آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموش شدن لبتاپ hp بعد از 10 دقیقه و ارور system temprature 30d

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN

سلام آقای متاسفانه فکر نکنم au102 رو گیر بیارید ( ولی امیدوارم مثل همیشه یاری دوستان کارگشا باشه
دوم اینکه برای این اشکال پروگرام تنها احتمال نیست ولی احتمال بالاست

من این ورژن رو دارم

hp pavilion 15-au103tx
DAG34AMB6D0 REV.D
CPU اینتل
جهت اطلاع . اگر همکاری تجربه کرده که جواب میده لطفا اطلاع رسانی
با تشکر

آخرین ویرایش:

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
سلام آقای متاسفانه فکر نکنم au102 رو گیر بیارید ( ولی امیدوارم مثل همیشه یاری دوستان کارگشا باشه
دوم اینکه برای این اشکال پروگرام تنها احتمال نیست ولی احتمال بالاست

من این ورژن رو دارم

hp pavilion 15-au103tx
DAG34AMB6D0 REV.D
CPU اینتل
جهت اطلاع . اگر همکاری تجربه کرده که جواب میده لطفا اطلاع رسانی
با تشکر

سلام مجدد
من از داخل سایت اچ پی یک فایل بایوس آخرین نسخه را دانلود کردم / که فایل EXE بوده اما در مراحل ویزارد این برنامه روش اکسترکت کردن یکیش گزینه ای داشت که اکسترکت میکرد به صورت فایل BIN من انتخاب کردم و یکسری فایل BIN تولید کرد که اینجا اسکرین شاتش رو میزارم شما لطفا ببینید شاید بشه تشخیص داد کدام فایل رو باید پروگرام کرد
bin.jpg

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
487
879
قم
سلاموقت همگی بخیر و خوشیدر مورد مشکل مذکور با اجازه از استادان صاحب نظر باید عرض کنم که پروگرام بایوس لپ تاپ یکسری ریزکاریهایی دارد و این مشکل می تونه از آی سی IO هم باشه به همین دلیل یک عکس از IO هم بگیرید و فایل فلش خود لپ تاپ را هم بفرستید تا ادیت کنم به احتمال قوی مشکل برطرف میشه اما اگر از آی سی IO باشه یعنی بعد از اینکه بنده فایل بایوس رو ترمیم و ادیت کردم مشکل پابرجابود باید آی سی IO رو حتما پروگرام کنید و به احتمال 90 درصد مشکل حل خواهد شد باز هم اگر مشکل با پروگرام آی سی IO حل نشد احتمال خیلی قوی خود آی سی IO خراب باشه چون بخش کنترل دما و کنترل فن و ... با این آی سی هست .با تشکر از دوستان

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
487
879
قم
ببخشید این رو هم یادم رفت بگم از چیپهای اصلی هم عکس بگیرید مثل CPU - GPU - PCH

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
آقای
hamed-pc عزیز
مشکلی نیست بسیاری از برندها به همین شکل ( exe )بایوس رو ارائه میدن که با اجرا به بین . hex ,... تبدیل میشه و قابل پروگرام

حالا همکار بزرگوارمون
لطف کردن کارسازی فرمایند با ایشان پیش برید انشالله حل میشه موفق باشید​

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
سلاموقت همگی بخیر و خوشیدر مورد مشکل مذکور با اجازه از استادان صاحب نظر باید عرض کنم که پروگرام بایوس لپ تاپ یکسری ریزکاریهایی دارد و این مشکل می تونه از آی سی IO هم باشه به همین دلیل یک عکس از IO هم بگیرید و فایل فلش خود لپ تاپ را هم بفرستید تا ادیت کنم به احتمال قوی مشکل برطرف میشه اما اگر از آی سی IO باشه یعنی بعد از اینکه بنده فایل بایوس رو ترمیم و ادیت کردم مشکل پابرجابود باید آی سی IO رو حتما پروگرام کنید و به احتمال 90 درصد مشکل حل خواهد شد باز هم اگر مشکل با پروگرام آی سی IO حل نشد احتمال خیلی قوی خود آی سی IO خراب باشه چون بخش کنترل دما و کنترل فن و ... با این آی سی هست .با تشکر از دوستان

سلام و تشکر از شما دوست عزیز
عکسها را خدمتتان ارسال کردم . فقط pch و io را دقیق نفهمیدم کدام چیپ میشه . اگر عکسها کافی نبود اعلام فرمایید دوباره ارسال کنم
در ضمن فایل فلش را هم از روی خود دستگاه خدمتتان ارسال میکنم امشب . الان دسترسی ندارم . آیا فایل دانلود شده از وب سایت اصلی برای کار شما کفایت میکنه ؟ اگر بله اونو ارسال کنم

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
487
879
قم
ممنون بابت ارسال تصاویر

خدمت شما عرض کنم از اینرو که تصاویر چیپها واضح نیست و نمیشه خوند مشخصات چیپ ها رو شما زحمت دیگه ای بکشید و چیپ ها رو بنویسید و چک کنید پشت برد آی سی غیر از IO نداره منظورم آی سی بزرگ باشه عین CPU یا عین GPU

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamed-pc

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
487
879
قم
شما بدون باطری لپ تا هم تست کردید دیگه ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamed-pc

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
ممنون بابت ارسال تصاویر

خدمت شما عرض کنم از اینرو که تصاویر چیپها واضح نیست و نمیشه خوند مشخصات چیپ ها رو شما زحمت دیگه ای بکشید و چیپ ها رو بنویسید و چک کنید پشت برد آی سی غیر از IO نداره منظورم آی سی بزرگ باشه عین CPU یا عین GPU

پردازنده مدل i5 7200u
چیپ گرافیک NVidia taiwan 1628a2 tkb272.02w
N16S-GTR-S-A2

پشت برد فقط یک آی سی که روش نوشته ITE که در عکس بالا کاملا مشخصع
دیگه هیچ نوع چیپ بزرگی دیده نمیشه

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
شما بدون باطری لپ تا هم تست کردید دیگه ؟

باطری این مدل داخلی هستش . سوکت باطری را از برد جدا کنم روشن کنم مشگلی نداره ؟ با آداپتور و بدون آداپتور تست کردم اما باطری را جدا کنم و فقط با آداپتور تست نکردم

بالا