آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: دستگاه جوش اینورتر GHA-2000

ghalesari

کاربر
2015-01-15
56
120
سلام

یکی از هر دو تا فت موازی که درین سورس آنها شورت است سوخته سورس را آزاد کنی مشخص میشه کدوم سوخته

جمعا دو تا سوخته را دربیار ببین درست میشه

سپاس
منظور شما از دوتا فت کدوم دسته از فت هایی که بالا گفتم هستش؟(چندمین گروه فت)

ghalesari

کاربر
2015-01-15
56
120
سلام وقت بخیر
ماسفت ها روی برد هیچ دو پایه ای نباید با هم اتصال کوتاه باشند. اینجور که شما اهم گیری کردید بعضی پایه ها از یک طرف اتصال کوتاه و از طرف دیگر مقاومت بالا دارد. از حالت ۲۰۰ اهم و بالاتر جهت اهم گیری استفاده کن. مقاومت های متصل به گیت ماسفت ها را هم چک کن و گزارش بده. سوکت ای که از برد بالایی به برد وسط وصل میشود را خارج کن اگر همچنان چراغoc روشن ماند فعلا آن را متصل نکن و ایراد از برد ترانس نمیباشد
سلام
در حالت تست اهم با اهم متر دیجیتال و رنج برروی 2 کیلو اهم بوده همین نتایج جدول بالا رو داده بنظر شما کدوم
گروه از ماسفت ها معیوب؟
سوکتی که گفتین قطع کردم ولی چراغ oC روشن مونده

آخرین ویرایش:

ghalesari

کاربر
2015-01-15
56
120
سلام
جناب غزال کاری که فرمودید انجام دادم
و یکی از ماسفت ها معیوب و سورسش جدا کردم ولی با آمپر حیلی کم در حد 2 آمپر جوش میدم
ماسف خیلی داغ می شدند
دلیل این داغ شدن چیه؟
واینکه یکی از ماسفت ها با نام IRF9Z34N تو تست نشون میده معیوب شده به نظر شما کار این ماسفت چیه؟

تشکر از لطفتون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام
جناب غزال کاری که فرمودید انجام دادم
و یکی از ماسفت ها معیوب و سورسش جدا کردم ولی با آمپر حیلی کم در حد 2 آمپر جوش میدم
ماسف خیلی داغ می شدند
دلیل این داغ شدن چیه؟
واینکه یکی از ماسفت ها با نام IRF9Z34N تو تست نشون میده معیوب شده به نظر شما کار این ماسفت چیه؟

تشکر از لطفتون

سلام

با 2 آمپر لحیمکاری هم ممکن نیست چطور شما با 2 آمپر جوش میدی

فت ها هر وظیفه ای داشته باشن باید سالم باشن لذا اگه فت خرابی دیدی عوضش کن

ضمنا با توجه به گزارش قبلی که اعلام کردی دو پایه بعضی از فت ها از یکطرف شورت و از طرف دیگر دارای 500 اهم و غیره است که چنین حادثه ای محاله و اساسا اگر دو پروب اهم متر را بهم متصل کنی اهم متر دیجیتال صفر اهم نشون نمیده و معلوم نیست چطور دو پایه فت را از یکطرف صفر اهم و از طرف دیگه 500 اهم دیدی لذا قادر به تست و ارسال گزارش صحیح نیستی بنابرین بهتره 8 فت را عوض کنی.

سپاس

آخرین ویرایش:

ghalesari

کاربر
2015-01-15
56
120
سلام

با 2 آمپر لحیمکاری هم ممکن نیست چطور شما با 2 آمپر جوش میدی

فت ها هر وظیفه ای داشته باشن باید سالم باشن لذا اگه فت خرابی دیدی عوضش کن

ضمنا با توجه به گزارش قبلی که اعلام کردی دو پایه بعضی از فت ها از یکطرف شورت و از طرف دیگر دارای 500 اهم و غیره است که چنین حادثه ای محاله و اساسا اگر دو پروب اهم متر را بهم متصل کنی اهم متر دیجیتال صفر اهم نشون نمیده و معلوم نیست چطور دو پایه فت را از یکطرف صفر اهم و از طرف دیگه 500 اهم دیدی لذا قادر به تست و ارسال گزارش صحیح نیستی بنابرین بهتره 8 فت را عوض کنی.

سپاس
با سلام
منظور از جوشکاری یعنی روی 2 آمپر قرار دادم دو تیکه سیم بهم واسه لحظه ای بهم میزدم
بله درسته اشتباه تایپی بوده از جانب من بود صفر نیست
در حالت تست دیود گذاشتم که مقدار بینهایت (آلان دوباره تست کردم) را نشان می دهد. یعنی تمام اون مقادیری که در جدول نوشتم مقدار بینهایت داره.
با این حال بنظر شما نیاز که همه فت رو تعویض کنم؟
ویک مشکل هم اینجا وجود داره بعد زدن کلید رو حالت خاموش ، یم صدایی شبیه به صدای بوقی که آروم آروم کم میشه از خودش می دهد پس از 5 ثانیه خاموش می شود بنظر شما این مسئله نگران کننده؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
با سلام
منظور از جوشکاری یعنی روی 2 آمپر قرار دادم دو تیکه سیم بهم واسه لحظه ای بهم میزدم
بله درسته اشتباه تایپی بوده از جانب من بود صفر نیست
در حالت تست دیود گذاشتم که مقدار بینهایت (آلان دوباره تست کردم) را نشان می دهد. یعنی تمام اون مقادیری که در جدول نوشتم مقدار بینهایت داره.
با این حال بنظر شما نیاز که همه فت رو تعویض کنم؟
ویک مشکل هم اینجا وجود داره بعد زدن کلید رو حالت خاموش ، یم صدایی شبیه به صدای بوقی که آروم آروم کم میشه از خودش می دهد پس از 5 ثانیه خاموش می شود بنظر شما این مسئله نگران کننده؟

سلام

گزارش شما درست نیست و لذا قابل استفاده نیست ، بهمین علت دوست داری فقط سوال کنی و دوست نداری پاسخ بدی

همه فت ها را عوض کن

سپاس

ghalesari

کاربر
2015-01-15
56
120
با سلام
چشم آقای غزال سفارش دادم تا بیاد چند یکی دو روزی می کشه
آقای غزال درسته اولش همش سوال می پرسیدم ولی خدایش بعدش طبق وظیفم به تک تک سوالات دوستان و شما با دقت جواب دادم تا مشکل این دستگاه حل بشه باز هم از تک تک بچه و شما تشکر می کنم که واقعا خالصانه راهنمائی کردین
باز هم از تون ممنونم

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام
برد تحریک دستگاه(همان بردی که یک ترانس گرد رویش قرار دارد و به صورت افقی روی برد بالایی قرار دارد)را در نظر بگیر.
اگر دقت کنی از 4 قسمت متقارن تشکیل شده که هر قسمت سیگنال گیت یک زوج ماسفت را تامین می کند. هر کدام از 4 قسمت یک دیود زنر حدود 5.1 ولتی دارد.با اهم متر اهم دو طرف هر 4 زنر را بگیر.زنری که اهم کمتری از 3 تای دیگر نشان دهد,ماسفت های مربوط به آن سوخته اند.

ghalesari

کاربر
2015-01-15
56
120
با سلام خدمت اساتید محترم
طبق نتیجه گیریی از سوالات و پاسخ قبلی و تعویض فت معیوب داستگاه جوش بخوبی جوش می دهد
و فت های در حد معمولی گرم می شوند.
باتشکر از آقای غزال و دیگر دوستان

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
عنوان شما ناقص هست! مشکل باید در عنوان در حد چند کلمه مطرح بشه!
لطفا سعی کنید یا به انگلیسی کامل بنویسید SHORTED یا به فارسی بنویسید اتصال کوتاه. متأسفانه اصطلاح غلط شورتی! بین تعمیرکاران رواج پیدا کرده

بالا