آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست نقشه تلفن و فکس فقط در اين تاپــــــــيک

alireza geram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-09-04
230
825
پاناسونیک کاشان
پاسخ : نقشه و راهنماي سرويس تلفن و فکس هاي پاناسونيک | Service Manual and Schematic Diagram for Panasonic Fax Machine - Phone

به نام خدا
سلام دوست گرامی
از لطف شما تشکر میکنم
ولی این نقشه نیست ارسال کردید این دفتر چه راهنمای دستگاه است
ابته اینجا جای عیب یابی نیست ولی کمی عرض میکنم و یک پست جدید در ادامه ایجاد میکنم تشکر
احتراما بنده نماینده سرویس پاناسونیک هستم
یک دستگاه 1050 اومد 110 ولتی که وقتی روشن میکنم 5 ثانیه روشن است موتورها میگردد و بوق هم داریم ولی بعد 5 ثانیه کامل هنگ میکنه و هیچ کاری انجام نمیده و دیس پلی اون کمی شبه مانند کم نور داریم که ظاهرا پرت پرت میکنه سیستم هم کامل تعطیله ؟؟
دوست عزیز شما فرموده بودید سرویس منوال اینم سرویس منواله البته ایراد فکس شما نیازی به نقشه نداره
اینطور که فرمودید به نظر من ایراد از منبع تغذیه هستش اگه براتون امکان داره فکس رو به 220 ولت تبدیل کنید برای این کار توی برد تغذیه فکس خازن الکترولیتی ابتدا که خازن بزرگی هست رو با یه خازن 400 ولتی تعویض کنید همینطور VDR ابتدای تغذیه رو 400 ولتی بزارین تا فکس بدون ترانس 110 کار کنه شاید با این کار مشکل حل بشه
باتشکر

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
پاسخ : نقشه و راهنماي سرويس تلفن و فکس هاي پاناسونيک | Service Manual and Schematic Diagram for Panasonic Fax Machine - Phone

دوست عزیز شما فرموده بودید سرویس منوال اینم سرویس منواله البته ایراد فکس شما نیازی به نقشه نداره
اینطور که فرمودید به نظر من ایراد از منبع تغذیه هستش اگه براتون امکان داره فکس رو به 220 ولت تبدیل کنید برای این کار توی برد تغذیه فکس خازن الکترولیتی ابتدا که خازن بزرگی هست رو با یه خازن 400 ولتی تعویض کنید همینطور VDR ابتدای تغذیه رو 400 ولتی بزارین تا فکس بدون ترانس 110 کار کنه شاید با این کار مشکل حل بشه
باتشکر

به نام خدا
سلام دوست گرامی
باز هم از شما تشکر میکنم ولی جدی شما فرق بین سرویس منوال و یوزر منوال را نمیدانید فایلی که از اینترنت گرقتید و در سایت قرار دادید من قبلا گرفته بودم و یوزر منوال دستگاه میباشد و کار ما را حل نمیکند اگر نقشه یا سرویس منوال دارید محبت کنید
و در مورد تغییرات و تبدیل به 220 ولت بنده عرض میکنم 90% بعد این کار مطمئنا قطعات بعدی ما مثل str یا برد اسیلاتور و fet برد منفجر میشود چون قطعات بعدی بر مبنای 110 ولت طراحی شده شما روی چه اصل و حسابی این پیشنهاد را دادید
لطفا توضیح دهید تشکر

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,640
اصفهان

باتشکر
به نام خدا
سلام دوست عزیز. بنده هم با نظر دوستمان موافقم.
آیا شما این کار را قبلا عملی انجام داده اید؟
چون قاعدتا آی سی های اولیه تغذیه آن یا 110 ولت کار میکنند و اگر ولتاژ بیشتری به آنها اعمال شود در جا میترکند!

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
پاسخ : microtel kx-tsc168cid

سلام
هرچند با اعلام نظر استاد بزرگ جناب آقای صابری عزیز حرفی برای گفتن باقی نمی ماند و لذا محال است با تعویض این دو قطعه تبدیل 110 به 220 میسر گردد و شاهد خسارت قابل توجهی نباشید

اما اگر نقشه مربوطه وجود داشته باشد شاید با تغییراتی ، دستیابی به راه حل مناسب مقدور گردد

سپاس

آخرین ویرایش:

alireza geram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-09-04
230
825
پاناسونیک کاشان

به نام خدا
سلام دوست گرامی
باز هم از شما تشکر میکنم ولی جدی شما فرق بین سرویس منوال و یوزر منوال را نمیدانید فایلی که از اینترنت گرقتید و در سایت قرار دادید من قبلا گرفته بودم و یوزر منوال دستگاه میباشد و کار ما را حل نمیکند اگر نقشه یا سرویس منوال دارید محبت کنید
و در مورد تغییرات و تبدیل به 220 ولت بنده عرض میکنم 90% بعد این کار مطمئنا قطعات بعدی ما مثل str یا برد اسیلاتور و fet برد منفجر میشود چون قطعات بعدی بر مبنای 110 ولت طراحی شده شما روی چه اصل و حسابی این پیشنهاد را دادید
لطفا توضیح دهید تشکر

بنده بالغ بر بیش از ده عدد فکس و پرینتر رو با این روش 220 ولت کردم.
این برد ها با سیستم مهار کننده طراحی شدن برای کل مناطق جهان با ولتاژهای مختلف از 100 تا 240 به راحتی کار میکنن.
حالا مارو محاکمه نکنید واسه خاطر یه کمک کردن

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786

این برد ها با سیستم مهار کننده طراحی شدن برای کل مناطق جهان با ولتاژهای مختلف از 100 تا 240 به راحتی کار میکنن.

