آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

شما برای رونق کسب و کار خود چه ترفندهایی به کار میبرید؟

Padashi

VIP+ افتخاری
کاربر
جناب صابری روش دیگری که بسیار سودمند و در عین حال بسیار جالب می باشد مطمینا هر تعمیرکاری دارای کارت تبلیغ برای خود مغازه دارد که خیلی بهتر است یک مهر 2000 تومنی در مغازه داشته باشد که دارای متن زیر باشد (با همراه داشتن این کارت از تخفیف 30درصدی برخوردار شوید )که در پشت هر کارت از این متن استفاده کرده باشد

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
شاید مظلوم ترین قشر تعمیرکار -- تعمیرکار وسایل الکترونیک باشد

چرا؟
شما سرما میخوری میری دکتر اولین کاری که میکنی حق ویزیت میدی سپس میری پیش دکتر دکتر معاینه میکنه و نسخه شما رو مینویسه دیگه دکتر کاری نداره که شما دارو ها را میتونی تهیه کنی یا نه

ولی تعمیرکارتلویزیون چی.

یارو یه تلویزیون چینی میخره 2 روز بعد خراب میشه میبره پیش تعمیرکار سپس تعمیرکار و مشتری در مورد دست مزد چونه میزنند سپس مشتری شرط میزاره که اگه خرجش زیاد باشه نمیخوام. بعد تعمیرکار قشنگ میشینه یکی یکی قطعات رو تست میکنه و ایراد رو پیدا میکنه فرض کنید که 3 تا قطعه سوخته. زنگ میزنه به مشتری میگخه آقا خرجش شده ----- مشتری میگه آقا من به کل این تلویزیون ----- پول دادم چه خبرته اصلا نمیخوام.

این تعمیرکاره بیچاره چه گناهی کرده که چین تلویزیون را مفت میده تعمیرکار اگه تلویزیون سونی تعمیرکنه یا چینی فرقی براش نمیکنه اون همین زحمت را میکشه:sadwalk:

ولی من همیشه به بابا بزرگهای سایت حسودیم مشه چون اونها هم سن من بودن جنس چینی نبود و راحت و بی دغدغه دست مزدشون را میگرفتند#$V^86

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,804
شاید مظلوم ترین قشر تعمیرکار -- تعمیرکار وسایل الکترونیک باشد

چرا؟
شما سرما میخوری میری دکتر اولین کاری که میکنی حق ویزیت میدی سپس میری پیش دکتر دکتر معاینه میکنه و نسخه شما رو مینویسه دیگه دکتر کاری نداره که شما دارو ها را میتونی تهیه کنی یا نه

ولی تعمیرکارتلویزیون چی.

یارو یه تلویزیون چینی میخره 2 روز بعد خراب میشه میبره پیش تعمیرکار سپس تعمیرکار و مشتری در مورد دست مزد چونه میزنند سپس مشتری شرط میزاره که اگه خرجش زیاد باشه نمیخوام. بعد تعمیرکار قشنگ میشینه یکی یکی قطعات رو تست میکنه و ایراد رو پیدا میکنه فرض کنید که 3 تا قطعه سوخته. زنگ میزنه به مشتری میگخه آقا خرجش شده ----- مشتری میگه آقا من به کل این تلویزیون ----- پول دادم چه خبرته اصلا نمیخوام.

این تعمیرکاره بیچاره چه گناهی کرده که چین تلویزیون را مفت میده تعمیرکار اگه تلویزیون سونی تعمیرکنه یا چینی فرقی براش نمیکنه اون همین زحمت را میکشه:sadwalk:

ولی من همیشه به بابا بزرگهای سایت حسودیم مشه چون اونها هم سن من بودن جنس چینی نبود و راحت و بی دغدغه دست مزدشون را میگرفتند#$v^86

با سلام دوست عزیز تا بوده وهست چنینین مشکلاتی هممیماند حدود 15 سال پیش هم کهتلوزیون تعمیر میکردیم این قضایا بوده ان زمانی که تلوزیون رنگی تازه وارد ایران شده بود بله اوایل پول خوبی میدادند اما نکته اینجاستکه ما تعمیرکاران احترام یکدیگر را رعایت نمیکنم وبرای بدست اوردن پول طرف مقابل را ناشی وبی انصافو... جلوه میدهیم هیچ جامعه ای عوض نمیشود مگر انکه مردم ان خواستار تغییر باشند

jozi

مدير فروشگاه jozi
مدیر تالار
2008-01-04
1,328
13,703
با سلام خدمت دوستان
به نظرمن اگر پول تودست مردم باشه کاسبی هم خوب میشه هیچ ترفندی هم نمی خواهد اگر هم پول نباشه هر کاری کنیم کاسبی نیست فعلا هم که مثال پول با مردم امروز شده مثل جن و بسم الله

