آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست کمک در مورد تلفن آلمانی قدیمی

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
خیلی عالی استاد گران توضیح دادند من گشتم نمونه این برد سالم را نداشتم اما همکار گرامی شما مقداری مطالعه روی قطعات ومدارات تلفن واصول کار ان انجام دهید تا بهتر بتوانید دستگاه را تعمیر کنید یعنی شما اگر ندانید در مسیر خط چرا از سلف ویا وی دی ار بکار رفته واینها را از مدار خارج کرده با وارد شدن ولتاژ اضافه ویا برق خوردگی خسارت بیشتری به المان های تلفن وارد میشود

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
خیلی عالی استاد گران توضیح دادند من گشتم نمونه این برد سالم را نداشتم اما همکار گرامی شما مقداری مطالعه روی قطعات ومدارات تلفن واصول کار ان انجام دهید تا بهتر بتوانید دستگاه را تعمیر کنید یعنی شما اگر ندانید در مسیر خط چرا از سلف ویا وی دی ار بکار رفته واینها را از مدار خارج کرده با وارد شدن ولتاژ اضافه ویا برق خوردگی خسارت بیشتری به المان های تلفن وارد میشود

من هم با نظر شما موافقم ولی دوست عزیزمان باید مدل تلفن را می نوشتند تا نقشه اش را بتوانیم پیدا کنیم البته باید از VDR حتما استفاده کرد سلف در ورودی مدار تلفن خاصیت نویزگیری دارد که حتما باید از خود همان سلف استفاده شود ولی اگر سلف مورد نظر دربازار موجود نبود می توان از یک مقاومت یک اهم استفاده کرد به شرط انکه تلفن در مناطق دارای نویز قرار نگیرد

با تشکر

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
مشاهده فایل‌پیوست 68709
اینم توضیح کامل روی عکسی که خودتون گذاشتین
(تصویر بزرگش کن مشخصه)​

با تشکر فراوان از شما که لطف کردید و عکس بورد را گذاشتید . قطعاتی که معرفی کردید جایگزین کردم ولی ترانزیستور BSS101 پیدا نکردم که به جای آن همان A92 منفی را به پیشنهاد یکی از دوستان با هم سری کرده و استفاده کردم . مشکل تلفن حل شد و الان به خوبی کار می کند .( مدل تلفن SIEMENS Goldstar 33A3 W30054-05727-U103 U102-6) باز هم از دوستانی که بنده لطف کردند و بنده را راهنمایی کردند کمال تشکر را دارم .

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
با تشکر از اطلاع رسانی وخوشحالی از رفع مشکل شما اما دقیق تر توضیح دهید که ترانزیستور را به چه صورت سری کردیدچون ترانزیستو مذکور موس فت ومنفی است

alireza geram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-09-04
230
825
پاناسونیک کاشان
جهت اطلاع دوستان عرض کنم که ترانزیستور bss101 فقط در موقع شماره گیری روی پالس کار میکند و اگر تلفن درحالت تن باشد با اتصال دو پایه کناری ترانزیستور تلفن بوق آزاد دارد و شماره گیری هم میکند.
احتمالن به این دلیل تلفن این عزیز با a92 کار میکند .:p:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Khalili

morteza.m

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-11-14
80
335
سلام دوست من فقط ترانستور اولی زیر خازن باشدبقیه سه تا دیگر را در بیار زیر کنتاکدیود4148میسوزد یک زینر زیر4148 وسط برد قطع کن بغل خازن زنگ4148دوتا بغل هم تعویض شود گاهی ای سی 8510هم میسوزد بغل سوکت شماره گیر bss92هست بجایش A92 پایه بیس میا د کنار

آخرین ویرایش:

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
با تشکر از اطلاع رسانی وخوشحالی از رفع مشکل شما اما دقیق تر توضیح دهید که ترانزیستور را به چه صورت سری کردیدچون ترانزیستو مذکور موس فت ومنفی است
با سلام
دو ترانزیستور مذکور را به بدین شرح سری شدند : پایه امیتر اولی را به بیس دومی متصل کردم . همچنین پایه های کلکتور را به یکدیگر متصل کردم . برای بورد از پایه بیس اولی ، امیتر دومی و کلکتور مشترک استفاده کردم .

morteza.m

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-11-14
80
335
سلام مشکلش چیه زیر دیود پل بغل خازن زرد قطع کن اگر ای سی خراب باشد گوشی کار نمی کند برای اطمینان ای سی 8510 در بیار دو عدد 4148زیر کنتاک می سوزد سه عدد ترانستور زیر خازن زنگ دو تا را در بیار نتیجه اعلام شود

بالا