آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: زیاد شدن خروجی منبع تغذیه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
بعد از تعویض کوپلر و گذاشتن خازن قیلی خودش که 10 ولت 1000 میکرو است خروجی 3.3 ثابت شد .و دوباره خازن قبلی را از خروجی 3.3 برداشتم و خازن جدید که از بازار خریده بودم را گذاشتم باز ولتاژ ها دل دل کرد . یعنی دل دل کردن به خاطر خازن 10 ولت 1000 میکرو جدید است .( 3 تا خازن جدید را امتحان کردم ) که هرسه تا باعث دل دل کردن ولتاژ ها میشه ؟. حالا خازن خود مدار سالم است یا خازن جدبد که خریدم .؟

سلام
عزیزم اشکال اصلی 3 تاست
یکی اینکه اطلاعات شما خیلی ناچیزه و قادر به اجرای صحیح توصیه ها نیستید و لذا در تاپیک زیر هم مدام از اول شروع کردیم
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=45569&p=248858&viewfull=1#post248858

ولی در این تاپیک تصور کردم در این مدت به حد لازم مطالعه فرمودید که پاسخ ها و پست ها میگه هنوز در همون حد هستید و ضعف خود را برطرف نکردید

دوم اینکه سوالها را بدلخواه انتخاب میکنی و پاسخ میدی

سوم اینکه درجریان آزمایش به چند قطعه صدمه میزنید و دقتی ندارید

لذا تاپیک شما به درازا میکشه و نتیجه نمیده

شما خازن 1000 میکرو مسیر 3.3 را که بسادگی قابل تشخیصه ندیده بودی و میگفتی مسیر 3.3 فقط یک خازن داره

سوال کردم پروب مشکی را به کجا متصل میکنی میگی گراند
عرض کردم نگو گراند شاید شما نام شلوار کسی را گراند گذاشتی پس نگو گراند بگو کدوم نقطه و به پایه کدوم قطعه متصل میکنی که بفهمم چکار میکنی ولی پاسخ نمیدی

عزیزم این تغذیه ساده ترین تغذیه است و از ابتدا فقط خازن 1000 میکرو مسیر 3.3 خراب بوده که مدام عیبشو اضافه کردی
خصوصا که با این ضعف اطلاعات غلطهای افراد مجرب را اصلاح میکنی

حالا درحالیکه دل نمیزنه مقاومت 1 کیلو را بجای 3.3 به 5 ولت متصل کن ( که با علامت سفید مشخص کرده بودم ) و بقیه سرجای خودشون باشن و ولتاژها را اعلام کن
یعنی فقط یک پایه 1 کیلو را آزاد کن و به سوراخ پهلویی ( که مربوط به 5 ولته ) متصل کن

و بگو برای ولتاژگیری پایه 3 آی سی ، پروب مشکی را به کجا متصل میکنی (نگو گراند ) و چند ولته
ضمنا برد تغذیه به برد اصلی متصل نباشه یعنی فیش خروجی تغذیه را متصل کنی

دیگه کف کردم

آخرین ویرایش:

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام و خسته نباشی
تصوبر نفرستادی .
نگفتی کدوم خازن خرابه ؟ خازن قبلی یا خازن جدید که گذاشتم ؟
پروب مشکی را از روی شکل علامت زدم .

تصویر0074.jpg

آخرین ویرایش:

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
بعد از وصل کردن مقاومت 1 کیلو به 5 ولتی
3.3 بین 0.1 تا 0.3
5 ولت بین 3.4 تا 3.6
12 ولت بین 8.6 تا 8.8
23 ولت بین 15.3 تا 16.1
صدای سوت هم دیگه نمیاد
ولتاژ پایه 3 را به این صورت انجام دادم
که الان بین 0.2- تا 0.2
.تصویر0074.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
سلام و خسته نباشی
تصوبر نفرستادی .
نگفتی کدوم خازن خرابه ؟ خازن قبلی یا خازن جدید که گذاشتم ؟
پروب مشکی را از روی شکل علامت زدم .

مشاهده فایل‌پیوست 84016

سلام

عزیزم در پست اخیر نگفتم چیزی خرابه
عرض کردم درحالتی که دل نمیزنه ( اگه با خازن سوخته و یا خازن نو و غیره دل نمیزنه از همون استفاده کن که دل نزنه بعد کاری که خواستم انجام بده

آیا با تصویر پاسخ سوال منو دادی ؟ !
من در پست قبل سوال کردم (کپی سوال)
و بگو برای ولتاژگیری پایه 3 آی سی ، پروب مشکی را به کجا متصل میکنی (نگو گراند ) و چند ولته

یعنی ولتاژ پایه 3 آی سی را اینجوری اندازه گیری و اعلام کردی ولتاژ 3.3 ولت اندازه گیری میکنی و میفهمی پایه 3 آی سی چند ولته ؟

