آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

ساخت مداری برای انتخاب موس های دستگاه nvr

3r4n

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-08-11
305
209
25
گیلان/آستانه اشرفیه
سلام،میشه ولی همون کیپد و دکمه ها نیاز به مدار داره که وقتی یکی فعال میشه بقیه رو غیر فعال کنه و در لحظه فقط یه رله فعال باشه
با avr میشه op amp هم میشه مدار

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
61
84
چیزی که من برداشت میکنم از این مدار اینه که این برد با پورت سریال(db9) به کامپیوتر شما وصل بوده و یه نرم افزار واسط داشته که با زدن کیبورد کد رو میفرستاد
شما تایید میکنید که به کامپیوتر وصل بوده و نرم افزار واسط داشته؟ یا مستقیم وصل بوده و اگه مستقیم بود پورت کیبورد چگونه به این برد متصل شده بود،چون پورت سریال که مستقیم نمیخوره به کیبورد
سلام و روز بخیر

این مدار همونطور ک حدس زدید ی برنامه واسط داشته ک خود شرکت فقط نصب میکرده و برنامش انحصاری بوده. پس این برد هم بکارم نمیاد. فک کنم همون کلید رو بذارم هم کم دردسرتره هم کم خرج هم وقت شما رو نمیگیرم، دوس داشتم اون مدلی باشه ک کار من نیس.

اگه سفارش بدم این مدارو یکی برام طراحی کنه، باقطعاتش تقریباً چقدر هزینش میشه؟ اطلاع دارید؟

boxochi

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-02
61
110
سلام و روز بخیر

این مدار همونطور ک حدس زدید ی برنامه واسط داشته ک خود شرکت فقط نصب میکرده و برنامش انحصاری بوده. پس این برد هم بکارم نمیاد. فک کنم همون کلید رو بذارم هم کم دردسرتره هم کم خرج هم وقت شما رو نمیگیرم، دوس داشتم اون مدلی باشه ک کار من نیس.

اگه سفارش بدم این مدارو یکی برام طراحی کنه، باقطعاتش تقریباً چقدر هزینش میشه؟ اطلاع دارید؟
درود،مهندسی معکوسش احتمالا سخت نباشه
اما اگه خواستید دردسر کمتر باشه میتونید با جایگزین کردن یک آردوینو به جای atmega32 این برد 32 تایی رو راه بندازید و کنترل کنید،به این سبک که دیتای رله ای که باید فعال باشه رو از کامپیوتر بفرستید به آردوینو و آردوینو هم رله رو فعال کنه البته این مواردی که گفتم بدون ال سی دی هست ولی ممکنه اونو هم بشه راه انداخت
پس شما برای این کار به یک آردوینو یک کابل یو اس بی و یک کامپیوتر نیاز دارید که دیتا رو ارسال کنید برای انتخاب رله ی فعال و پین هایی که باید از آردوینو به این برد وصل شه
اگه خواستید من میگم کدوم پین ها باشه و چه سبکی باشه

Matios95

کاربر
2019-09-30
35
83
سلام و روز بخیر

سلام و وقت بخیر
مهندس اگر میکروی بردی که عکسش رو فرستادید قفل نشده باشه امکان برنامه نویسی مجدد داره. از طریق پین های USART و ایسی max233 میتونید برنامه نویسی مجدد کنید یا در صورت مشکل دار بودن ایسی فقط ایسی رو تعویض کنید البته باید نقشه خروجی پین های ایسی رو خودتون از روی برد بردارید.
برنامه نویسی این ایسی هم با توجه به کار شما کار سختی نیست و خودتون میتونید با کمی زمان گذاشتن انجامش بدید. کافی برنامه مالتی پلکسر برای avr رو سرچ کنید.

البته مداری که دوستان ارائه دادند بسیار کامل بود و شما میتونید همون مدار رو با سلکتور یا سویچ های مکانیکی حساس هم طراحی و اجرا کنید.

boxochi

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-02
61
110
سلام و وقت بخیر
مهندس اگر میکروی بردی که عکسش رو فرستادید قفل نشده باشه امکان برنامه نویسی مجدد داره. از طریق پین های USART و ایسی max233 میتونید برنامه نویسی مجدد کنید یا در صورت مشکل دار بودن ایسی فقط ایسی رو تعویض کنید البته باید نقشه خروجی پین های ایسی رو خودتون از روی برد بردارید.
برنامه نویسی این ایسی هم با توجه به کار شما کار سختی نیست و خودتون میتونید با کمی زمان گذاشتن انجامش بدید. کافی برنامه مالتی پلکسر برای avr رو سرچ کنید.

البته مداری که دوستان ارائه دادند بسیار کامل بود و شما میتونید همون مدار رو با سلکتور یا سویچ های مکانیکی حساس هم طراحی و اجرا کنید.
درود
avr ها فقط برای خواندن حالت قفل دارن و حتی اگه قفل شده باشن با یه erase دوباره آماده ی برنامه نویسی میشن
زیا چیز سختی نیست نوشتنش فقط یه مقدار وقت میخواد
برای سوییچ کردن با سلکتور هم به نظرم یه مقدار بدقلق میاد که ما بخوایم مثلا 16 تا کانال رو با سلکتور عوض کنیم

boxochi

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-02
61
110
این نمونه رو هم برای سوییچ 16 تا رله چند دقیقه پیش نوشتم که مهندس میتونه همین رو با وصل کردن به پین های برد خودش استفاده کنه با کمی تغییرات و حتی اضافه کردن چیزای دیگه مثل ال سی دی،کیپد و آپشنای دیگه
آی سی های لچ هم همون 74hc573 هستن
این مدار بالای 100 رله رو هم میتونه کنترل کنه با کمی تغییر
ورودی برای دادن شماره رله برای فعال شدن در اینجا در واقع مبدل سریال هست ولی میتونه آردوینو باشه یا با کمی تغییرات کیبورد باشه
سورس،فایل هگز،فایل شبیه سازی پروتئوس و فیلمش خدمت دوستان شاید استفاده داشته باشه براشون

