آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ساخت یک هیتر دستی برای گرفتن لحیم سردی مادربرد

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
10 تا شابلون میشه هشتصد هزار تومن ؟؟؟
با سلام،
نه دوست عزیز،چه خبره مگه؟! :) ،پک 180 تاییش (البته بعضی جاها تعدادش کمتر و یا بیشتره!)،فکر نمیکنم تکی بشه گیر آورد،لااقل خیلی سخته،مگه اینکه یکی از همکارها دو بار خریده باشه پکو و حالا از یه شابلون دو تا داشته باشه، اگه یونیورسال هاش کامل باشن مشکلی نیست، نیازی نیست حتما همه شابلون هارو داشته باشی، تو این پک ها خیلی هاش واسه xbox و انواع PS و ... ایناست!
موفق باشید

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,478
اهواز
ممنون دوست عزیز
حالا یک سوال دیگه
این یونیورسال چی چی هست ؟
برای تعویض چیپ مادربرد . لپ تاپ . گرافیک به چند شابلون نیاز هست ؟
خودم تا الان بیش از 10 نمونه چیپ اوراق کردم . همه در اندازه و تعداد پایه یک نیستن . ایا برای همه شابلون موجود است
قیمت 180 تاییش رو ندادید ؟

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
درود
آقاي نوشزاد عزيز، شما فرموديد كه با خمير قلع كار ميكنيد. اگه ميشه يه كليپ از نحوه كارتون قرار بديد. چون با خمير قلع خيلي سخته و توپ قلع هم خيلي گرون در مياد چون بايد چند نمونه داشته باشي تا بتوني كار كني.

nooshzad

کاربر vip
کاربر
2010-08-30
54
1,637
سلام
ادرس رو یه کارت بود زنگ میزدم برام میفرستادن اگه پیدا کردم براتون میذارم
قیمت پارسال که به قول فروشنده 98 درصد چیپهارو داشت و اونایی هم که نبودن با 40×40 یونیورسال میشه زد یه بسته 350 تایی 800تومن بود که باز سر فرصت هم عکس شابلون های عمومی رو مزارم هم همه اونایی روکه خاص هستن و گیره مخصوص اون که اصلا ازش استفاده نمیکنم
کار با خمیر قلع هم براتون قرار میدم ولی به نظر بنده مشکل چیپهای گران قیمت تو بازر ایرانه که هرجور بخوان میفروشن چند روز پیش یه 82801ebرو میگفتن 45000هزار حلا کی پول شابلون در بیاد با خداست
برای شهرستان که دیگه هزینه پستی هم میاد روش

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام
منم با خمیر قلع کار میکنم
اول چیپ رو خوب تمیز میکنم بعد شابلون من مثل تابلو می مونه. اونو روی چیپ تنظیم میکنم و بعد با کارتک مخصوص که کوچیکه و در بازار هست خمیر رو روی شابلون میکشم و بعد اضافشو بر میدارم و بعد یا نوک پنس اروم به 4 طرف چیپ میزنم از روی سوراخها تا چیپ از شابلون جدا بشه.
بعد با هیتر دمای 400 و باد درجه 3.5 تا 4 روش میگیرم تا به صورت توپ در بیاد و بعد تمیزش میکنم و استفاده میکنم.
خمیر فقط یه بدی داره که برای چیپ هایی که پایه هاشون نزدیک هم هستن یه کم سخته و معمولا موقع هیتر گرفتن به هم میچسبن.

