آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست قطعه برای تعمیر پاور ماینر

Deragon

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-08-03
105
127
سلام
دوستان و همکاران گرامی
همانطور که مستحضرید یک سری قطعات نو و اورجینال برای تعمیرات ماینر مخصوصا پاور متاسفانه در بازار داخلی موجود نیست حتی مشابه اونا هم نمیشه پیدا کرد بنوعی میشه گفت قطعات اصلی برای تعمیر ماینر در فقر مطلق هستن
هدفم از ایجاد این تاپیک اینه که اون دسته از قطعاتی که برخی دوستان چه ب صورت استوک از موارد اوراقی و چه نو و در صورت اورجینال بودن اگر عزیزی داره و بتونه در اختیار سایر افرادی که نیازمند اون قطعه هستن قرار بده(البته در مقابل وجه توافقی) فکر میکنم بشه تا حدودی میشه گره کار مشکلات رو حل کرد حداقل در برخی قطعات مخصوصا ماسفتها
بطور مثال من الان ی هفته بیشتره دنبال یک ماسفت برای تعمیر پاورP3 هستم هرچقدر تو سایتها جستجو میکنم نه اورجینالش هست و نه مشابه و معادل اون..البته مشابه هست منتها از بازار داخلی نمیشه تهیه کرد
ماسفت مورد نیاز بنده اینه

STP33N60DM2 که اورجینال خود پاوره

اینا هم معادل این ماسفت هستن
SRC60R140B
STP34NM60N

JS65R130FU TO220
چناچه دوستی یکی از این موارد رو داره چه از روی کار چه ادرس فروشگاه معتبر جهت تهیه و چه نو و اورجینال بنده نیاز مبرم دارم برای تعمیر
دیتا شیت ماسفت مورد نیاز هم پیوست شد
ممنون

پیوست‌ها

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
سلام.
متاسفانه قطعات داخل بازار، ۹۵ درصد ریفوربیش یا بازیافتی هستن. ظاهر همشون هم مشخصه که با قطعه اصلی روی دستگاه، متفاوته.
نکته دوم، مدل هایی که فرمودین خیلی خیلی با هم متفاوت هستن. دو تاشون ذاتا ساخت چینه که چینیا اصلا معلوم نیست توش چی‌میزارن! همین Js65r130fu یه نمونه اش که شرکت سازندش حتی وبسایت هم نداره و فقط توی ایران باب شده بگن ۶۵۰ ولت و ۲۸ آمپر هست!
یه خط دیتاشیت ازش وجود نداره.
خواستم عرض کنم که استفاده از لغت مشابه درست نیست. فت هایی که نوشتین یکیشون ۲۴ آمپره، اون یکی ۳۰ آمپر و خب قیمت این قطعات بابت همین شیش آمپر ناقابل، خیلی فرق میکنه.
در ضمن پاور های p3 و p5 بالای پنج شیش مدل مختلف با ترانزیستور های مختلف دارن که همشون هم به هم میخورن و تفاوت جزئی دارن.
خلاصه کلام پیدا کردن مشابه به خیلی چیز ها غیر از ولتاژ و آمپر و Rds Onبستگی داره. حدود ۲۰ پارامتر مختلف که برای جایگزین پیدا کردن باید دیتاشیت رو حسابی مطالعه کنید.

آخرین ویرایش:

saman5949

کاربر
2018-01-02
67
66
سلام
دوستان و همکاران گرامی
همانطور که مستحضرید یک سری قطعات نو و اورجینال برای تعمیرات ماینر مخصوصا پاور متاسفانه در بازار داخلی موجود نیست حتی مشابه اونا هم نمیشه پیدا کرد بنوعی میشه گفت قطعات اصلی برای تعمیر ماینر در فقر مطلق هستن
هدفم از ایجاد این تاپیک اینه که اون دسته از قطعاتی که برخی دوستان چه ب صورت استوک از موارد اوراقی و چه نو و در صورت اورجینال بودن اگر عزیزی داره و بتونه در اختیار سایر افرادی که نیازمند اون قطعه هستن قرار بده(البته در مقابل وجه توافقی) فکر میکنم بشه تا حدودی میشه گره کار مشکلات رو حل کرد حداقل در برخی قطعات مخصوصا ماسفتها
بطور مثال من الان ی هفته بیشتره دنبال یک ماسفت برای تعمیر پاورP3 هستم هرچقدر تو سایتها جستجو میکنم نه اورجینالش هست و نه مشابه و معادل اون..البته مشابه هست منتها از بازار داخلی نمیشه تهیه کرد
ماسفت مورد نیاز بنده اینه