واقعا که
حالا فهمیدی چرا نتیجه نمیگیری چون نه تنها دقتی روی برد نداری بلکه در مطالعه پست ها هم دقت نمیکنی که سوال چیه و منم فکر میکنم جواب سوالمه و نسخه نادرستی میدم

انصافا عاجز شدم

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
بعد از وصل کردن مقاومت 1 کیلو به 5 ولتی
3.3 بین 0.1 تا 0.3
5 ولت بین 3.4 تا 3.6
12 ولت بین 8.6 تا 8.8
23 ولت بین 15.3 تا 16.1
صدای سوت هم دیگه نمیاد
ولتاژ پایه 3 را به این صورت انجام دادم
که الان بین 0.2- تا 0.2
.مشاهده فایل‌پیوست 84024

سلام
چطور باور کنم ولتاژها با نمونه گیری از 3.3 ولتی دل نمیزنه ولی با 5 ولت دل میزنه ؟ !
ولی میتونم باور کنم بازم کاری که خواستم انجام ندادی

خواهشا تعداد دفعات سوال اخیرم را بشمار ( ولتاژ پایه 3 آی سی )
زیرا ولتاژی که اعلام میکردی باورکردنی نبود و حالا که سوال شفاف را با زبانهای مختلفی اعلام کردم مشخص شد درواقع مطابق تصویر فوق ، پروب مشکی سمت چپ تصویر را شما به باد هوا متصل کرده اید زیرا فقط و فقط خازن عدسی به اونجا متصله و ارتباط dc با جایی نداره

دیدی گفتم ممکنه شلوار کسی را بنام گراند فرض کنی بی ربط نگفتم

دوست خوبم به این ترتیب خودت میدونی کجا را نمیتونی انجام بدی ولی نمیگی که بلد نیستم و پاسخ نامرتیطی میدی و دقیقا همینجاها هرچی سوال میکنم که اشکال کارتو بفهمم پاسخی نمیدی

بهتره ابتدا بخش مقدمات الکترونیک را مطالعه فرمایید که هم من زنده بمونم و هم دستگاه شما

سپاس

آخرین ویرایش:

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام

عزیزم در پست اخیر نگفتم چیزی خرابه
عرض کردم درحالتی که دل نمیزنه ( اگه با خازن سوخته و یا خازن نو و غیره دل نمیزنه از همون استفاده کن که دل نزنه بعد کاری که خواستم انجام بده

آیا با تصویر پاسخ سوال منو دادی ؟ !
من در پست قبل سوال کردم (کپی سوال)

یعنی ولتاژ پایه 3 آی سی را اینجوری اندازه گیری و اعلام کردی ولتاژ 3.3 ولت اندازه گیری میکنی و میفهمی پایه 3 آی سی چند ولته ؟

واقعا که
حالا فهمیدی چرا نتیجه نمیگیری چون نه تنها دقتی روی برد نداری بلکه در مطالعه پست ها هم دقت نمیکنی که سوال چیه و منم فکر میکنم جواب سوالمه و نسخه نادرستی میدم

انصافا عاجز شدم

ببخشید
من که نگفتم شما گفتید خرابه بلکه سوال مبهمی برای من بود که از شما من پرسیدم ( بازم سوال رو میگم که بین این دو خازن که با خازن خودش دل دل نمیزنه ولی با خازن نو که عوض کردم ( اونم با 3 خازن نو ) دل دل میزنه . کدام یکی سالمه ؟ )
حالا تست تعویض پایه مقاومت که به خروجی 5 ولت وصل کردم ( تست بعد از اینکه دل دل نمیزنه یعنی خازن قبلی نصب است و هیچ اتصال کوتاهی هم نشده ) انجام دادم را در پست 43 نوشتم . و برای مثال ولتاژ گیری 3.3 را به صورتی که در پست 42 عکسش را فرستادم اندازه میگیرم که نگفتی درست است یا اشتباه ؟
و عکس جدید که در پست 43 فرستادم روش تست پایه 3 آی سی ( بعد از اینکه مقاومت را به خروجی 5 ولت وصل کردم ) را که با پروب مشکی و پروب قرمز علامت زدم را فرستادم و ولتاژ هم بین 0.2- و 0.2 بود .
این عکسی که پاسخ با نقل قول دادی مربوط به ولتاژ گیری خروجی ها بود ( که پایه 3.3 را علامت زدم ). عکس پست بعدی ولتاژ گیری پایه 3 آی سی است .

