آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال در مورد دوربین

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
اون سوکت بزرگه برای کنترل منوی دوربین هست. نیازی بهش نداری.
اون سوکت ۳ پین هم خروجی تصویره هم ورودی تغذیه
مشاهده فایل‌پیوست 206711
در رنج ولتاژ دیسی وقتی منفی میذارم وسط و مثلا ولتاژ بگیرم روی مولتی متر علامن منفی میاد
برعکس درست میشه که همون مثبت وسط و منفی به کناری ؟؟!

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
میشه ی توضیح مختصری برا نصب چگونگی فیش زدن بهم بدید ..
دیگه واقعا ممنونتون میشم
پایه وسط میشه همون منفی ؟

سلام
بله، طبق اون چیزی که جناب dds1 روی تصویر مشخص کردند؛ پایه وسط منفی هست؛ به پایه 12V باید 12V+ رو وصل کنید؛ و به پایه V1 هم باید سیم زرد یا به عبارتی سیم تصویر وصل بشه. البته یه انشعاب دیگه از سیم منفی باید بگیرید برای شیلد سیم تصویر. یعنی سیم شیلد بین منفی 12V و شیلد تصویر مشترک هست.

احتمالا پشت فیبر باید یه کانکتور کوچیک ۲ پین دیگه هم باشه که برای اتصال LED های IR بکار میره (همون سیم قرمز و مشکی که الان سرش قطع شده)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: daniyal18

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
در رنج ولتاژ دیسی وقتی منفی میذارم وسط و مثلا ولتاژ بگیرم روی مولتی متر علامن منفی میاد
برعکس درست میشه که همون مثبت وسط و منفی به کناری ؟؟!

۱- ابتدا بدون وصل منبع تغذیه به دوربین، با اهمتر ولتاژ منبع رو تست کنید ببینید مثبت و منفی درست هست یا خیر؟
هم روی منبع و هم سیمی که به دوربین وصل میکنید.

۲- تست بفرمایید ببینید احیانا سیم‌های پراب از روی اهمتر جابجا نشده و حتما مشکی به GND وصل هست؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: daniyal18

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
۱- ابتدا بدون وصل منبع تغذیه به دوربین، با اهمتر ولتاژ منبع رو تست کنید ببینید مثبت و منفی درست هست یا خیر؟
هم روی منبع و هم سیمی که به دوربین وصل میکنید.

۲- تست بفرمایید ببینید احیانا سیم‌های پراب از روی اهمتر جابجا نشده و حتما مشکی به GND وصل هست؟
درود خیر ..در این حد اطلاعات دارم برا همین تعجب کردم .پرسیدم ..به هرحال ممنون از راهنمایی

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
سلام
بله، طبق اون چیزی که جناب dds1 روی تصویر مشخص کردند؛ پایه وسط منفی هست؛ به پایه 12V باید 12V+ رو وصل کنید؛ و به پایه V1 هم باید سیم زرد یا به عبارتی سیم تصویر وصل بشه. البته یه انشعاب دیگه از سیم منفی باید بگیرید برای شیلد سیم تصویر. یعنی سیم شیلد بین منفی 12V و شیلد تصویر مشترک هست.

احتمالا پشت فیبر باید یه کانکتور کوچیک ۲ پین دیگه هم باشه که برای اتصال LED های IR بکار میره (همون سیم قرمز و مشکی که الان سرش قطع شده)
مرسی اولین فرصت تست میکنم و اعلام میکنم واقعا ممنون از وقتتون

بالا