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
881
5,246
شیراز
با سلام خدمت همكاران عزيز
درتاييد سخنان همكاران عزيز
1-برخورد خوب با مردم( اگر كار درجه يك هم تحويل بدهي ولي برخورد خوب نباشد
ديگر نميايند)
2-كارخوب و درست بطوري كه دستگاه سالها براي مشتري كار كند
3-قيمت مناسب و ضمانت كار
مثلا وقتي كه يك تلويزيون براي تعمير مياورندوطرف ميگه خرجش چقدر ميشه
من بهش ميگم كه tv رانگاه كرده و خرجش را بهت ميگم اگر خواستي تعمير كني كه
خوب ولي اگر نخواستي تعمير كني مبلغ 4000 تومان بابت بازديد و عيب يابي از شما
ميگيرم و اين مبلغ هم براي جبران وقتي هست كه براي عيب يابي گذاشتم چون عيب
يابي نصف كار تعمير است ومن ميتوانم در اين مدت يك tv تعمير كرده و اجرت بيشتري
بگيرم و چون اين حرف منطقي هست معمولا مشتري قبول ميكند
در تعمير دستگاه ميگردم و قطعات خوب پيدا كرده استفاده ميكنم و گاهي شده كه در
حين تعمير ديدم كه قسمت ديگري هم در حال خراب شدن است ان را هم تعمير ميكنم
چون مدتي ديگر كه ان قسمت خراب شد مشتري كه نميفهمد كه يك قسمت ديگر است
و ربطي به عيب قبلي ندارد ميگه كه tv را بردم تعمير يك هفته كار كرد دوباره خراب شد
معمولا مشتري ميخواد كه دستگاه را كه ميبره خانه ايرادي نداشته باشه ومدتها برايش
كار كند و من معمولا دستگاهي را كه تعمير ميكنم قسمتي را كه تعمير ميكنم بمدت 3
ماه ضمانت ميكنم كه خيال مشتري راحت باشد
ولي با همه اينها تعمير كار قشر بدبختي است كه از روح اعصاب مغز و چشم خود مايه
ميگذارد ولي عاقبت چيزي هم دستش نميگيرد و هميشه هم به مردم بدهكار است
موفق باشيد

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
با سلام خدمت همكاران عزيز
درتاييد سخنان همكاران عزيز
1-برخورد خوب با مردم( اگر كار درجه يك هم تحويل بدهي ولي برخورد خوب نباشد
ديگر نميايند)
2-كارخوب و درست بطوري كه دستگاه سالها براي مشتري كار كند
3-قيمت مناسب و ضمانت كار
مثلا وقتي كه يك تلويزيون براي تعمير مياورندوطرف ميگه خرجش چقدر ميشه
من بهش ميگم كه tv رانگاه كرده و خرجش را بهت ميگم اگر خواستي تعمير كني كه
خوب ولي اگر نخواستي تعمير كني مبلغ 4000 تومان بابت بازديد و عيب يابي از شما
ميگيرم و اين مبلغ هم براي جبران وقتي هست كه براي عيب يابي گذاشتم چون عيب
يابي نصف كار تعمير است ومن ميتوانم در اين مدت يك tv تعمير كرده و اجرت بيشتري
بگيرم و چون اين حرف منطقي هست معمولا مشتري قبول ميكند
در تعمير دستگاه ميگردم و قطعات خوب پيدا كرده استفاده ميكنم و گاهي شده كه در
حين تعمير ديدم كه قسمت ديگري هم در حال خراب شدن است ان را هم تعمير ميكنم
چون مدتي ديگر كه ان قسمت خراب شد مشتري كه نميفهمد كه يك قسمت ديگر است
و ربطي به عيب قبلي ندارد ميگه كه tv را بردم تعمير يك هفته كار كرد دوباره خراب شد
معمولا مشتري ميخواد كه دستگاه را كه ميبره خانه ايرادي نداشته باشه ومدتها برايش
كار كند و من معمولا دستگاهي را كه تعمير ميكنم قسمتي را كه تعمير ميكنم بمدت 3
ماه ضمانت ميكنم كه خيال مشتري راحت باشد
ولي با همه اينها تعمير كار قشر بدبختي است كه از روح اعصاب مغز و چشم خود مايه
ميگذارد ولي عاقبت چيزي هم دستش نميگيرد و هميشه هم به مردم بدهكار است
موفق باشيد