دیگه این که برای من روش های تست مختلف یعنی یک بار با اتصال کوتاه و یک بار با تعویض مقاومت و چند بار روشهای مختلف ولتاژ گیری را برای شما اعلام کنم . اگه حالت اولیه را بنویسید اشتباهی پیش نمیاد . ( برای مثال نگفتید که برای ولتاژ گیری پایه 3 آی سی آیا مقاومت را به حالت اولیه بزارم یا حالتی که مقاومت را به 5 ولتی وصل کردم ) .
و دیگه اینکه جناب استاد . در هر پست یک حالت را از من بخواهید زود تر به نتیجه میرسیم . چون نه شما برد تغذیه دستونه و نه من پیش شما هستم که دستوراتتون را به صورت زنده انجام بدم و اشکالات من را بگیرید . با تشکر

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
چطور باور کنم ولتاژها با نمونه گیری از 3.3 ولتی دل نمیزنه ولی با 5 ولت دل میزنه ؟ !
ولی میتونم باور کنم بازم کاری که خواستم انجام ندادی

خواهشا تعداد دفعات سوال اخیرم را بشمار ( ولتاژ پایه 3 آی سی )
زیرا ولتاژی که اعلام میکردی باورکردنی نبود و حالا که سوال شفاف را با زبانهای مختلفی اعلام کردم مشخص شد درواقع مطابق تصویر فوق ، پروب مشکی سمت چپ تصویر را شما به باد هوا متصل کرده اید زیرا فقط و فقط خازن عدسی به اونجا متصله و ارتباط dc با جایی نداره

دیدی گفتم ممکنه شلوار کسی را بنام گراند فرض کنی بی ربط نگفتم

دوست خوبم به این ترتیب خودت میدونی کجا را نمیتونی انجام بدی ولی نمیگی که بلد نیستم و پاسخ نامرتیطی میدی و دقیقا همینجاها هرچی سوال میکنم که اشکال کارتو بفهمم پاسخی نمیدی

بهتره ابتدا بخش مقدمات الکترونیک را مطالعه فرمایید که هم من زنده بمونم و هم دستگاه شما

سپاس

سلام
استاد محترم . قرار نیست از این سایت من مدرک الکترونیک بگیرم . مدرک من اصلا ربطی به الکترونیک نداره . فقط الکترونیک را دوست دارم . و عاشق الکترونیک هستم .
مشکلی دارم که درباره تغذیه است . اگر افرادی مثل من مشکلی داشته باشند و من جای اساتید بودم با تجربه فراوان . در 10 پست اول مشکل را حل میکردم . در شروع کار من با اطلاعات کم در اولین پست عکس دو طرف تغذیه را گذاشتم . ( شما که در باره ولتاژ گیری و اهم گیری در باره من میدونستین که هیچ اطلاعی ندارم تو پست تعمیر دستگاه جوش ) از همون پست اول طریقه ولتاژ گیری را از روی شکل مشخص میکردین . و اشتباه من در ولتاژ گیری پایه 3 آی سی بود که اون هم بعد از چندین پست بود . یکی از دلایلی که به جواب نمیرسیم . سوالات شماست که در هر پست چند تست را با هم میگید بعد از اینکه من جواب میدم . معلوم نمیشه مال کدوم یکی از سوالات شماست . بازم درخواست میکنم یکی یکی جلو بریم .
استاد محترم اگه موجب زنده نماندن شما میشم منو ببخشید و دیگه هرموقع سوالی درسایت دیدین که با نام arstan است نگاه هم نکنید تا عمر شما زیاد بشه و برای افرادی که متخصص الکترونیک هستند و مشکلی دارند کمک کنید . سپاس فراوان

آخرین ویرایش:

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
کسی نیست این مشکل رو یدونه ؟ یا تو یه پست جدید بنویسم؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: MSL

MSL

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-20
333
1,892
تهران
سلام دوست عزیز

من هم این مشکل را داشتم وایراد از نامرغوب بودن خازن خروجی 3.3 ولتی بود
بنظر من شما از خازنهای مرغوب استفاده کن

درضمن به این نکته توجه کن که این سایت برای کمک به بالا رفتن معلوماته نه برای گرفتن جواب 100% چون همه ما خوب میدونیم که الکترونیک مثل یک جدول بزرگ و پیچیدست هیچ کسی هم ادعا نمیکنه که آخرشه! هرچه قدر هم استاد باشیم باز هم تو یک جایی لنگ میزنیم این یک امر طبیعیه!

بهترین کار اینه که شما در ابتدا مقدمات الکترونیک را مطالعه نمایید سپس مدار پاور فوق را پیش یک تعمیرکار مجرب ببرید و از او خواهش کنید که جلوی شما تعمیر کند تا یاد بگیرید
البته به اون توضیح بدید که به اینکار علاقه دارید!!!
اگه دنبال این هستید که در اینجا بتونید ایراد را برطرف کنید در اشتباهید نه تنها در اینجا بلکه در هر فروم دیگر اینقدر باید آشنایی و تجربه داشته باشید که تا همکاران بگویند ف شما برید فرحزاد !! زیرا این الکترونیک پدر صلواتی به قدری پیچیدگی داره که وقتی مدار جلو آدمه باز هم گیج و سر در گم میشیم چه برسه بخواهیم از پشت مانیتور و دنیای مجازی مشکل شما دوست عزیز رو بی عیب و نقص برطرف کنیم!

بالا