آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: دلیل ترکیدن ترانزیستور13007 پاور گربنp4-400w

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
انجام میدم ولتاژ خازن ها 150ولت هست بدون لامپ آیا نیاز ب تعویض هست

درود
نیاز به تعویض نیست
ولی c3 که ۱/. میکرو هست عوض کن (به دو خازن بزرگ متصله)

IMG_20180720_231056_941.jpg

ترانزیستورها و دیودها و زینرهای این قسمت را روی مدار تست کن بگونه ای که اگر دو پایه هر کدام داخل مدار حدود صفر اهم بود گزارش کن ( نیاز به خارج کردن نیست داخل مدار تست کن)
سپاس

آخرین ویرایش:

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
مقاومت 12 اهم ب خروجی 13ولت شد9/50 مقاومت 12اهمرو ب خروجی5ولت وصل کردم 13ولت شد 13/54مقاومت 12اهم ب خروجی 4/20 وصل کردم خروجی 13ولت 13/35تغیر کرد
مقاومت 12اهم رو ب خروجی 5ولت وصل کردم شد4/53 مقاومت 12اهم رو ب خروجی 13ولت وصل کردم خروجی 5ولت به5/43تغیر کرد مقاومت 12اهم رو ب خروجی4/20وصل کردم خروجی 5ولت5/50 تغیر کرد
مقاومت 12اهم 4/20وصل شد3/50 مقاومت 12اهم رو ب خروجی 13ولت وصل کردم خروجی 4/20شد4/55مقاومت 12اهم ب خروجی 5ولت وصل کردم 4/20ب 4/37تغیر کرد
ترانزیستور های قدرت در حالت بی بار گرمایی ندارن ولی وقتی مقاومت 12اهم رو ب خروجی13ولت وصل کردم خیلی کم گرم شد

الان با مقاومت 24تست میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم

استاد رو مدار zd1 بجای دیود زینر یک مقاومت 33کیلویی نصب شده

استاد c3هم یک پایه ب مقاومت ntcوصله و ی پایه ب زمین دستگاه شمارش هم 472،m2kv

آخرین ویرایش توسط مدیر:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
استاد c3هم یک پایه ب مقاومت ntcوصله و ی پایه ب زمین دستگاه شمارش هم 472،m2kv

درود
c3 سمت چپ بالای نقشه است و فقط به دو خازن بزرگ و دو مقاومت ۱۵۰ کیلو متصله اگه در پاور شما اینطور نیست پس نقشه متعلق به این پاور نیست
مگه لوکیشن ( شماره قطعات) را با نقشه چک نکردی
لوکیشن یا شماره ترانزیستورهای قدرت و دو خازن بزرگ در برد چیه ؟

سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
E13007 ترانزیستور های قدرت
خازن ها 330mf200vفتssp2n60b این ها رو ک رو مدار داشتم با نقشه هم خانی داشت این ها رو چک کردم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
E13007 ترانزیستور های قدرت
خازن ها 330mf200vفتssp2n60b این ها رو ک رو مدار داشتم با نقشه هم خانی داشت این ها رو چک کردم

درود
عزیزم لوکیشن را اعلام و چک کن نه شماره ترانزیستور
پاورهای مختلفی این ترانزیستورها را دارن ولی نقشه های متفاوتی دارن

مثلا ترانزیستور قدرت در این نقشه Q1 ,Q2 هست
آیا روی برد هم Q1 و Q2 هست

با این حساب مطمئنا این نقشه متعلق به این پاور نیست و تا حالا الکی زور زدیم چون درخصوص لوکیشن هیچوقت پاسخی ندادی و علیرغم تاکیدم نگفتی اطلاع نداری تا ابهام مربوطه رفع بشه و از تطبیق نقشه مطمئن بشیم

سپاس

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
درود
عزیزم لوکیشن را اعلام و چک کن نه شماره ترانزیستور
پاورهای مختلفی این ترانزیستورها را دارن ولی نقشه های متفاوتی دارن

مثلا ترانزیستور قدرت در این نقشه Q1 ,Q2 هست
آیا روی برد هم Q1 و Q2 هست

با این حساب مطمئنا این نقشه متعلق به این پاور نیست و تا حالا الکی زور زدیم چون درخصوص لوکیشن هیچوقت پاسخی ندادی و علیرغم تاکیدم نگفتی اطلاع نداری تا ابهام مربوطه رفع بشه و از تطبیق نقشه مطمئن بشیم

سپاس

استاد ن خیر والا نمیدونستم من قطعات رو تطبیق دادم ن عدد های روی مداررو بسیار شرمسارم از این ک ب اشتباه وقت گرانبهای شما رو گرفتم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
استاد ن خیر والا نمیدونستم من قطعات رو تطبیق دادم ن عدد های روی مداررو بسیار شرمسارم از این ک ب اشتباه وقت گرانبهای شما رو گرفتم

درود

خواهش میکنم اشکالی نداره ولی اگه پاسخ سوالات در خصوص لوکیشن را میدادی ، روش تطبیق نقشه را زودتر متوجه میشدی

ارسال تصویر بجای نقشه ثمری نداره خصوصا برای سیستم پاور که خیلی شلوغه
بنظر میرسه ابتدای راه هستی و بهتره از مدارهای ساده تری برای شروع کار استفاده کنی وگرنه ناامید و مایوس میشی.
من هم در شرایط خوبی نیستم و وقت آزاد چندانی ندارم ولی با توجه به پیام خصوصی و اشتیاق شما مترصد رفع مشکل شما شدم
و البته در پست های اولیه متوجه شدم پیگیری عیب این پاور خیلی سنگین تر از شرایط و تجربیات شماست

پاور کامپیوتر مدار فوق العاده شلوغ و خسته کننده است که افراد مجرب هم تمایلی به تعمیر آن ندارن ، بویژه در این پاور که به وفور دستکاری شده و عیب ساده ای هم نداره.
در هر صورت همانطور که عرض کردم هر چند پیگیری این عیب در چنین دستگاهی برای شما خیلی دشواره و مفید نیست اما اگه همچنان مشتاقی ، چنانچه نقشه تهیه کردی مطلعم کن درستش کنیم

سپاس

آخرین ویرایش:

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
درود

خواهش میکنم اشکالی نداره ولی اگه پاسخ سوالات در خصوص لوکیشن را میدادی ، روش تطبیق نقشه را زودتر متوجه میشدی

ارسال تصویر بجای نقشه ثمری نداره خصوصا برای سیستم پاور که خیلی شلوغه
بنظر میرسه ابتدای راه هستی و بهتره از مدارهای ساده تری برای شروع کار استفاده کنی وگرنه ناامید و مایوس میشی.
من هم در شرایط خوبی نیستم و وقت آزاد چندانی ندارم ولی با توجه به پیام خصوصی و اشتیاق شما مترصد رفع مشکل شما شدم
و البته در پست های اولیه متوجه شدم پیگیری عیب این پاور خیلی سنگین تر از شرایط و تجربیات شماست

پاور کامپیوتر مدار فوق العاده شلوغ و خسته کننده است که افراد مجرب هم تمایلی به تعمیر آن ندارن ، بویژه در این پاور که به وفور دستکاری شده و عیب ساده ای هم نداره.
در هر صورت همانطور که عرض کردم هر چند پیگیری این عیب در چنین دستگاهی برای شما خیلی دشواره و مفید نیست اما اگه همچنان مشتاقی ، چنانچه نقشه تهیه کردی مطلعم کن درستش کنیم

سپاس

سپاس فراوان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

tartar

کاربر
2009-09-01
36
42
اهواز
سلام علیکم
اوه اینهمه دنبال کردم این پست رو آخرش به نتیجه نرسید؟
خب گاهی ایرادها زیاده و اصلا تعمیر صرف نمی کنه واقعا
اما اراده جناب poom رو باید ستود. من که هر پست میخوندم میگفتم عجب حوصله ای داره این دوستمون
:biggrin0:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Poomm
بالا