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
ممنون دوست عزیز
حالا یک سوال دیگه
این یونیورسال چی چی هست ؟
برای تعویض چیپ مادربرد . لپ تاپ . گرافیک به چند شابلون نیاز هست ؟
خودم تا الان بیش از 10 نمونه چیپ اوراق کردم . همه در اندازه و تعداد پایه یک نیستن . ایا برای همه شابلون موجود است
قیمت 180 تاییش رو ندادید ؟
با سلام،
والا چندتا شابلون نیاز هست رو نمیدونم،من یه پک 180 تایی خریدم،اونایی که شابلونشونو دارم که خب دارم دیگه! :) ،ولی اونایی رو که ندارم رو با شابلون های یونیورسال میزنم. شابلون یونیورسال اینطوریه که شکل پایه های چیپ رو نداره،یه مربع کاملی از حفره هاست،مثل صفحه شطرنج، که باعث میشه جاهایی که روی چیپ متالیزه نداری هم، روش توپ قلع بشینه، که مشکلی ایجاد نمیکنه، میتونی بعد از اینکه هیت دادی و توپ قلع ها روی متالیزه ها نشستند و چیپ سرد شد،اون توپهای اضافه رو به راحتی از روی چیپ تمیز کنی،فقط یه خورده مصرف توپ قلعت میره بالا. اون توپ قلع های اضاقه رو نباید برگردونی توی قوطی توپ قلع هات چون هم یه بار هیت خورده و هم اینکه چرب شدن(که این یکی مهمتر هم هست) ،به خاطر تماس با خمیرفلکس،و اگه برگردونی پیش توپ قلع هات باعث میشه همه به هم بچسبن! و تو بال گذاری های بعدیت به مشکل میخوری.
قیمت پک های شابلون رو ندارم،معمولا شابلونها رو با فیکسچرش میفروشن،و معمولا هم هیچکدوم کامل نیست(یعنی بهرحال به چیپ هایی بر میخوری که شابلونشو نداری)،انگار خود فروشنده ها یه جورایی پک هارو تنظیم کردن که پرکاربرد و بی کاربردشون همه رو پای هم بفروشن!
موفق باشید

آخرین ویرایش:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,478
اهواز
ممنون از پاسخ زیبایت
فقط این رو بهم بگو که شابلون 180 تایی چی چی داره
180 تا از یک نمونه هستن ؟ هر شابلون رو چند بار استفاده میکنی ؟ قیمتش رو هم بگو

tekno

کاربر
2008-04-17
99
318
در موردپایه های نزدیک اگه شابلون را در نیاری و بعد از حرارت ودرست شدن پایه ها شابلون را در بیاری مشکل حله من این کار رو با ای سی موبایل که ریز و کوچک هست انجام میدم

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
ممنون از پاسخ زیبایت
فقط این رو بهم بگو که شابلون 180 تایی چی چی داره
180 تا از یک نمونه هستن ؟ هر شابلون رو چند بار استفاده میکنی ؟ قیمتش رو هم بگو
خواهش میکنم دوست عزیز،
نه دیگه،اگه 180 تا از یک نمونه باشه که به درد نمیخوره! ببین،از 180 تا شابلون،یه چیزی حدود 60-70 تاش به درد نخوره،ینی واسه تعمیرات کامپیوتر(دسکتاپ و لپ تاپ) نیست و واسه xbox و PS و ... ایناست،یه 14- 15 تاش هم یونیورساله (14-15 تاست واسه اینکه اندازه توپ قلع واسه چیپ های مختلف فرق میکنه،0.4 و 0.5 و 0.6 و...،و دیگه اینکه اندازه چیپ ها و همینطور فاصله بین پایه ها رو چیپ های مختلف فرق میکنه و واسه هرکدوم باید از یه شابلون یونیورسال متفاوت استفاده کنی).
من یک ساله که شابلون هارو خریدم،از بعضیهاش چندین بار و از بعضی هاشم یک بار استفاده کردم،ولی از یونیورسال هاش زیاد استفاده کردم!! :D ،تا وقتی که شابلون تاب برنداره مشکلی نیست،میتونی ازش استفاده کنی،که واسه من چون شابلون حرارتی نیست و هیت نمیخوره تاب هم بر نمیداره،فقط تو نگهداریش باید مراقب باشی که در اثر فشار تاب برنداره!
همونطور که گفتم من سال پیش خریدم،درست یادم نیست،ولی اگه اشتباه نکنم،با فیکسچرش حدود 500.000 تومن دراومد واسم.
موفق باشید

بالا