STP33N60DM2 که اورجینال خود پاوره

اینا هم معادل این ماسفت هستن
SRC60R140B
STP34NM60N

JS65R130FU TO220
چناچه دوستی یکی از این موارد رو داره چه از روی کار چه ادرس فروشگاه معتبر جهت تهیه و چه نو و اورجینال بنده نیاز مبرم دارم برای تعمیر
دیتا شیت ماسفت مورد نیاز هم پیوست شد
ممنون

دوست عزیز شما یه سرچ بزن to 247
src60r090b
g47n60

برای to 220 هم که همون js65r130fu موجوده تو سایتا

Deragon

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-08-03
105
127
سلام.
متاسفانه قطعات داخل بازار، ۹۵ درصد ریفوربیش یا بازیافتی هستن. ظاهر همشون هم مشخصه که با قطعه اصلی روی دستگاه، متفاوته.
نکته دوم، مدل هایی که فرمودین خیلی خیلی با هم متفاوت هستن. دو تاشون ذاتا ساخت چینه که چینیا اصلا معلوم نیست توش چی‌میزارن! همین Js65r130fu یه نمونه اش که شرکت سازندش حتی وبسایت هم نداره و فقط توی ایران باب شده بگن ۶۵۰ ولت و ۲۸ آمپر هست!
یه خط دیتاشیت ازش وجود نداره.
خواستم عرض کنم که استفاده از لغت مشابه درست نیست. فت هایی که نوشتین یکیشون ۲۴ آمپره، اون یکی ۳۰ آمپر و خب قیمت این قطعات بابت همین شیش آمپر ناقابل، خیلی فرق میکنه.
در ضمن پاور های p3 و p5 بالای پنج شیش مدل مختلف با ترانزیستور های مختلف دارن که همشون هم به هم میخورن و تفاوت جزئی دارن.
خلاصه کلام پیدا کردن مشابه به خیلی چیز ها غیر از ولتاژ و آمپر و Rds Onبستگی داره. حدود ۲۰ پارامتر مختلف که برای جایگزین پیدا کردن باید دیتاشیت رو حسابی مطالعه کنید.
سلام
33n60 که پارت اصلی هست که روp3 سواره و ماسفت600ولتی 24امپره ..پکیج220 هست هرجا گشتم پیدا نکردم کل سایهای معروف و غیر معروف
65r130u هم در پاورهای p5 من دیدم موجود بود و نمیشه بگیم تو ایران باب شده اما اینکه دیتا شیتی ازش نیست حرفتون کاملا درسته و اینم بخاطر جنس های متفرقه و نامرغوب چینی هست که متاسفانه اکثرا غیر استاندارد هستن و قطعاتی ک در ماینر بکار رفتن فقط در بازار محلی خودشون پیدا میشه
دو پارت دیگه هم دوستان همکار طبق تجربه ای که داشتن جایگزین کردن و جواب گرفتن خودم بشخصه تست نکردم ولی از سر درماندگی کمبود قطعه گفتم خود بررسی کنم و امتحان کنم البته دیتا شیتها رو کاملا متوجه هستم و مولفه های اصلی برا معادل سازی نیز تقریبا رعایت شده
ممنون از وقتی ک گذاشتین بزرگوار

