آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

شارژ سریع و خالی شدن سریع باطری اسکوتر

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
اسکوتر برقی هوشمند که نو است و استفاده نشده . موقع شارژ بعد حدود 10 دقیقه چراغ شارژر سبز میشه ( یعنی شارژ کامل شده) ولی باز حدود 10 دقیقه استفاده شارژ تمام میشه . با شارژر سالم اسکوتر دیگه امتحان کردم بازم سریع چراغ سبز میشه ( در حالت عادی باید 1.5 ساعت شارژ بشه و حدود 2ساعت کار میکنه ) البته بدون نگاه کردن به سبز شدن چراغ شارژر حدود 1.5 ساعت گزاشتم ولی باطری شارژ نشد ( بعد سبز شدن شارژر فکرکنم مدار شارژ قطع میشه ) اول فکر کردم باطری خرابه و به اصطلاح فاسد شده است . ولی باطری را به اسکوترسالم وصل کردم بعد شارژ حدود1.5ساعت حدود 2 ساعت اسکوتر سالم کارکرد و دوباره 1.5 ساعت شارژ کردم و باطری را جدا کرده و وبه اسکوتر مشکل دار وصل کردم و به صورت عادی 2 ساعت کارکرد ( نتیجه اینکه باطری و شارژر مشکل نداره ) .
مدار شارژ جدا نیست و به برد اصلی وصل است . عکس برد را میزارم .
1 - علت اینکه بعد 10 دقیقه چراغ شارژر سبز میشه از چی میتونه باشه ؟
2- فرمان قطع و وصل کردن شارژر به چه صورت است ؟
نکته ی دیگه اینکه سوکت سفید رنگ که چهار پایه است و با رنگ قرمز مشخص کردم در اصل به فیش سوزنی 2 سیم وصل است . یعنی 2 پایه سمت چپ به هم وصل شده و پایه منفی است و دو پایه سمت راست به هم وصل شده و پایه مثبت است . علت چهار پایه کردن در برد از چیست ؟
دو سیم قرمز و مشکی که با رنگ زرد مشخص کردم به باطری وصل میشه . با تشکر

پیوست‌ها

• 2.5 مگابایت بازدیدها: 184

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام . از بین اعضای گروه تعمیر کار اسکوتر داریم؟ با تشکر

nishgon64

کاربر
2013-08-08
481
939
تهران
www.funpatogh.com
تمام مداراتی که شارژ باتری انجام میدهند از یک آی سی شارژ هوشمند استفاده میکنند احتمال زیاد آی سی شارژ خراب شده
ولتاژباتری اسکوتر چند ولت هست؟

khofashshab

کاربر vip
vip
کاربر
2011-12-13
81
23
سلاموقت بخیر من هم همین مشکل رو دارم 42 ولت 2 امپر

بالا