آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: دیگه ساده تر از این نمیشه ( تحلیل سوئیچینگ )

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
سلام ممنونم مهندس غزال
فقط سوالم ایسی نبود ها RAMP چیه طریقه فیدبک گرفتن جریان چجوریه هیچکدوم رو پاسخ ندادید عزیز
خیلی خلاصه فرمودید ممنون میشم توضیح بدهید

به نام خدا
دوست عزیز شما خودت ماشالله انگار تسلط داری به pdf های ای سی
پس چه دلیلی داره سوال میپرسید
ما دکتر عمومی داریم متخصص داریم اونم هر قسمت بدن یه تخصص
فوق تخصص داریم
این دکترا تو کار هم دخالت نمیکنند مثلا فوق تخصص قلب
نمیاد یه مریضی که چشمش مشکل داره رو معاینه کنه معرفی میکند به همکارانش
استاد خیلی واضح ذکر کردند با این ای سی کار نکرده اند.
شما پست های ابتدا را مطالعه کنید
هرکسی را بهر کاری ساختن

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام ممنونم مهندس غزال
فقط سوالم ایسی نبود ها RAMP چیه طریقه فیدبک گرفتن جریان چجوریه هیچکدوم رو پاسخ ندادید عزیز
خیلی خلاصه فرمودید ممنون میشم توضیح بدهید

درود

عزیزم پاسخ دادم توجه نفرمودید
وقتی درخصوص آی سی مورد نظر شما اطلاعات عمیقی ندارم باید اطلاعات ناپخته تقدیم کنم
اگه چنین اطلاعاتی میخوای الی ماشاءا... در اینترنت هست
ramp اصطلاحی است برای شیب شکل موج که زمان صعود و نزول را تعیین میکنه
روش های کنترل جریان هم سوال کلی است و با یکی دو جمله قابل تشریح نیست و وقت قابلی میخواد که در شرایط فعلی وقت آزاد ناچیز هم ندارم.

سپاس

آخرین ویرایش:

j@mshid

کاربر vip
کاربر
2015-07-11
11
13
سلام ،این عکس مصداقه توصیف از نمونه برداری از شیب شکل موج برای اعمال در فیدبک ها مناسب است، opoutput1.jpg

djrezafx

کاربر
2015-07-25
4
13
به نام خدا
دوست عزیز شما خودت ماشالله انگار تسلط داری به pdf های ای سی
پس چه دلیلی داره سوال میپرسید
ما دکتر عمومی داریم متخصص داریم اونم هر قسمت بدن یه تخصص
فوق تخصص داریم
این دکترا تو کار هم دخالت نمیکنند مثلا فوق تخصص قلب
نمیاد یه مریضی که چشمش مشکل داره رو معاینه کنه معرفی میکند به همکارانش
استاد خیلی واضح ذکر کردند با این ای سی کار نکرده اند.
شما پست های ابتدا را مطالعه کنید
هرکسی را بهر کاری ساختن

سلام مهندس جان
بنده کامل خوندم جواب استاد غزال رو شما دقیق متوجه نشدید ایسی که بنده شماره اش رو اعلام کردم فقط مثال بود .ضمنن تمای ای سی های تغذیه های سوچینگ فیدبک جریان رو دارن ،COMP،Error Amplifier Output رو دارند .قرار نیست که هر کس فقط با ایسی که با هاش کار کرده رو بلد باشه مثل این هست که تعمیرگاه صوتی و تصویری داشته باشی بعد مشتری دستگاهی اورد برای تعمیر بهش بگی اول بزار بازش کنم ببینم با ایسی تغدیه اش کار کردم تا حالا یانه ،......گفتم شاید اطلاعی در رابطه با موضوعات کی گفتم داشته باشند بتوانند کمکی بهم بکنن

مرسی از استاد غزال

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
سلام مهندس جان
بنده کامل خوندم جواب استاد غزال رو شما دقیق متوجه نشدید ایسی که بنده شماره اش رو اعلام کردم فقط مثال بود .ضمنن تمای ای سی های تغذیه های سوچینگ فیدبک جریان رو دارن ،COMP،Error Amplifier Output رو دارند .قرار نیست که هر کس فقط با ایسی که با هاش کار کرده رو بلد باشه مثل این هست که تعمیرگاه صوتی و تصویری داشته باشی بعد مشتری دستگاهی اورد برای تعمیر بهش بگی اول بزار بازش کنم ببینم با ایسی تغدیه اش کار کردم تا حالا یانه ،......گفتم شاید اطلاعی در رابطه با موضوعات کی گفتم داشته باشند بتوانند کمکی بهم بکنن

مرسی از استاد غزال

اولا تعمیرات با طراحی زمین تا اسمان تفاوت میباشد
دوما ببخشید که ما اطلاعات غلط به شما ندادیم و گفتیم کار نکردیم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام مهندس جان

مرسی از استاد غزال

درود

موضوعاتی از جمله درخصوص ramp کاربرد تعمیراتی نداره و اطلاعات کلی درخصوص عملکرد سیستم مثلا عملکرد تغذیه ها ارتباطی با حفظ کردن دیتاشیت کلیه آی سی ها نداره

لذا برای تعمیرات باید به عملکرد کلی سیستم ها مسلط بشی و نیازی به حفظ کردن کلیه دیتاشیت ها نیست چون هر زمان نیاز به دیتاشیت آی سی خاصی داشتی به دیتاشیت آن مراجعه میکنی

ازطرفی آشنایی کلی با هر سیستم نیز در یکی دو جمله نمیگنجه مثلا آشنایی با روش های کنترل جریان نیاز به حجم مطالبی بسیار گسترده تر از این تاپیک داره که وقت کلانی می
طلبه و لذا سوالات کلی اینچنینی قابل پاسخگویی نیست مثلا اگه سوال بشه کل مدارهای الکترونیک را تشریح کن چنین سوالی ظرف چند سال هم قابل پاسخگویی نیست.

