آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن شدن چراغ زرد به محض جوش دادن

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
1-جرقه ضعیفی میزنه
2-قبل از پروتکت اندازه گیری کردم
3-دقت نکردم یک بار دیگر اندازهگیری میکنم
5-ولت متر دیجیتال است
سپاس

سلام
اگر ولتمتر شما دیجیتاله در اینصورت پایه 2 آی سی نباید صفر باشه و حتما ولتاژ ضعیفی داشته حدود 0.01 الی 0.05 ولت
1- اتصال پیچهای خروجی دستگاه را تست کنید
2- با توجه به گزارش اخیر ، ولتاژهای مورد نظر قبل و بعد از پروتکت را اعلام کنید
2- اتصال دو سیم فیشی که علامت زدم تعقیب و بررسی کنید
و بفرمایید طرف دیگر فیش به کجا متصله ( احتمالا اتصال فیش درست نیست با اهم متر تست کنید)
MMA255...JPG
سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
سلام شمایه کاری بکن سیم خروجی رادر بیار بزن برق ببین باز چراق روشن میشه اگه روشن شد ماسفت ها یکیش خرابه اگه روشن نشد از دیودهای پایین یکی خرابه

سلام
بابت مشارکت و اظهار نظر شما سپاسگزارم اما

به دیودهای خروجی ربطی نداره و این مدل ماسفت نداره و اگر منظور IGBT است آنها هم خراب نیستند

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
با تشکر از استاد غزل به گفته شما به ولتاژ پایه 2ایسی 3140 شک کردم تعویض کردم مشکل برطرف شد ولی امپر خروجی ان کمی کم است اختلاف حدود 50امپر است

سلام
نظر لطف شماست
فرمودید: ولی امپر خروجی ان کمی کم است اختلاف حدود 50امپر است

که متوجه نشدم ، اختلاف حدود 50 آمپر است یعنی چی ؟
جریان این دستگاه را میتوانید با پتانسیومتر داخلی کالیبره کنید ولی اول منظور خود را شفاف فرمایید

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
پتانسیومتر را ماکزیمم قرار دادم ولی امپر کم است
50یا کمی بیشتر امپر از جریان واقعی خروجی ان کم است

سلام

نزدیک برد اسیلاتور فیش 6 سیم است یک پروب ولتمتر را به یکی از سیم های سفید و دیگری را به یکی از سیم های قرمز این فیش متصل کن و با حداکثر جریان جوشکاری کن ببین ولتاژ در حال جوشکاری چند ولته (میخوام ببینم چند ولت افت میکنه البته با دیجیتال نمیشه با آنالوگ اندازه گیری کن )

سپاس

آخرین ویرایش:

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با عرض سلام خدمت استاد غزال و دوستان گرامی.دستگاه جوش اینورتری واسه تعمیر آورده بودن که کلا 4عدد IGBTداشت و کلیه IGBT در تست خارج از مدار حالت اتصال باز نشان میدادند با تعویض هر 4 عدد IGBT دستگاه به راه افتاد و الان تو خروجی ولتاژی معادل37ولت دارم رو لیبل بدنه دستگاه ولتاژ بدون جوشکاری 82ولت قید شده.با این تفاسیر شروع به جوش دادن کردم که جرقه های خیلی خیلی ضعیف مشاهده شد.اگه میشه راهنمائی کنید.با تشکر فراوان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال
بالا