آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خرابی تستر T7 tester

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

majidma2012

کاربر
2023-08-30
1
0
تهران
سلام و عرض ادب بنده یه تستر t7 خریداری کردم ولی متاسفانه بعد از چند بار تست الان هر قطعه ای میذارم واسه تست و دکمه تست رو میزنم فقط تصویر تست دیود زنر رو نشون میده میدونید مشگل از چیه که ابنطوری شده؟ کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم درضمن بنده مبتدی هستم این دستگاه رو خریدم واسه تست راحتر و تشخیص خرابی قطعات که چند ساعت بیشتر سالم نبود
درود بر شما دوست عزیز برای بنده هم دقیقا همین مشکل داره فکر میکنم برای تست زنر که باید سمت منفی در A و سمت مثبت در K قرار میدادم اشتباه زده ام و زنر به یکباره خیلی داغ شد و بعد از آن هم همه قطعات را زنر نشان میداد و داغ میکرد وقتی بازش کردم دیدم دیودی روی بوردش هست که شیدیدا داغ میشه علی الحساب باتری را کشیدم تا بقیه قطعات نسوزند و متاسفانه دیود از نوع SMD است و ابزار لازم را ندارم

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
791
1,327
درود بر شما دوست عزیز برای بنده هم دقیقا همین مشکل داره فکر میکنم برای تست زنر که باید سمت منفی در A و سمت مثبت در K قرار میدادم اشتباه زده ام و زنر به یکباره خیلی داغ شد و بعد از آن هم همه قطعات را زنر نشان میداد و داغ میکرد وقتی بازش کردم دیدم دیودی روی بوردش هست که شیدیدا داغ میشه علی الحساب باتری را کشیدم تا بقیه قطعات نسوزند و متاسفانه دیود از نوع SMD است و ابزار لازم را ندارم

سلام
تو ویدئو زیر برای مشکل شما راه حلی ارایه داده. اگر صلاح دونستید مراحل رو انجام داده و نتیجه رو به اطلاع همکاران برسونید تا اگر نتیجه مثبت بود؛ بهره برداری کنن.

توضیح اجمالی فیلم:
اگر ورژن دستگاه T7 شما C5.1.3_2022/5/25 است و هنگام تست با پایه های KAA (پایه های تست دیود زنر) دیود زنر داغ می کند؛ یا هنگام تست، LED را می سوزاند؛ یا پس از اتصال کوتاه در این پایه ها دود از آن خارج شده و یا همیشه ولتاژ دیود زنر را صفر نشان می دهد حتی اگر قطعه ای روی پایه ها نباشد. در اینصورت مراحل زیر را نجام دهید.
ابتدا D2 را تعویض کنید. (دیود 4148 است. دیتاشیت پیوست شد) و سپس در مسیر ترک نشان داده شده در فیلم برشی ایجاد و یک مقاومت 4.7K در محل برش نصب کنید. تمام

download-mm.png
Download video
download-mm-settings.png
download-mm-close.png

پیوست‌ها

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
مشکل تستر t7فقط به تایپیک مراجعه کنید .

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا