آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست فايل ايپرام برد الكترونيكي فريزر پارس

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,688
176,865
iRanTK.iR
با تشكر . آخرين سوالم اين هست كه اطلاعات ما در استخراج فايل از اين آي سي كم هست يا اصلا در هيچ جا امكان پذير نيست .
اميدوارم منظورم را كامل بيان كرده باشم

سلام

اگر قفل باشه راهي نداره ، قبلا يک فايل آموزشي به زبان لاتين در انجمن در اين مورد قرار داده بودم :

يک مقاله انگليسي در مورد باز کردن قفل سخت افزاري ميکروکنترلر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
با تشكر . آخرين سوالم اين هست كه اطلاعات ما در استخراج فايل از اين آي سي كم هست يا اصلا در هيچ جا امكان پذير نيست .
اميدوارم منظورم را كامل بيان كرده باشم

سلام :
عزیزم به ربان ساده تری : شرکت های تولیدی معمولا فیوز بیت این میکروها را طوری پیکر بندی { می سوزانند } میکنند که در صورت سماجت در دسترسی به محتویات میکرو - علاوه اینکه نتیجه ای حاصل نمیشه خود میکرو نیز بطور کلی از بین میرود و قابل استفاده هم نمیشه .
یک ماه پیش یکی از تعمیرکاران توسط نمایندگی شرکت پارس 15 هزار تومن خریده بودند امروزا اگر قیمت اینقدر ترقی کرده باشه اطلاعی ندارم .
موفق باشید .

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,050
19,273
تهران - ساوه
سلام :
عزیزم به ربان ساده تری : شرکت های تولیدی معمولا فیوز بیت این میکروها را طوری پیکر بندی { می سوزانند } میکنند که در صورت سماجت در دسترسی به محتویات میکرو - علاوه اینکه نتیجه ای حاصل نمیشه خود میکرو نیز بطور کلی از بین میرود و قابل استفاده هم نمیشه .
یک ماه پیش یکی از تعمیرکاران توسط نمایندگی شرکت پارس 15 هزار تومن خریده بودند امروزا اگر قیمت اینقدر ترقی کرده باشه اطلاعی ندارم .
موفق باشید .
باورتان نميشه كه بگم مبلغ سي و هشت هزار تومان بابت اين برد و نصب آن پرداخت شد

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,613
هرمزگان
www.irantk.ir
سلام دوستان
طبق تجربه من مشکل از حازن های سرامیکی سفید رنگ هست که در تصیویر بین رله و پل دیود ها مشاهده میکنید
و هر دو دوستانی که این مشکل را دارند دو خازن را عوض کنند مشکل حل میشود
دوست عزیز گفته بود تا وقتی درب یخچال بسته هست کار میکنه و وقتی درب را باز میکنه به دلیل اینکه رله لامپ هم تغذیه اش از همین خازن تامین میشه ولتاژ افت میکنه

بهتره بجای این خازن ها از خازن های سرامیکی قرمز رنگ 400 یا 600 ولت و به ظرفیتی که روی خود خازن نوشته استفاده کنید

alireza geram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-09-04
230
825
پاناسونیک کاشان
دوست عزیز تشکر میکنم از شما نمیشه صورت مسئله رو پاک کرد یعنی لامپ را از داخل فریزر باز کرد چون من آشنایی زیادی از طریقه باز کردن پنل فریزر ندارم مرسی از توجه شما.