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ghmb

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
سلام
33n60 که پارت اصلی هست که روp3 سواره و ماسفت600ولتی 24امپره ..پکیج220 هست هرجا گشتم پیدا نکردم کل سایهای معروف و غیر معروف
65r130u هم در پاورهای p5 من دیدم موجود بود و نمیشه بگیم تو ایران باب شده اما اینکه دیتا شیتی ازش نیست حرفتون کاملا درسته و اینم بخاطر جنس های متفرقه و نامرغوب چینی هست که متاسفانه اکثرا غیر استاندارد هستن و قطعاتی ک در ماینر بکار رفتن فقط در بازار محلی خودشون پیدا میشه
دو پارت دیگه هم دوستان همکار طبق تجربه ای که داشتن جایگزین کردن و جواب گرفتن خودم بشخصه تست نکردم ولی از سر درماندگی کمبود قطعه گفتم خود بررسی کنم و امتحان کنم البته دیتا شیتها رو کاملا متوجه هستم و مولفه های اصلی برا معادل سازی نیز تقریبا رعایت شده
ممنون از وقتی ک گذاشتین بزرگوار
سلام. برای پیدا کردن ماسفت ها زیاد خودتون رو محدود به یک مدل خاص نکنید. همونطور که خدمتتون عرض کردم، روی همین دو مدل پاور P3 و P5 ، بالای هفت مدل ماسفت استفاده شده که من روشون دیدم. همه هم شرکتی بودن و اولین بار بود میومدن تعمیر!
برای پاور های P5 که کارتون خیلی راحت تره. ماسفت بزرگ میخوره بهش و توشون هم دیدم! از سری Osg یا src بررسی کنین و جایگزین کنین نمونه هایی که هست از ۶۵r130 خیلی بهترن!
برای p3 چیزی که باید دنبالش باشین، همچین مشخصاتی داره
۶۰۰ ولت (البته، همکار ها میگن تا ۵۰۰ هم زدن و مشکلی نداشته. بنده تست نکردم و نخواهم کرد. البته، روی بعضی پاور ها واقعاً هم چنین ولتاژی استفاده شده مثل PTA20N50 در یک مدل پاور لیانلی و ...، اما طراحی ها متفاوته)
حداقل ۲۰ آمپر
مقاومت حالت روشن، حداکثر ۱۵۰ میلی اهم در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد
حالا، شما داخل تمام سایت ها بگردید و دنبال چنین مشخصاتی باشین. احتمالا یکی دو مورد مشابه پیدا کنید. چک‌کردن سایر پارامتر ها مثل شارژ گیت و سرعت های سوییچینگ هم به عهده خودتون میزارم که باید با ماسفتی که خودتون نوشتین مقایسه کنین.
قسمت نا امید کننده کار اینه که با تمام این موارد باز هم پیدا کردن ماسفت اصلی و با کیفیت سخته.
یه نکته هم بگم بد نباشه، یدونه fcp22n60n از جوان الکترونیک خریداری کردم و متاسفانه مقاومت حالت روشنش کمی بالا بود و احتمال زیاد از قطعات دیگه بیشتر داغ میکنه. من زیر کار نزاشتم و فقط از سر کنجکاوی خریدم اما دوست داشتین تست کنین و نتیجه رو بگین دوستان استفاده کنند.
از حد۱۵۰ میلی اهم هم میتونین رد بشین، اما بنده تست نکردم.
خلاصه خواستین تو این زمینه کار کنین باید حسابی بگردین و جنس های مختلف رو امتحان کنین، زیاد هم حواستون رو به قطعاتی که اصل بازار چین هستن ندین که اینایی که تو ایران میاد خیلی بنجل هستن.

masoud.ghara

کاربر vip
کاربر
2010-11-02
75
299
به نظرم استفاده از قطعات اوراقی که میشه از سایت های فروش ماینرهای اوراقی به قیمت خوبی بدست اورد بهتر از استفاده از قطعات فیک توی بازار هست . من یک پاور سوخته به قیمت 200 هزار تومان هم توی دیوار دیده بودم که فقط پول کابل هاش بود.

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
با احترام به تمام همکاران گرامی و دوستان عزیز، امیدوارم جسارت نباشه.
به نظر بنده استفاده از ماسفت اوراقی و دست دوم، بزرگترین ظلمی هست که میشه در حق مشتری و یک پاور توان بالا انجام داد.
همکاران گرامی، ماسفت ها عمر دارند. برای اون ها ضریب خطا و طول عمر پیش‌بینی شده. اینکه ماسفتی که شاید چند سال در دمای 80-90 درجه فعالیت داشته را برای مشتری جایگزین میکنید جای تعجب دارد.
اگر دوستان امکان پیدا کردن ماسفت اورجینال و نو ، یا مشابه سازی ندارند توصیه دوستانه دارم که به مشتری از بابت دست دوم بودن و امکان برگشت مجدد اطلاع بدهند. الآن متاسفانه دست زیاد شده و برخی همکاران با قیمت های فوق العاده ناچیز مشغول به کار هستن، نتیجه اش هم میشه هزینه مجدد برای مشتری. هزینه خوب بگیرید، کار خوب تحویل بدهید. این چیزی هست که اکثر مشتری ها موافق هستند
قیمت دلار بالاست، قطعه جنس خوب طبیعتاً گرون هست و مستقیماً دستمزد عیب یابی و تعویض و ضمانت کارکرد آن هم بالا میرود. خودتون رو دست کم نگیرید

آخرین ویرایش:
  • Like

احمد حقیقت

کاربر
2021-09-06
26
12
57
باسلام . همکاران عزیز اگه کسی کنترل برد e10خراب برای فروش داشت لطفا اعلام کنه من ای سی ip101 رو لازم دارم باتشکر

• Like
بالا