آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوختن ماسفت های دستگاه جوش صبا 200 آمپر

MohandsMahdi

کاربر vip
کاربر
2022-07-10
33
47
دوستان شرمنده فک کنم موقع اپلود عکس در سایت اینترنتم قطع بوده و متوجه نشدم :11685: این هم عکس ها
a>
a>
a>
a>

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ebiolom

MohandsMahdi

کاربر vip
کاربر
2022-07-10
33
47
ولتاژ ۱۵ ولت بود یعنی چی اینجوری نمیشه دوست عزیز
حداقل کارهای که گفتم انجام و دقیق گزارش بده بدونیم چی به چیه
سپاس

سلام عکس هارو آپلود کردم
تمام تست هایی که گفته شده بود رو انجام دادم :
1_ برق 24 ولت از سوکت رله ها اعمال شد
2_ از بدنه رگولاتور 7812 به بدنه ماسفت هایIrfz44n ولتاژ 15 ولت بود
3_ بعد از قطع ترانس از رگولاتور 7812 به بدنه ماسفت های Irfz44n باز هم ولتاژ 15 ولت بود.

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
سلام عکس هارو آپلود کردم
تمام تست هایی که گفته شده بود رو انجام دادم :
1_ برق 24 ولت از سوکت رله ها اعمال شد
2_ از بدنه رگولاتور 7812 به بدنه ماسفت هایIrfz44n ولتاژ 15 ولت بود
3_ بعد از قطع ترانس از رگولاتور 7812 به بدنه ماسفت های Irfz44n باز هم ولتاژ 15 ولت بود.

درود
عکس های که آپلود کردید رو نمی‌بینم یعنی آپلود نشده
وقتی با وصل بودن سیم های ترانس ولتاژ ۱۵ ولت بوده یعنی برد کنترل و irfz ها و برد تحریک ماسفت ها سالم هستن
نوبت تست ۱۲ تا ماسفت مونده
حالا مولتی متر رو حالت تست دیود پراپ قرمز به پایه گیت پراپ مشکی پایه سورس ( پایه اول و آخر ماسفت ها) باید تقریبا عدد ۷۰۰ مرحله بعدی پراپ قرمز پایه سورس و پراپ مشکی پایه درین باید عددی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ داشته باشید تک تک ماسفت ها رو با این روش تست کنید و
گزارش دقیق اعلام کنید تا بریم مرحله بعدی

MohandsMahdi

کاربر vip
کاربر
2022-07-10
33
47
درود
عکس های که آپلود کردید رو نمی‌بینم یعنی آپلود نشده
وقتی با وصل بودن سیم های ترانس ولتاژ ۱۵ ولت بوده یعنی برد کنترل و irfz ها و برد تحریک ماسفت ها سالم هستن
نوبت تست ۱۲ تا ماسفت مونده
حالا مولتی متر رو حالت تست دیود پراپ قرمز به پایه گیت پراپ مشکی پایه سورس ( پایه اول و آخر ماسفت ها) باید تقریبا عدد ۷۰۰ مرحله بعدی پراپ قرمز پایه سورس و پراپ مشکی پایه درین باید عددی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ داشته باشید تک تک ماسفت ها رو با این روش تست کنید و
گزارش دقیق اعلام کنید تا بریم مرحله بعدی

ببخشید 2 سیم از ماسفت های میره به ترانس خروجی اون دو سیم اتصال کوتاه هستند فک کنم اون مشکل داره

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
ببخشید 2 سیم از ماسفت های میره به ترانس خروجی اون دو سیم اتصال کوتاه هستند فک کنم اون مشکل داره

سلام
چون عکس نمیزاری نمیدونم منظورت کدوم سیمها هست در هر صورت بیشتر توضیح بده دقیق تر بگو منظورت کدوم سیمها هستن تا بدونم
سپاس

MohandsMahdi

کاربر vip
کاربر
2022-07-10
33
47
سلام دوستان هر هشت lgbt رو عوض کردم گفتم شاید من دارم اشتباه میکنم ولی باز هم با لامپ تست امتحان کردم باز هم اتصال کوتاه بود و مشکل پابرجا. دیگه نمیدونم چیکار کنم

آخرین ویرایش:

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
اول پل دیودهای ورودی را تست کن ببین سالمه
بعد خازن های بزرگ را تست کن
اگر اینها سالم بود تا بریم سراغ برد بالا

بالا