آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن چراغ شارژ و پاور لپ تاپ ایسوس x541n

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
سلام
ممنون مهندس شما لطف دارید.
در مورد آخرین تاپیکتون ، مدتی هست سرم شلوغه به خاطر همین هنوز نتونستم کارهایی که فرمودید رو انجام بدم. احتمالا فردا پس فردا به ادامه عیب یابی برد خواهم پرداخت.

اصلا نیازی به پیگیری تایپکتون نیست مگر خودتون بخواهید ادامه بدید که در اون صورت تا حد امکان در خدمتیم

Mcbluesky

کاربر vip
کاربر
2019-02-18
137
113
27
سلام وقت بخیر
مهندس من قبل از اینکه آی او رو از برد جدا کنم پایه های این آی او و چند تا آی او دیگه رو با هم مقایسه کردم و چیزی که متوجه شدم همشون تعداد ۵-۶ تا پایه گراند دارن برای همین ۵ تا پایه ای که اتصال کوتاه بودن به احتمال زیاد گرتند هستند و به احتمال زیاد این آی او با آی او مادربرد x541na که برد ویوش رو قرار دادم فرق داره. بنده قبلاً که دنبال دیتاشیت این آی او بودم ، توی نتایج جست‌وجوی گوگل دیتاشیت آی او KB9012 رو نشون میداد .

IMG_20221020_200823.jpg
متوجه شدم دقیقا تمام پایه های آی او که اتصال کوتاه بودن توی دیتاشیت این آی او گراند نشون داده شده. مثلاً پایه ۳۳ که توی دیتاشیت vcc نشون داده شده، روی برد به یک خازن متصل شده که احتمال میدم با هم یکی باشن. و پایه ای که 3 اهم رو نشون میداد رو نشون میداد ، توی دیتاشیت این آی او پایه GPXIOA06 هست.

آخرین ویرایش:

Mcbluesky

کاربر vip
کاربر
2019-02-18
137
113
27
دوستان و استاتیدی که مشکل مشابه بنده ( برعکس زدن باتری لپ تاپ ) رو داشتن درخواست می کنم به این تاپیک بپیوندید و با تجربیات گران قدرتون بنده رو در عیب یابی این برد یاری نمایید. ضمن اینکه بنده مبتدی هستم و متاسفانه بردویو و دیتاشیت آی او رو هم نتونستم جایی پیدا کنم.
آخرین ویرایش:

Mcbluesky

کاربر vip
کاربر
2019-02-18
137
113
27
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم.
بنده جهت اطمینان آی او رو خارج کردم و همانطور که انتظار داشتم مشکل از آی او نیست و هم‌چنان آی سی تغذیه 3V/5V داغ می‌کنه و پایه vclk این آی سی شورت هست.این پایه معمولاً به کجا میره اگه کسی اطلاع داره لطفاً راهنمایی کنه.
با تشکر
IMG_20221104_000250.jpg

Mcbluesky

کاربر vip
کاربر
2019-02-18
137
113
27
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
بعد از کلی تحقیق و مشورت با چند تا تعمیرکار متوجه شدم پایه vclk آی سی تغدیه اصلی به گراند متصل هست. و علت جریان کشیدن و داغ شدن آی سی تغذیه از پایه vclk نبود و به خاطر این موضوع کلی دردسر کشیدم. ولی بنده انتظار خیلی بیشتری از اساتید این انجمن داشتم .مواردی بسیاری بوده که بهم کمک کردن ولی توی این مورد من واقعا گمراه شدم و یه سری مشکلات برای برد پیش اومد. فقط خواستم این مطلب و بگم شاید به درد کسی بخوره و مثل من درگیرش نشه.
با تشکر از همه اساتید

پایان تاپیک

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohsen_a

livilajed

کاربر
2022-12-11
1
0
سلام
در نهایت متوجه شدید مشکل دقیقا از کجا بود و چطور رفع شد؟

بالا