این مورد آخری را خیلی قبول دارم به نظر من تعمیرکار عین شوفر تاکسی هست:sadwalk:

latifk200

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-09-28
591
5,961
بندرترکمن
پس اقای صابری اولا برای همه این روزها بازار کساد می باشد اما ما اذریها مثلی داریم که از قدیم گفته اند (ا ئلین شادیغی -منیم شادیغیم )

سلام خدمت همکار عزیز میر قاسم جان . از پست هایی که گذاشتید ممنونم واقعا زیبا فرمودید .
در مورد مثل آذری هم :‌شادی مردمم - شادی منه .
بسیار زیبا واقعا آذری زبان ها خیلی فعال هستن اینو در سفر چندروزه به تبریز و سفر کوتاهی به ارومیه متوجه شدم . مغازه دارهاشون واقعا خوش برخورد و با نزاکت بودن و وقتی جلوی درشون می ایستادی میگفتن بویورون ( بفرمایین ) یعنی آدم کلی لذت میبرد از این برخورد محترمانه. واقعا چیزهای خوبی رو از مردم آذربایجان یاد گرفتم خوشحالم که شما هم یکی از اونا هستید . به قول آذری های یاشاسین آذربایجان .
الله تابشیراریم . به خدا میسپارمت .
یا حق .

latifk200

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-09-28
591
5,961
بندرترکمن
جناب صابری روش دیگری که بسیار سودمند و در عین حال بسیار جالب می باشد مطمینا هر تعمیرکاری دارای کارت تبلیغ برای خود مغازه دارد که خیلی بهتر است یک مهر 2000 تومنی در مغازه داشته باشد که دارای متن زیر باشد (با همراه داشتن این کارت از تخفیف 30درصدی برخوردار شوید )که در پشت هر کارت از این متن استفاده کرده باشد

جناب آقای میرقاسم پاداشی بسیار عالی بود از نظر بنده این مهم ترین نکته است و باعث می شود مشتری دیگر اسم تعمیرکار را هم فراموش نکند . نمیدونم چطوری تشکر کنم ولی در یه جمله کوتاه می تونم بگم واقعا عالی بود . واقعا آذری ها خوب بلدند پول در بیاورند و مطمئنا باید از تجربیات خوبتون استفاده ببریم . ساق اول ( سلامت باشی ) .
این راهکار شما را حتما استفاده خواهم کرد .

آخرین ویرایش:

latifk200

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-09-28
591
5,961
بندرترکمن
با سلام دوست عزیز تا بوده وهست چنینین مشکلاتی هممیماند حدود 15 سال پیش هم کهتلوزیون تعمیر میکردیم این قضایا بوده ان زمانی که تلوزیون رنگی تازه وارد ایران شده بود بله اوایل پول خوبی میدادند اما نکته اینجاستکه ما تعمیرکاران احترام یکدیگر را رعایت نمیکنم وبرای بدست اوردن پول طرف مقابل را ناشی وبی انصافو... جلوه میدهیم هیچ جامعه ای عوض نمیشود مگر انکه مردم ان خواستار تغییر باشند

سلام همکار گرامی . کاش اسم شریفتان را میدانستم .
بله کاملا حق با شماست مشکل از بعضی از ما تعمیرکاران است که احترام دیگری را رعایت نمی کنیم . بله برای بدست آوردن پول بعضی از همکارا شرافت خودشون رو با پول معامله میکنن که این تإسف آوره . وقتی همه همکارا با هم متحد باشن مطمئنم مشتری هم به تعمیرکار اهمیت میذاره .

به خدای مهر و خوبی میسپارمتون . درود بر کلام هایتان .

----------------------------------

با آنچنان عشقی در قلبت زندگی کن که اگر اشتباها به جهنم رفتی خود شخص شیطان تو را به بهشت بازگرداند.

آخرین ویرایش:
بالا