پیوست‌ها

• 84.7 کیلوبایت بازدیدها: 26
آخرین ویرایش:

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
61
84
این نمونه رو هم برای سوییچ 16 تا رله چند دقیقه پیش نوشتم که مهندس میتونه همین رو با وصل کردن به پین های برد خودش استفاده کنه با کمی تغییرات و حتی اضافه کردن چیزای دیگه مثل ال سی دی،کیپد و آپشنای دیگه
آی سی های لچ هم همون 74hc573 هستن
این مدار بالای 100 رله رو هم میتونه کنترل کنه با کمی تغییر
ورودی برای دادن شماره رله برای فعال شدن در اینجا در واقع مبدل سریال هست ولی میتونه آردوینو باشه یا با کمی تغییرات کیبورد باشه
سورس،فایل هگز،فایل شبیه سازی پروتئوس و فیلمش خدمت دوستان شاید استفاده داشته باشه براشون
مشاهده فایل‌پیوست 205701
دوستان خیلی لطف میکنید راهنمایی میکنید.
از اینکه مهندس خطابم میکنید ممنونم ولی تخصصم الکترونیک نیست.و انگشت کوچیکه مهندسم نیستم. ولی مهندسها رو دوست دارم ☺️😉
اگه مداری ساده بود میتونستم تو پروتئوس بکشم و اجرا کنم ولی از میکرو و آردینو چیزی نمیدونم. همین مداری ک شما نوشتید فک کنم راحتترینش باشه درسته؟ البته نیازی ب ال سی دی نیست و برای هر کلید یک ال ای دی بهتر و کافیه. حالا برای اجرای این مدار چ قطعاتی لازم دارم ک تهیه کنم ؟و باید چکار کنم؟ من میتونم خودم انجام بدم؟ یا اگر سخته و در حد من نیست، ک همینطورم هست و کسی میشناسید لطف کنید معرفی کنید برام انجام بده.چون اینجا فک نکنم کسی گیرم بیاد. هرچند انجامش بهانه ای میشه یاد بگیرم ولی اصلاً فرصتشو اصلاً ندارم.
بازم ببخشید وقت شما رو میگیرم

boxochi

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-02
61
110
دوستان خیلی لطف میکنید راهنمایی میکنید.
از اینکه مهندس خطابم میکنید ممنونم ولی تخصصم الکترونیک نیست.و انگشت کوچیکه مهندسم نیستم. ولی مهندسها رو دوست دارم ☺️😉
اگه مداری ساده بود میتونستم تو پروتئوس بکشم و اجرا کنم ولی از میکرو و آردینو چیزی نمیدونم. همین مداری ک شما نوشتید فک کنم راحتترینش باشه درسته؟ البته نیازی ب ال سی دی نیست و برای هر کلید یک ال ای دی بهتر و کافیه. حالا برای اجرای این مدار چ قطعاتی لازم دارم ک تهیه کنم ؟و باید چکار کنم؟ من میتونم خودم انجام بدم؟ یا اگر سخته و در حد من نیست، ک همینطورم هست و کسی میشناسید لطف کنید معرفی کنید برام انجام بده.چون اینجا فک نکنم کسی گیرم بیاد. هرچند انجامش بهانه ای میشه یاد بگیرم ولی اصلاً فرصتشو اصلاً ندارم.
بازم ببخشید وقت شما رو میگیرم
خواهش میکنم،بله اینی که نوشتم تقریبا سازگار با مدار شماست و ساده نوشته شده،البته چون دقیق مسیرای pcbمعلوم نیست توی عکس نمیشه دقیق طبق اون نوشت،ولی میشه با همون مدار شما آی سی رو دوباره پروگرام کنیم
اگه خواستید انجامش بدید با توجه به اینکه میگید برنامه نویس نیستید آردوینو بخرید بهتره تا avr چون مستقیم پروگرام میشه و نیاز به پروگرامر نداره
برای این مورد آردوینو نیازه و کیپد یا کلید فشاری که مقداری محدودیت هست برای تعدادش و نیاز به شیفت رجیستر ها داره برای تعداد بالا
اگه هم میخواید کیبرد وصل کنید مستقیم یک آردوینو و یک شیلد usb host نیازه که دیگه نیاز به ۲۰ تا کلید نباشه و با کیبرد عدد رو وارد کنید و اینتر بزنید،تو این حالت به کامپیوتر هم نیاز ندارید
انتخاب مدل و نحوه کار با شماست

Matios95

کاربر
2019-09-30
35
83
درود
avr ها فقط برای خواندن حالت قفل دارن و حتی اگه قفل شده باشن با یه erase دوباره آماده ی برنامه نویسی میشن
زیا چیز سختی نیست نوشتنش فقط یه مقدار وقت میخواد
برای سوییچ کردن با سلکتور هم به نظرم یه مقدار بدقلق میاد که ما بخوایم مثلا 16 تا کانال رو با سلکتور عوض کنیم
درود و خسته نباشید
بله درست فرمودید. برای پروژه ای تقریبا مشابه از کلید های اهرمی با دقت بالا استفاده کردیم و جواب داد البته میزان امپرکشی باید در نظر گرفته بشه و عیب این روش هم اینه که در زمان استفاده حتما باید تنها یک کلید در حالت روشن (پول آپ) باشه ولی به نظر راه حلی ساده برای کسی که آشنایی با برنامه نویسی میکرو نداره هست.

بالا