آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن دستگاه جوش

ghalesari

کاربر
2015-01-15
56
120
با سلام خدمت استاد غزال و دیگر دوستان
استاد در ادامه این تاپیک که دستگاه جوشی را در اثر برخورد و شکستگی در طبقات اول و دوم (از بالا) و ترمیم آن توانستم خروجی از این دستگاه بگیرم ولی دو مقاومت آجریی آن بشدت داغ می کرد که با توجه به راهنمائی شما و تست های انجام شده ، نتیجه براین شد که این عیب ذاتی می باشد اما در تست کاریی که انجام دادم الکترود به صفحه کاری می چسبید با توجه به تجربه کم در جوشکاری که دستگاه را تحویل دادم.
این دستگاه برگشت داده شده است چون جوشکار این دستگاه اعلام کرده که این امپر خروجی حتی به 80 هم نمیرسد.
حالا استرسی به من اعمال شده که مشکل این دستگاه بر اثر مقاومت های آجری بوده و یا دیگر قسمت مدار دچر مشکل است؟
چون LCD دستگاه به خوبی از صفر تا 210 آمپر را نشان می دهد اما خروجی کمتر از آن چیزی است که نمایش می دهد؟
لطفا نظر خود را در این باره بفرمائید.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
با سلام خدمت استاد غزال و دیگر دوستان
استاد در ادامه این تاپیک که دستگاه جوشی را در اثر برخورد و شکستگی در طبقات اول و دوم (از بالا) و ترمیم آن توانستم خروجی از این دستگاه بگیرم ولی دو مقاومت آجریی آن بشدت داغ می کرد که با توجه به راهنمائی شما و تست های انجام شده ، نتیجه براین شد که این عیب ذاتی می باشد اما در تست کاریی که انجام دادم الکترود به صفحه کاری می چسبید با توجه به تجربه کم در جوشکاری که دستگاه را تحویل دادم.
این دستگاه برگشت داده شده است چون جوشکار این دستگاه اعلام کرده که این امپر خروجی حتی به 80 هم نمیرسد.
حالا استرسی به من اعمال شده که مشکل این دستگاه بر اثر مقاومت های آجری بوده و یا دیگر قسمت مدار دچر مشکل است؟
چون LCD دستگاه به خوبی از صفر تا 210 آمپر را نشان می دهد اما خروجی کمتر از آن چیزی است که نمایش می دهد؟
لطفا نظر خود را در این باره بفرمائید.

درود

عزیزم از جوشکار خبره یا آهنگری برای تست آمپر استفاده کن
تصور نمیکنم چنین ادعایی صحت داشته باشه
به یک آهنگری مراجعه کن ظرف چند ثانیه بهت میگه ادعای موصوف صحت داره یا نه؟

من تصور میکنم خودت میخوای مطمئن بشی که آمپرش کم نباشه.

سپاس

آخرین ویرایش:

ghalesari

کاربر
2015-01-15
56
120
نه استاد طبق فرمایش شما دلم قرص شد و دستگاه تحویل دادم و
بعد از هفته دوباره بهم گفتن که آمپریی که میده خیلی پایین تر از قبل خراب شدنه
استاد بنظرم حرفش صحت داره آخه یک دستگاه 200. امپری که تعمییر کردم نسبت به این دستگاه امپر بالاتر داشته
و از طرفی استفاده کننده این دستگاه تجربه بالایی داره
نوع دستگاه ARC 200
حالا بنظر شما چه باید کرد

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
نه استاد طبق فرمایش شما دلم قرص شد و دستگاه تحویل دادم و
بعد از هفته دوباره بهم گفتن که آمپریی که میده خیلی پایین تر از قبل خراب شدنه
استاد بنظرم حرفش صحت داره آخه یک دستگاه 200. امپری که تعمییر کردم نسبت به این دستگاه امپر بالاتر داشته
و از طرفی استفاده کننده این دستگاه تجربه بالایی داره
نوع دستگاه ARC 200
حالا بنظر شما چه باید کرد

درود

تجربه مشتری دلیل صحت مدعا نیست
غالبا مشتری ایراد بنی اسراعیلی میگیره که اولا هزینه نده ثانیا تعمیر ناقص فعلی را بعنوان عامل خرابی آتی منظور و تحمیل کنه .

درهرصورت اگه دروغ باشه باید دنبال نخود سیاه بگردیم و دراینصورت عیب یابی تمومی نداره
حتما به آهنگری مراجعه کن اگه واقعا ایرادی داشته باشه درست میشه ولی ایرادی نداره

سپاس

آخرین ویرایش:

ghalesari

کاربر
2015-01-15
56
120
چشم استاد در اولین فرصت به چند نفر از آهنگر و جوشکار نشون می دهم
تشکر از دلگرمی که دادین

edris.azize

کاربر
2015-04-16
35
56
سلام اقای غزال
دقیقا منم همین سوال رو مطرح کردم کسی پاسخ نداد.
مدار ترایاک bta 40 برای دستگاه جوش های سیم پیچ که ولتاژ خروجی ترایاک با ولوم کاهش بده حدقل 100 ولت الی 200 ولت
این مدار در دستگاه جوش های سیم پیچ بار ها دیدم ولی به دلیل چسپ کاری زیاد نتونستم که مدار از چه قطعاتی ساخته شده
ممنون میشم اگه همچین مداری در دست دارید مطرح کنید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
سلام اقای غزال
دقیقا منم همین سوال رو مطرح کردم کسی پاسخ نداد.
مدار ترایاک bta 40 برای دستگاه جوش های سیم پیچ که ولتاژ خروجی ترایاک با ولوم کاهش بده حدقل 100 ولت الی 200 ولت
این مدار در دستگاه جوش های سیم پیچ بار ها دیدم ولی به دلیل چسپ کاری زیاد نتونستم که مدار از چه قطعاتی ساخته شده
ممنون میشم اگه همچین مداری در دست دارید مطرح کنید
درود

باید مشکل خود را در تاپیک مجزایی مطرح میکردی

اما من دستگاه جوش با استفاده از ترایاک ندیدم ولی قطعا مدار ساده ای داره و اینکه فرمودید با چسب پوشانده شده اشکالی نداره ، باید نوع چسب را شناسایی و با حلال مربوطه آنرا باز کنید بخصوص که باید مدار بسیار ساده ای داشته باشه که دستیابی به نقشه را بسیار ساده و سهل الوصول میکنه .

اگه قطعات مدار را هم مشخص کنید احتمالا بتونم نقشه را حدس بزنم لذا اگه بابت رفع چسب توفیقی حاصل شد در تاپیک مستقلی مطرح کن تا حلش کنیم.

سپاس

بالا