دوست عزیز و ارجمندم
سلام
همانگونه که شما اطلاعات خود را با سخاوت و بزرگواری مطرح فرمودید دیگران هم مجاز به طرح اطلاعات و تجربیات خود هستند بویژه که بروز خسارت و خطراتی احساس گردد

اصولا یکی از مهمترین موانع توسعه و ترقی ما این خصوصیت است که قادر به استماع نظر مخالف نباشیم درحالیکه تقابل نظر و حتی نقد نادرست هم بسیار بسیار بیشتر از تکریم و تشویق صحیح موجبات حرکت و توسعه و ترقی را فراهم میسازد چه رسد به تشویق ناصحیح

لذا اینکه فرمودید بیش از 10 مورد دیده اید که تغذیه بر پایه 100 تا 240 طراحی شده اما با دو قطعه نامناسب محدود به 110 ولت گردیده نکته قابل تاملی است
زیرا اساسا چنین مواردی که طراحی با مزیت قابل توجه 100 تا 240 انجام شده باشد ولی تولید کننده با دو قطعه نامناسب با تفاوت قیمت بسیار ناچیزی این مزیت قابل توجه را زایل کرده باشد توجیه اقتصادی ندارد و مغایر با سود و مغایر با منطق است

معذالک اگر 100 مورد هم دیده باشیم قابل تعمیم به تمام مدل ها و دستگاهها نیست و در صورت خطا ، خسارات قابل توجهی حادث میگردد

علیهذا اگرچه با وجود هزاران دستگاه اینچنینی هم قادر به توصیه کلی برای تمام دستگاهها نیستیم اما درصورت امکان نقشه یکی از دستگاههای مورد نظر را ارسال فرمایید تا بیش از پیش از اطلاعات آن عزیز ارجمند بهره مند گردیم

بنابمراتب ملاحظه میفرمایید نقد شما موجب تنویر ذهن و انتقال اطلاعات قابل توجهی گردیده که با تکریم و تایید کورکورانه حاصل نمیشود ( صرفنظر از خسارات احتمالی )

سپاس

آخرین ویرایش:

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,640
اصفهان

به نام خدا
سلام دوست عزیز. باور کنید قصد ما محاکمه یا توبیخ کسی که اطلاعاتی را در اختیار دیگران قرار میدهد نیست!
هدف به چالش کشیدن مباحث و بحث علمی و منطقی در رابطه با رفع عیوب است.
ما میخواهیم از طریق علمی و منطقی ثابت شود که چنین چیزی امکان پذیر است!
اینکه شما بارها این کار را انجام داده اید و جواب داده قبول!
اما ممکن است به قول استاد عزیز استثناءا این یک مورد کل المانها برای 110 ولت تعبیه شده باشد و تغذیه به باد برود!
به نظر من تنها راه فهمیدن موضوع مطالعه نقشه و یا دیتاشیت آی سی تغذیه است.
از دوست خوبم آقای علی اختر تقاضا میکنم شماره آی سی یا آی سی های تغذیه را قرار دهند.

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
به نام خدا
با سلام و احترام خدمت دوستان و همکاران گرامی خصوصا دوست عزیزم جناب alireza geram
بابت در اختیار قرار دادن اطلاعات در سایت و همکاری شما
از دوستان عزیزم جناب استاد عزیز و دوست عزیزم جناب مهندس صابری عزیز هم بابت توجه شان تشکر میکنم

احتراما این فاکس کاملا با تغذیه 110 ولت طراحی شده است این دستگاه در کشور آمریکا در حال استفاده بوده و خراب شد که مشتری ما به ایران آورد و اینجا هم اصلا به برق نزد مستقیم اومد پیش من که نمایندگی دارم من نمایندگی نقشه نداشتم بررسی کنم
که مزاحم دوستان شدم لذا درخواست نقشه دادم که دوست عزیز alireza geram لطف کردن و در سایت قرار دادن که آن هم نقشه نبود و یوزر منوال بود که کارم حل نشد که بازم از ایشان تشکر میکنم و در آخر ایشان لطف کردن و فرمودن VDR و خازن را عوض کنم به 220 بزنم این مسئله برام خیلی جالب بود من تا حالا بالای 100 ها دستگاه 110 داشتم که با گرفتاری تعمیر میکردم و ترانس تهیه میکردم جدی خیلی برام جالب بود و اگر همچین مسئله ای انجام شود اصلا کلی از مشکلات این موضوع برطرف میشود
احتراما دستگاه را کنار گذاشتم تا نقشه تهیه کنم مجدد باز میکنم و شماره قطعه و عکس از برد در سایت قرار میدهم تا نتیجه بگیریم
تشکر و ااحترام

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,050
19,275
تهران - ساوه
سلام

شماره كامل برد و شماره آي سي ها با عكسي واضح از پشت و روي برد به سايت ارسال كنيد

شماره مدل را تاييد بفرماييد

يك نمونه من تلفن با اين مدل دارم

KX-WP1050

KX-WPA102

KX-WPA100

WI-FI TRAVEL SET

ولي فاقد نقشه پاور است

همكار عزيز

شما نقشه اين دستگاه را مي خواهيد

Panasonic Fax Machine - KX-F1050​

Panasonic Fax Machine - KX-F1050.jpg

آخرین ویرایش:

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
سلام

شماره كامل برد و شماره آي سي ها با عكسي واضح از پشت و روي برد به سايت ارسال كنيد

شماره مدل را تاييد بفرماييد

يك نمونه من تلفن با اين مدل دارم

KX-WP1050

KX-WPA102

KX-WPA100

WI-FI TRAVEL SET

ولي فاقد نقشه پاور است

همكار عزيز

شما نقشه اين دستگاه را مي خواهيد

Panasonic Fax Machine - KX-F1050​

مشاهده فایل‌پیوست 72196

سلام