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,613
هرمزگان
www.irantk.ir
دوست عزیز تشکر میکنم از شما نمیشه صورت مسئله رو پاک کرد یعنی لامپ را از داخل فریزر باز کرد چون من آشنایی زیادی از طریقه باز کردن پنل فریزر ندارم مرسی از توجه شما.
سلام دوست عزیز
بهتره خازن ها را عوض کنید و یا به پیش یک تعمیرکار ببرید و بگویید خازن ها را براتون عوض کنه

nasima

کاربر
2010-03-29
11
38
دوستان عزیز؛چند وقت پیش یه فریزر پارس مشکل پیدا کرده بود که از برد بود جوری که اصلا فرمان صادر نمیکرد که پس از بررسی بیشتر مشخص شد یه ترانزیستور Q8ایراد داشت که هرچی گشتم مشابه اش رو پیدانکردم؛وحتی فروشنده ها هم نتونستند مشابه این ترانزیستور رو جور کنن؛خلاصه بردم نمایندگی؛گفت این قطعه رو اختصاصی!!میزنن ووقتی خراب میشه؛کل برد رو که 25000تومنه ؛عوض میکنن؛وما هم عوض کردیم ؛وخداروشکر مشکل رفع گردید؛حالا که این تایپیک رو دیدم گفتم مطرح کنم؛شما هم تو جریان باشید؛درضمن شماره ترانزیستوره رو هم یادم نیست که بگم ؛موفق باشید؛

_reza

کاربر
2007-09-14
4
8
درخواست كمك

درود بر شما فريزر پارس من بردش 4 دكمه است حدود 3 سال پيش بردش رو عوض كردم حالا مشكلش اينه كه سوپرش كار نمي كنه وبه دفعات زياد فريزر با اينكه دماش داره ميفته ولي فرمان استارت موتور رو نمي ده تا دما به منهاي 9 درجه كه رسيد آلارم فعال ميشه كه با يك بار خاموش و روشن كردن فريزر دوباره فريزر كار مي كنه وبه دماي پيش فرض ميرسونه به نظرتون مشكل از كدوم قطعشه ، من يك برد جديد خريدم و عوض كردم ولي اشتباهي فيش سنسور با لامپ فريزر رو جابجا وصل كردم كه بعد از برقدار كردن فريزر علامت p0 روي مانيتور نشان دهنده دما ظاهر شد ولي موتور كار ميكرد و وقتي متوجه شدم و فيشها رو جابجا كردم ديگه مانيتور نشان دهنده دما خاموش بود ولي موتور كار مي كرد و هيچ كدوم از دكمه ها عمل نمي كرد با تعويض برد سالم ديگه فريزر ok شد حالا سوالم اينه كه برد كدوم قطعش اسيب ديده تا با برد قبلي جابجا كنم . با تشكر

atteesh

کاربر
2010-04-03
19
51
بسیاری از تعمیر کاران برای حفظ اسرار شغلی خود معمولا حقیقت را نمی گویند که خب بندگان خدا حق دارند و چونکه از این راه امرار معاش می کنند و خرج زن و بچه و زندگی را می دهند اما دوستان که دچار مشکل رله زنی و خاموش و روشن شدن پشت سر هم کمپرسور هستند چانچه به فوربت عیب توسط مالک فریزر تشخیص داده شده باشد و دستگاه از برق جدا شده باشد کمپرسور و موتور آسیب نخواهد دید و تنها با تعویض 3 عدد دیود زنر روی برد مشکل برطرف خواهد شد دیود زنر ها همگی یک وات هستند 2 عدد که کنار هم و زیر خازنهای بزرگ روغنی قرار دارند 12 ولتی هستند جهت آنها مخالف هم است در زمان نصب به جهت دقت کنید.
1 عدد دیود زنر 5.1 ولتی هم در همان محدوده وجود دارد که بهتر است همزمان تعویض کنید .
برای دفع حرارت مناسب کمی دیود ها را بالاتر از سطح برد نصب کنید و پایه ها را بلند تر کوتاه کنید تا دفع حرارت بهتر انجام شود .
رله اگر مدت زیادی با این مشکل درگیر مانده باشد معیوب می شود که گاهی تعویض می شود .در بدترین شرایط ممکن است به موتور هم آسیب رسیده باشد که احتمال آن بسیار کم است .
موفق باشید .

بالا