و در مورد سوالات جزئی ، مثلا وظیفه فلان خازن چیه ؟ باوجودیکه در یک یا دو جمله قابل پاسخگویی هست اما نیاز به مطالعه و بررسی مدار و تحلیل مدار داره تا وظیفه اون خازن مشخص بشه
البته پاسخگو برای رفع حاجت خودش ناگزیر به تحلیل مدار تحت تعمیر هست اما اگه بخواد سوالات متنوع اینچنینی را پاسخ بده با کمبود وقت مواجه میشه زیرا برای تقدیم پاسخ چند جمله ای ممکنه ناگزیر بشه ساعت ها یا روزها ، مطالعه و بررسی و تحلیل کنه

بهمین علت نقشه هایی که تحلیل میکنم ، اگه همون موقع هر سوالی درخصوص اون نقشه مطرح بشه با کمال میل پاسخ میدم چون نیاز به تحلیل مجدد ندارم
اما اگه همین سوال در مورد همین نقشه یکماه بعد مطرح بشه دیگه بسادگی قادر به پاسخگویی نیستم چون باید مجددا تحلیل کنم تا پاسخ صحیح را پیدا کنم

سپاس

farajtel

کاربر
2008-02-05
93
1,091
سلام دوست عزیز من به دوستانی مثل شما با این معلومات افتخار میکنم ای کاش همه عزیزان که رشته تحصیلی انها الکترونیک هست و خواهد بود مطالبو خوب درک کنندو برای خودشون حلاجی کنند . تا ایران عزیز ما هر روز پیشرفته تر بشه . دست مریزاد

aidinmamad

کاربر
2014-02-06
113
231
تبریز
سلام
میشه توضیح بدین فیدبک این ایسی چطوری هست ولتاژ میدم به فیدبکش یا میدم به گراند فرقی نمیکنه وقتی به فیدبکش پلس میدم درست کار میکنه نمیدونم مشکل از کجاست
این لینک دیتاشیت ایسی هست : http://uploadboy.me/zr5xbf5415y8/tny278.pdf
این هم شماتیک مدار : http://uploadboy.me/0nb8sayvsdqc/12V 1A -2013.pdf
فیدبک ایسی های tny کلا عجیبه لطفا توضیح بدید
اینم عکس مدار هست که البته با کیفیت بیشتر تو فایل pdf هست :
lesezpqyimoghueaomab.jpg

وقتی به پایهی 2 دست میزنم تیک تیک میکنه و ولتاژ تولید میشه تو خروجیش عملا فیدبکم مشکل داره ولی میخام عملکرد فیدبک این ایسی رو بفهمم چون هر کاری ***م خروجی رو افزایش نمیداد .
باتشکر

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام
میشه توضیح بدین فیدبک این ایسی چطوری هست ولتاژ میدم به فیدبکش یا میدم به گراند فرقی نمیکنه وقتی به فیدبکش پلس میدم درست کار میکنه نمیدونم مشکل از کجاست
این لینک دیتاشیت ایسی هست : http://uploadboy.me/zr5xbf5415y8/tny278.pdf
این هم شماتیک مدار : http://uploadboy.me/0nb8sayvsdqc/12V 1A -2013.pdf
فیدبک ایسی های tny کلا عجیبه لطفا توضیح بدید
اینم عکس مدار هست که البته با کیفیت بیشتر تو فایل pdf هست :

وقتی به پایهی 2 دست میزنم تیک تیک میکنه و ولتاژ تولید میشه تو خروجیش عملا فیدبکم مشکل داره ولی میخام عملکرد فیدبک این ایسی رو بفهمم چون هر کاری ***م خروجی رو افزایش نمیداد .
باتشکر

درود

مقصود شما مفهومم نشد
آیا تغذیه شما خرابه و میخوای تعمیرش کنی ؟
یا سالمه و میخوای ولتاژ خروجی را مطابق دلخواه خودت تغییر بدی ؟
یا فقط میخوای از عملکرد آن مطلع بشی ؟

سپاس

aidinmamad

کاربر
2014-02-06
113
231
تبریز
سلام
اقای مهندس من این مدارو درست کردم و ترانسشم تو دستم پیچیدم ولی مدار کار نکرد البته ولتاژ ورودی مدارو 110 ولت میدم چون باید این مدار از 100 ولت تا 400 ولت متناوب کار کنه . تعداد دور ترانسم = اولیه : 84 دور سیم 0.2 - ثانویه که رفته به خروجی : 9دور سیم 0.3 که 3 تا باهم موازی شدن - ثانویه که رفته به ایسی به پایه ی بای پاس : 12 دور سیم 0.3 که 2 تا باهم موازی شدن . هسته هم EE25 هست .
من وقتی به پا یه ی فیدبک دست میزنم از چک که پیچیدم صدا ی تک تک میده و تو خروجی ولتاژ تولید میشه تو دیتاشیت ایسی هم فیدبکش عجیبه چون باید فیدبک تو داخل ایسی به اوپ امپ وصل بشه ولی به دو تا ماسفت رفته کلا اسمشم فیدبک نیست ev\uv هست که نمیدونم یعنی چی ؟
در ضمن به جای مقاومت 3.6 مگا اهم تو مدار 4 مگا اهم گذاشتم چون 3.6 مگا اهم پیدا نکردم و با سری کردن 4 عدد مقاومت 1 مگا اهم درست کردم .
الان نمیدونم چی کار کنم مدار کار کنه اگه میشه لطفا راهنماییم کنید ممنونم .
سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال
بالا