آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن پاور GP330A گرین با وجود ولتاژ 5 ولت سیم سبز و بنفش

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
سلام، منم دارم روی همین برد با همین مشکل کار می کنم. شما ترانزیستور پشت آی سی سویچینگ به شماره a1015 رو تست کن. اینی که من تست کردم نشتی داشت. همچنین تمام خازن های ریز باید تست بشه، اکثرشون خرابن.ترانزیستور های اصلی هم تو پاوری که در دست تعمیر دارم هر دوتا پوکیده بود. همچنین خازن ۲۲۰۰ و خازن ۴۷۰ وسط برد هم خرابه. البته با تعویض ترانزیستور و آی سی سویچینگ تغییر حاصل نشد.چون موردی که در دست دارم با اتصال پایه دو و سه آی سی wt ولتاژی نمی آید.

آخرین ویرایش:

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
دوست عزیز
دوتا مقاومت روی این مدل تغییر رنگ میده ولی مقدارشون تغییری نمیکنه چک کنید مقاومت کنار ترانس بزرگ به شماره R21 و یک مقاومت بین خازن 2200 میکرو و دیود D8 از روی برد بامولتیمتر چک کنید باید 1کیلو اهم باشه اگر بود نیازی نیست فعلا عوض کنید چون روشن نشدن مربوط به این دو مقاومت نیست

مسیز پایه 12 ای سی به یک خازن و یک دیود متصل میشه و بین پایه 12 و یک پایه دیگر مقاومت هست حتما مسیر رو چک کنید
البته تاکید میکنم خازن های خروجی 12 ولت رو چک کنید چون نشتی یا تغییر ظرفیت باعث روشن نشدن پاور میشه
فقط بی زحمت لطف کنید مقادیر این دو مقاومت را از روی برد خود اعلام کنید.
من اندازه گیری کردم r21 برابر ۲.۲k و مقاومت دیگر ۱k است. البته به نظر نمی رسد که این دو تاثیر در عدم روشن شدن کلی داشته باشه.

آخرین ویرایش:

hamedesmayly

کاربر
2022-08-06
148
135
24
اصفهان
سلام، منم دارم روی همین برد با همین مشکل کار می کنم. شما ترانزیستور پشت آی سی سویچینگ به شماره a1015 رو تست کن. اینی که من تست کردم نشتی داشت. همچنین تمام خازن های ریز باید تست بشه، اکثرشون خرابن.ترانزیستور های اصلی هم تو پاوری که در دست تعمیر دارم هر دوتا پوکیده بود. همچنین خازن ۲۲۰۰ و خازن ۴۷۰ وسط برد هم خرابه. البته با تعویض ترانزیستور و آی سی سویچینگ تغییر حاصل نشد.چون موردی که در دست دارم با اتصال پایه دو و سه آی سی wt ولتاژی نمی آید.

واقعا از شما و همه دوستان ممنونم
با تعویض ترانزیستوری که شما گفتید پاور درست شد الان با اتصال سیم سبز و مشکی استارت میخوره و تمامی ولتاژ همچین پاور گود هم موجود هست

این تست ترانزیستور خرابه که دقیقا در سمت راست آیسی قرار داشت.

IMG_۲۰۲۳۱۲۲۲_۱۱۵۰۰۴.jpg

IMG_۲۰۲۳۱۲۲۲_۱۲۰۰۵۱.jpg

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
قابلی نداشت، خوشحالم که مشکل شما برطرف شد. فقط بی زحمت مقادیر مقاومت های بریان شده را برای بنده بفرستید.
همینطور بفرمایید پایه های دو و سه آی سی wt5710 که دو پایه وسط در سمت چپ آی سی می شود، یکی گراند و دیگر محافظ خطا هست که شما با شورت کردن پاور را روشن می کردید؟

hamedesmayly

کاربر
2022-08-06
148
135
24
اصفهان
قابلی نداشت، خوشحالم که مشکل شما برطرف شد. فقط بی زحمت مقادیر مقاومت های بریان شده را برای بنده بفرستید.
همینطور بفرمایید پایه های دو و سه آی سی wt5710 که دو پایه وسط در سمت چپ آی سی می شود، یکی گراند و دیگر محافظ خطا هست که شما با شورت کردن پاور را روشن می کردید؟
ممنون
بله آیسی wt7510 که با شرت کردن پایه 2 و 3 روشن میشد

IMG_۲۰۲۳۱۲۲۲_۱۲۲۰۳۹.jpg

برای مقاومت ها اگه میتونید داخل یک تصویر جای قرار گیریش رو بگید براتون مقدارش رو میفرستم

hamedesmayly

کاربر
2022-08-06
148
135
24
اصفهان

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
ممنون، این مقاومت ها را با مولتی متر تست کردید چون بریان شدگی باعث تغییر نوارهای رنگی می شود.
در ضمن خازن های ده میکرو فاراد روی برد را هم با تستر تست کنید تا مشکل مجدد ایجاد نشود. طبق تست بنده اکثر خازن های کوچک مدار مستهلک و خراب شده بودند و در مولفه esr و نشتی مشکل داشتند. از جمله خازن های ۱، ۴.۷، ۱۰ و ۴۷۰ میکرو.
خازن ۴۷۰ میکرو بدون هیچ نشانه ای خراب بود.
در کل اینطور که از سایر تایپیک ها پیداست این مدل از پاور مگر در مواقعی که عیب جزئی داشته باشد در سایر موارد به خرجش نمی ارزد و معدود مواردی تعمیر آن به موفقیت انجام شده.
بنابراین تبریک میگم موفق باشید.

hamedesmayly

کاربر
2022-08-06
148
135
24
اصفهان
ممنون، این مقاومت ها را با مولتی متر تست کردید چون بریان شدگی باعث تغییر نوارهای رنگی می شود.
در ضمن خازن های ده میکرو فاراد روی برد را هم با تستر تست کنید تا مشکل مجدد ایجاد نشود. طبق تست بنده اکثر خازن های کوچک مدار مستهلک و خراب شده بودند و در مولفه esr و نشتی مشکل داشتند. از جمله خازن های ۱، ۴.۷، ۱۰ و ۴۷۰ میکرو.
خازن ۴۷۰ میکرو بدون هیچ نشانه ای خراب بود.
در کل اینطور که از سایر تایپیک ها پیداست این مدل از پاور مگر در مواقعی که عیب جزئی داشته باشد در سایر موارد به خرجش نمی ارزد و معدود مواردی تعمیر آن به موفقیت انجام شده.
بنابراین تبریک میگم موفق باشید.
بله مقاومت ها با مولتی متر تست شدند

و خازن های 47 میکرو 16 ولت و 10 میکرو 50 ولت همگی تعویض شدند و چنتا از اون ها مشکل esr داشتند
IMG_۲۰۲۳۱۲۲۰_۲۳۰۵۳۱.jpg

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
اگه زحمتی نیست تا رفع عیب پاور بنده همراهی کنید.
یک مقاومت یک هشتم وات کنار مقاومت ایستاده۵۱ اهم بین چاپر لصلی و ترانزیستور سویچ هست که سوخته. مقدارش احتمالا ۲.۲ اهم هست ولی چون ترکیده اگر امکانش هست اهم گیری فرمایید.
IMG_۲۰۲۳۱۲۲۲_۱۴۲۷۴۷.jpg

بالا