آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

داغ شدن بیش از حد اسپیکر ایستاده و نداشتن خروجی صدا و داشتن صدای هوم و ویز

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
420
1,642
دوستان به جان خودم چندتا رو با همون روش درست کردم و برگشت هم نداشته.

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
420
1,642
البته یادآوری کنم از برد تغذیه هیچ وقت این کار رو انجام ندید که احتمال سوختن برد تغذیه بالاست.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mmelecom

mmelecom

کاربر
2014-11-07
153
435
اراک
سلام دوست عزیز
یه راهی رو پیشنهاد میدم صدی نود جواب گرفتم.
درسته یه کم غیر اصولی هست ولی در مواقع ناچاری بهم جواب میده.
شما ابتدا اسپیکر را روشن نمایید و یه آهنگ تکنو بزارید و صداشو هم بدید بالا.
سپس با یک پنس یا سیم رسانا از پشت برد شروع کنید و همه پایه ها رو بدون هیچ نظم و منطقی به هم اتصال دهید و کل پشت برد رو کم کم امتحان کنید، به محض شنیدن با اولین صدا از اسپیکرهات کار را متوقف کن و همون نقطه ای که صدا رو درآورده به هم وصل کنید.
پیروز باشید
درود!عجب تفاهمی جزاینکه ماتست ببخشید اب دهان ب انگشت میزدیم که تست قسمتهارو بگیریم!!جوانی یادش بخیر!!

mmelecom

کاربر
2014-11-07
153
435
اراک
ممنون از پاسختون...بله 3 سر است دوتا 11 ولت وارد مدار شده......2 تا ایسی 1941 ,ودوتا C5198 میباشد......تست هوم چه جوری بگیرم؟در ضمن وقتی دست را نمناک میکنم میزارم رو قسمت های ورودی مدار از مدار صدای زیادی میاد و تا حدودی تقریبا صدای هوم کم میشه و در بعضی مواقع قطع میشه......ولی 4 تا مقاوت وات بالا به شدت هنوز داغ میکنند به طوری که بعد از چند ثانیه دست به شدت میسوزه.....
الان بااین توضیحات ی عکس ازرو,وپشت برد واضح بذارتا بتونم بیشترراهنمایت کنم!ورودی را ب موزیک متصل کن!حجم ولوم را تانیمه بذار,ترانس را ازبرق خارج کن,بعداز۴تا۷ثانیه دوباره ب برق بزن!اگر لحظه ای صدا پخش شد,یا صدای اسپیکر باز شد,مقاومت های L,R,ومشترک ورودی راتعویض کن'!نتیجه رااعلام وعکس را واضح

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,739
همکار کرامی خازن های عدسی را از مدار خارج کن یک شما برای شما ارسال کردم IMG_20150309_220013.jpg

arash659

کاربر vip
کاربر
2013-02-14
68
88
با تشکر از همه دوستان...این دستگاه دارای ولوم دیجیتال میباشد من صدا ر و زیاد میکنم وقتی خاموش و روشن میکنم خودش دوباره خیلی کم میشه........

mmelecom

کاربر
2014-11-07
153
435
اراک
با تشکر از همه دوستان...این دستگاه دارای ولوم دیجیتال میباشد من صدا ر و زیاد میکنم وقتی خاموش و روشن میکنم خودش دوباره خیلی کم میشه........
بیشترقسمت های بردشما,درست کارمیکنه باتوضیحاتی که دادین!ترانزیستورهایsmd,خازنها ومقاومت ورودی وتغذیه آیسی هاتوچک کن,ایرادخیلی جزء هس,چون افت ولتاژشدیدنداری!!تنظیمات بیس وتویتر انجام میشه؟یعنی کلیدهاکارمیکنن؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

arash659

کاربر vip
کاربر
2013-02-14
68
88
با عرض سلام و همچنین تبریک سال نو خدمت د وستان ،همکاران و استادان عزیز
جا دارد از همه دوستان به خاطر زحمات بی منتی که میکشند و پاسخ پستها رو میزارن و راهنمایی میکنند تشکر کنم و یک تشکر ویژه از استاد گرامی اقای ajamee کنم که با راهنمایی خوب و دقیق ایشان توانستم مشکل اسپیکر را با برداشتن اون چهار تا خازن برطرف نمایم....نمیدونم دیگه چی بگم فقط میتونم بگم که انشالله خداوند به شما و تمام همکاران گرامی خیر و سلامتی عطا نمایید..انشالله سال خوبی داشته باشین.....بابت همه چیز ممنونم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا