آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

در محافظ کولر پیشرانه هردو چراغ سبز و قرمز باهم چشمک میزند

صالح 123

کاربر
2015-08-25
113
110
باسلام جواب 1:بله جهت دیودها مثل فابریکه جواب2:سریع در ثانیه 2 الی 3بار جواب 3:جهتش مثل مولتیمتره واما ولناژش زمانی که پتانسیومتردر حالتیه که ال ای دی ها خاموشند13 ولته وقتی چرخوندمش تا روشن شند ولتاژ11.6 میشه جواب4:الان 40 دقیقه تو برقه تغییری نکرده

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
باسلام جواب 1:بله جهت دیودها مثل فابریکه جواب2:سریع در ثانیه 2 الی 3بار جواب 3:جهتش مثل مولتیمتره واما ولناژش زمانی که پتانسیومتردر حالتیه که ال ای دی ها خاموشند13 ولته وقتی چرخوندمش تا روشن شند ولتاژ11.6 میشه جواب4:الان 40 دقیقه تو برقه تغییری نکرده

خوب پس اون چشمک زدن منظم و طبیعی نیست و داره سو سو میزنه . ایراد احتمالا توی بخش تغذیه هست و شکم به دوتا خازن پلی استر بزرگه بهتره دوتاش رو نو بزاری و حتما مطمئن باش مقدارش همون فابریک باشه . مقاومت های موازی باهاشونم حتما مقدارشون طبق فابریکش باشه ، ای سی هم طبق ازمایشاتی که روش کردین احتمال سوختنش هست بهتره نو بزارید

صالح 123

کاربر
2015-08-25
113
110
باسلام معذرت خواهی جهت تاخیر طولانی دوست من طبق فرمایش شما خازن پلی است رو نو گذاشتم الان نور ال ای دی ها خوبه ای سی هم نو گذاشتم ولی هنوز دو چراغ باهم چشمک میزنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر

صالح 123

کاربر
2015-08-25
113
110
باسلام عذر خواهی جهت تاخیر طولانی دوست من خازن بزرگ پلی استر رو نو گذاشتم طبق شماره خودشون ای سی هم رو نو گذاشتنم ولی هنوز دوتا ال ای دی باهم چشمک میزنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
باسلام عذر خواهی جهت تاخیر طولانی دوست من خازن بزرگ پلی استر رو نو گذاشتم طبق شماره خودشون ای سی هم رو نو گذاشتنم ولی هنوز دوتا ال ای دی باهم چشمک میزنه

دوست عزیز مدار رو قبلا کامل باهم تشریح کردیم چیز خاصی نداره این مشکل معمولا در اثر خرابی خازن های بزرگ پلی استر بوجود میاد که خازن به دلیل ضعیف شدن خوب جریان رو عبور نمی ده و مدار سو سو میزنه . ایراد به احتمال قوی توی ولتاژی هست که ای سی مدار رو تغذیه می کنه و قطعات مسیرش ولتاژ کافی و مناسبی برای روشن ماندن ای سی نمیرسونن یا اینکه یکی از قطعات رو جابجا نصب کردین . باید با دقت و حوصله تک تک قطعات کاهنده ولتاژ و مسیرشون رو بررسی کنین و با توجه به تعویض و جابجایی قطعات فابریک که انجام دادین اگر حتی یک قطعه را جابجا نصب کنین مدار جواب نخواهد داد حتی اگر همه را نو نصب کنین .

آخرین ویرایش:

صالح 123

کاربر
2015-08-25
113
110
الان ولتاژ پایه4و 11* 12ولت است مشکل از تعذیه مدار نیست یعنی هیچ راهی برای عیب یابیش نیست دوست من میگم بقیه پایه های ای سی باید چند ولت نسبت به گراند نشون بدند

ساخر

کاربر vip
کاربر
2012-05-18
181
698
ایران
با سلام
علاوه بر تعویض خازن مقاومت موازی با خازن هم تعویض شود معمولا مقاومت تغییر اهم می دهد (افزایش پیدا میکند).همیشه این دو قطعه را باهم تعویض کنید چون اکثرا مقاومت هم تغییر اهم می دهد و موجب خراب شدن مجدد خازن میشود.اگر مقاومت را همراه خازن تعویض نکردید مجددا خازن را با خازن سنج تست کنید که تغییر ظرفیت نداده باشد.

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,310
ایران
عزیزان راهنمایی نمیکنند:smilie_help::smilie_help::smilie_help:

درود جناب صالح گرامی
پست های تاپیک رو دنبال کردم شما ابتدا می بایست یک سوکت برای آی سی می گذاشتید تا به راحتی تعویض
شود و در هنگام تعویض جای مدار صدمه نبینه بعد وقتی اقدام به تنظیم پتانسیومتر میکردید باید با ماژیک جایش رو علامت میزدید تا فراموش نشود و از تنظیم خارج نشود
با این اوصاف مشکل پیچیده شده،شما ابتدا پایه هایی که در عکس مشخص کردم بررسی کنید پایه ای لق مشاهده میشه،پایه ای دیگر به نظر قطعی داره و پایه ای دیگر دو مسیر رو بهم وصل کرده تمام قطعات رو با لمس خیلی آروم 
تکان دهید شل و لق نباشند همچنین تمام مسیرها رو با
اهم متر تست کنید قطع نباشند و لحیم سردی نداشته باشند 
پایه هایی که قطعی دارند با سیم مختصر به فیبر مسی خراش داده شده لحیم کنید  پست های دوستمون
جناب arash رو با دقت بررسی کنید و ال ای های دیگه ای روی مدار نصب و امتحان کنید ترانزیستور و آی سی رو 
نیز بررسی کنید اگر خسته شدید اصلا روش کار نکنید
باعث کلافگی و ناراحتی بیشتر میشه ببین دوست عزیز این مداری رو که شما روش وقت گذاشتین اگه برای تحقیق هست
خوبه ولی خود این مدار طراحیش ضعیفه و ارزش چندانی هم نداره،اگه مدار درست عیب یابی نشه موجب خسارت بیشتر میشه
و از آنجایی که خیلی از تعمیرکاران اصولی الکترونیک رو یاد نگرفتن و توانایی تحلیل نقشه و عیب یابی برد رو ندارند و فقط تجربی یا تصادفی قطعه تعویض می کنند و به قول استاد غزال بابای برد رو در میارن و باعث کلافگی و اعصاب خوردکنی خودشون هم میشه امیدوارم با شروع کلاس های استاد غزال به درک و فهم عمیق از فلسفه ی الکترونیک برسیم و با یاد گرفتن تکنیک های تحلیل نقشه و عیب یابی 
بتونیم اصولی و در کمترین زمان ممکن قطعه معیوب رو تشخیص و دستگاه رو تعمیر کنیم سپاس.​

پیوست‌ها

• 1.1 مگابایت بازدیدها: 60
آخرین ویرایش:
بالا