیه فوق باید چقدر باشد

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
با سلام خدمت شما استاد گرامی روش فریزر چه روشیه بفرمائید منه بیسواد هم فیض ببرم سر نماز صبح برات دعا عاقبت به خیری میکنم

روش فریزر به این گونه است که شما یه بلیط هواپیما تهیه میکنید و تشریف میبرید قطب شمال و باطری را زیر یخ و برف در دمای منفی70 درجه قرار میدهید و بدین ترتیب سلولهای باطری مجددا زنده خواهد شد

همون روشی که استاد غزال فرمودند اصولی و حساب شده است و در بیشتر مواقع نتیجه خواهد داد وبرای باطری های لیتیومی بخوبی کاربرد دارد

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
دوستان برای شک سلول باطری که روش نوشته رو باطری البته 11.1 ولت ولتاژ دو برابر ببرم رو 22 خب آمپرو سر چی تنظیم کنم؟

دوست عزیز باطری لب تاب غیر قابل شوک دادن می باشد و امکان انفجار و صدمه دیدن شما وجود دارد پس از این کار خودداری کنید

با تشکر

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
دوستان بزرگوار ، این مباحث قبلا در تاپیک های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و بهتر است قبل از ایجاد تاپیک بخش های مربوطه را مطالعه فرمایید ولی در کل کارهای مثل فریز و .... اصلا اصولی نیست و جنبه علمی ندارد
البته به نظرم شوک دادن هم زیاد اصولی نیست و برای باطری هایی که به اصطلاح تنبل شده اند و زود شارژ خالی میکند کاربرد ندارد فقط در مواردی خاص مثل مواردی که کامل دشارژ شدند و یکدفعه از کا افتادند و یا از این قبیل موردها کاربرد دارد
طبق تجربه این موارد در رابطه با سلول های لپ تاپ زیاد کاربرد ندارد و بهتر است با این گونه کار ها اعتبار کاری خود را زیر سوال نبرید
در مورد باطری لپ تاپ هم باید عرض کنم که اگر برد مربوط به سلول ایراد داشت بهتر است بررسی و تعمیر شود و یا اگر باطری لپ تاپ خاص و نایاب است و پیدا نمیشود و سلول های آن خراب است بهتر است سلول تعویض شود اگر پیدا میشود که کلا باطری تعویض شود زیرا قیمت سلول لپ تاپ گران است که فکر کنم 6 تا سلول از کل باطری صفر گرونتر در بیاد
موفق باشید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
باسلام
استاد غزال عزیز

استاد عزیز جریان منبع تغذیه فوق باید چقدر باشد

سلام
استاد رضای عزیزم

وقتی ولتاژ منبع 2 یا 3 ولت بیشتر باشه و از مقاومت سری 5 الی 10 اهم استفاده کنید دراینصورت منبع تغذیه هر جریانی بتونه بده و هر چقدر ضعیف یا قوی باشه مهم نیست چون از طرفی جریان ضعیف هم کارسازه و از سوی دیگر مقاومت سری با شرایط فوق از جریان زیاد هم جلوگیری میکنه و هرگز جریان بمقدار غیرمجاز نمیرسه

فقط کافیه چند لحظه انرژی به باطری برسه و کار تمومه و دیگه شارژر اونو میشناسه

البته همانطور که استاد عزیزم جناب آقای امجدی فرمودند و در پست 10 هم تاکید کردم این روش فقط در مواردی مفیده که باطری زیاده از حد دشارژ و خالی شده ولی سالمه

سپاس

آخرین ویرایش:

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
بخشید دوستان که رشته کلامتون میگیزم میخواستم بدونم شوک دادن یاطری لپ تاپ با باطری گوشی فرق داره ؟اگه میشه یه توضیح کوتاهی بدهین

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
بخشید دوستان که رشته کلامتون میگیزم میخواستم بدونم شوک دادن یاطری لپ تاپ با باطری گوشی فرق داره ؟اگه میشه یه توضیح کوتاهی بدهین

سلام

هیچ تفاوتی نداره
هر باطری سالمی که زیادی تخلیه شده و شارژر اونو نمیشناسه با این روش میشناسه

بچه من خیلی تخسه و اونقدر با موبایل بازی میکنه که هیچ رمقی برای باطری باقی نمیذاره بطوریکه دیگه با شارژر شارژ نمیشه لذا دوبار دید که با این روش درستش کردم

بعد از مدتی دیدم ازش خبری نیست و لذا تحسینش کردم که قبل از دشارژ کامل شارژش میکنه ولی دیدم میخنده و بالاخره فهمیدم خودش با این روش درستش میکنه و 100 بار اینکارو کرده

اینم تصویرش که از دیوار راست تا سقف خونه بالا رفته
100.jpg

آخرین ویرایش:
بالا