آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ساخت مداری برای انتخاب موس های دستگاه nvr

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
60
82
سلام، وقت بخیر
نمیدونم اینجا جایی هست ک بتونم درخواستمو بنویسم یا نه.
ما تو محل کارمون 12 تا NVR داریم و فاصلش تا میز اپراتور حدودا 5 متره، هر کدوم یک موس داره ک مورد نیازه، رفتم موس بی سیم گرفتم ک تداخل ایجاد میشد و کار نمیکرد و ب مشکل خوردیم، ضمن اینکه روی میز هم شلوغ میشد هم برا پیدا کردن موس مورد نظر زمان از دست میدیم.
برای تمام موس ها سیم کشی کردم و خواستم همه 12 موس رو،منفی هاش , دیتاهای مثبت و منفی را مشترک بگیرم و فقط مثبت هر موس رو بدم ب یک کلید مجزا و خروجی هم یک یو اس مشترک باشه ک موس بهش وصل بشه و با زدن هر کلید موس دستگاه مورد نظر انتخاب بشه .ولی این روش مشکلی ک داره برای انتخاب موس باید کلید موس قبلی رو خاموش و موس بعدی رو انتخاب کنیم چون کلید صفر و یک هستش و ی وقت فراموش میشه یا تداخل ایجاد میشه و ما زمان برامون خیلی مهمه.میخام مداری باشه ک با زدن یک شاسی موس قبلی قطع و موس انتخاب شده وصل بشه .آیا میشه چنین مداری طراحی کرد؟ توی اینترنت چیزی پیدا نکردم و دوست دارم خودم درست کنم.تنها چیزی ک پیدا کردم مدار مالتی پلکسر بود ک اونم نمیدونستم چجوری بکار ببندم.امیدوارم منظورمو رسونده باشم.
اساتید محترم لطفا محبت کنید راهنمایی کنید.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
791
1,328
سلام
یه سری سوئیچ مانیتور تو بازار هست که مثلا مانیتور، ماوس و کیبرد ۴ تا سیستم رو بهش وصل میکنی و از این طرف هم یک مانیتور، ماوس و کیبرد بهش وصل میشه و با زدن کلید هر کدوم از این ۴ سیستم؛ شما تصویر مانیتور اون سیستم رو روی مانیتور جلوی خودت داری و با کیبرد و ماوس می‌تونی اون سیستم رو کنترل کنید. یعنی تنها با یک کیبرد، ماوس و مانیتور می‌تونی هر کدوم از سیستم‌ها رو که می‌خواهی؛ کنترل کنید.
پورتهای این سوئیچ مانیتور‌ها مختلف هست. ۲ به یک و یا ۴ به یک و ۸ به یک رو دیدم.
می‌تونید از اینها استفاده کنید و مشکل رفع بشه.
برخی از این مدلها ورودی صوت هم داره و یا بجای کانکتور VGA از HDMI و ... استفاده کرده.
ضمن اینکه می‌توانید با روش ابتکاری خودتون، از مشابه کلید‌هایی که روی این سوئیچ‌ها استفاده شده؛ استفاده کنید که در یک لحظه تنها یک خروجی متصل است و نیازی نیست ابتدا یک کلید را خاموش و سپس کلید بعدی را روشن کنید.

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
60
82
اتفاقا ی دونه از اینا(۲ به 1)رو خودم دارم استفاده میکنم و نمیدونستم تعداد بالاتر هم داره .یک نمونه خراب هم دارم باید باز کنم ببینم میتونم کپی برداری کنم یا نه.اصلاً ب ذهنم نرسیده بود.تو ذهنم ساخت مدار و از اینچیزا بود.خیلی لطف کردید جواب دادید.ممنونم

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
درود
چرا از نرم افزار cms استفاده نمیکنید .تمام دستگاها را میتوانید با یک کابل شبکه کنترول کنید تا 20 عدد دستگاه هم میتوان اضافه کرد.cms برای همین کار است

آخرین ویرایش:

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
60
82
درود
چرا از نرم افزار cms استفاده نمیکنید .تمام دستگاها را میتوانید با یک کابل شبکه کنترول کنید تا 20 عدد دستگاه هم میتوان اضافه کرد.cms برای همین کار است
سلام. آره از cms هم میشه استفاده کرد. ولی از اونجایی ک ما اپراتور داریم و برای هر nvr یک تلوزیون تعبیه شده و همیشه باید روشن باشه . بخوام از cms استفاده کنم باید ی سیستم برا اینکار بزارم ضمن اینکه 12 تا nvr 16 کانال رو بخام اد کنم تصاویرش خیلی زیاد و خیلی کوچک میشه و قابل شناسایی نیست.
CMS مال زمانی هست ک ب فرض فاصله تا nvr زیاده و برای جایی ک تحت شبکه هست مناسبه. همونطور ک من برا دو تا کاربر دیگه تو قسمت دیگه ای نصب کردم و چنتا nvr رو اد کردم.
از اینکه پاسخ دادید سپاسگذارم.
کمک استاد غزال رو می طلبه

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
791
1,328
سلام. آره از cms هم میشه استفاده کرد. ولی از اونجایی ک ما اپراتور داریم و برای هر nvr یک تلوزیون تعبیه شده و همیشه باید روشن باشه . بخوام از cms استفاده کنم باید ی سیستم برا اینکار بزارم ضمن اینکه 12 تا nvr 16 کانال رو بخام اد کنم تصاویرش خیلی زیاد و خیلی کوچک میشه و قابل شناسایی نیست.
CMS مال زمانی هست ک ب فرض فاصله تا nvr زیاده و برای جایی ک تحت شبکه هست مناسبه. همونطور ک من برا دو تا کاربر دیگه تو قسمت دیگه ای نصب کردم و چنتا nvr رو اد کردم.
از اینکه پاسخ دادید سپاسگذارم.
کمک استاد غزال رو می طلبه
سلام
با توجه به اینکه اصرار دارید از روش سخت افزاری استفاده کنید؛ بفرمایید مسیر استفاده از سوئیچ مونیتور به کجا رسید؟ موفق شدید؟

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
60
82
سلام
با توجه به اینکه اصرار دارید از روش سخت افزاری استفاده کنید؛ بفرمایید مسیر استفاده از سوئیچ مونیتور به کجا رسید؟ موفق شدید؟
سلام ـ راستش فرصت نکردم باز کنم ببینم داخلش چیه فردا حتما اینکارو میکنم و خبرشو بهتون میدم.
ی همچین چیزی میخام ک تو عکس پیوست شده هست. با این تفاوت ک تعداد ورودی هاش بیشتر باشه

پیوست‌ها

• 86.8 کیلوبایت بازدیدها: 45

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
60
82
سلام
سلام مجدد ـ
یکی از این سوئیچا رو باز کردم و فکر نکنم بشه کپی برداری کرد. البته این سوئیچ 2 تا پرینتر وصل میشه و هر بار ک کلید مربوطه رو بزنید پرینترش به خروجی وصل میشه. عکسشو پیوست میکنم

پیوست‌ها

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
791
1,328
سلام مجدد ـ
یکی از این سوئیچا رو باز کردم و فکر نکنم بشه کپی برداری کرد. البته این سوئیچ 2 تا پرینتر وصل میشه و هر بار ک کلید مربوطه رو بزنید پرینترش به خروجی وصل میشه. عکسشو پیوست میکنم
سلام
می‌دونید یه ماوس چند میلی آمپر جریان میکشه؟
امکانش هست بین چندتا ماوس مختلف تست کنید و حداقل و حداکثر آمپر مصرفی  عملی رو مشخص کنید؟

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
60
82
سلام
می‌دونید یه ماوس چند میلی آمپر جریان میکشه؟
امکانش هست بین چندتا ماوس مختلف تست کنید و حداقل و حداکثر آمپر مصرفی  عملی رو مشخص کنید؟
ن نمیدونم چقدر جریان میکشه.
چشم. حتما"تست میکنم و نتیجشو میگم بهتون

بالا