آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: دلیل ترکیدن ترانزیستور13007 پاور گربنp4-400w

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
زنده باشی عزیز الان ک هیچ ایشالله فردا نتیجه رو اعلام میکنم

فقط این رو بگم این ترانزیستور دو نوع داره یکی معولی یکی دیود دار ب گفته یکی از دوستان ک قطعات فروش هست آیا این گفته صحیح است

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
349
891
دیود دار نیستند برای مطمن شدن میتونی ترانزیستورهای یه پاور دیگه رو تست کنی دیود دارن یا نه ترانزیستور اصلی خودش که سوخته رو بشکون تا کریستال سیلیسیم داخلش دیده بشه اونو با اندازه کریستال ترانزیستورای خودت مقایسه کن احتمالش هست قطعاتت تقلبی باشند و شماره اصلی شون ۱۳۰۰۳ هست من خیلی وقتا قطعات تقلبی بدستم رسیده که اینجوری متوجه شدم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Poomm

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
دیود دار نیستند برای مطمن شدن میتونی ترانزیستورهای یه پاور دیگه رو تست کنی دیود دارن یا نه ترانزیستور اصلی خودش که سوخته رو بشکون تا کریستال سیلیسیم داخلش دیده بشه اونو با اندازه کریستال ترانزیستورای خودت مقایسه کن احتمالش هست قطعاتت تقلبی باشند و شماره اصلی شون ۱۳۰۰۳ هست من خیلی وقتا قطعات تقلبی بدستم رسیده که اینجوری متوجه شدم

ترانزیستور خودش رو ک ندارم احتمال میدم جنس ترانزیستور خوب نیست وگرنه هرچی انداختم همش سوخت یدونه ک مطمئن هستم جنس خوب هست اون اصلا نمی سوزه

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
این ک من میندازم رو برد دونه ای پونصد میگریم شیش تا بود هر شیش تا سوخت این سری اخر یدونه از رو برد برداشتم با یکی از همین ها الان نگاه کردم این ک دست دوم بود هیچی نشده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sonysony

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
349
891
همون دیگه تقلبی اند ترانزیستور 13007 8a 700v با مشخصات اصلی من پارسال از تهران دونه ای هزارو سیصد میگرفتم اکثرا رنگ بدنه شون اب نیکل اندوده نه قلع دار

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
فردا هم جمعس وگرنه می‌رفتم جمهوری میگشتم ببنم پیدا میکنم یا نه اگر هم نشد از ی پاور دیگه بر دارم خدا رو چ دیدی شاید همین مشکل باشه چون چیزی نداره ک تست نشده یا تعویض نکرده باشم فقط روش تست tl431,در مدار و خارج مدار چی هست در واقع روش صحیح برا تستش ندونستم و تعویض کردم سپاس فراوان از تمام اساتید ب خصوص آقای غزال ک وقشون رو گرفتم امروز

• Like

sonysony

مدیر تعمیرات تخصصی صوتی و تصویری
مدیر تالار
2012-09-20
1,298
6,982
تهران
درود
با احترام خدمت مهندس غزال عزیز بزرگوار که با راهنمایی استادانه خود موجب دلگرمی عزیزان می شوند .

جناب poomm ! عزیز بزرگوار .
تعویض پیاپی قطعات موجب تحمیل هزینه و بعضا موجب عیوب ثانویه می گردد .
لطفا عکسی از برد و شماره های آن جهت پیدا کردن نقشه و تحلیل بهتر توسط اساتید ارسال فرموده تا با مشورت جمعی اساتید و ارائه راهکارهای مناسب نسبت به تعمیر این برد با کمک شما عزیز بزرگوار بنماییم .
دوستان دیگر نیز اگر نقشه ای از این پاور دارند آپلود نمایند .
ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
سپاس فراوان نقشه رو خیلی گشتم پیدا نکردم چند تا شماره و برد نوشته
P-026E1Z REV-E دیگه چیز خاصی روش ننوشته رو جلدهم زده p4-400w

• Like

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
. آقا با گوشی میشه عکس گذاشت هرکاری کردم نشد یا باید اشتراک داشت

آخرین ویرایش:

sonysony

مدیر تعمیرات تخصصی صوتی و تصویری
مدیر تالار
2012-09-20
1,298
6,982
تهران
درود همکار گرامی
چند مشخصه اعلام فرمایید .
1- IC501-TL494 است ؟
2- IC601-LM339D و روی برد دیگر است ؟
3- پایه 4 آی سی 501 به یک برد ارتباط دارد ؟
ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال
بالا