آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموش شدن اینورتر جوش مدل جوشا بعد از ۲ دقیقه

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
با سلام خدمت دوستان عزیز
دستگاه فوق درست شد ،
فقط الان مشکلی که داره اینه که ، کنترلی روی جریان نداره،
ولوم رو در هر حالتی که قرار میدم،دستگاه به جای جوش برش میده، فوق العاده قوی هست
دوستان لطفا راهنمایی

دستگاه فوق درست شد ،

چیکارش کردی که درست شد؟
وقتی درست گزارش ندی من چه طوری کمکت کنم من که اونجا نیستم بنابر این باید به نحوی گزارش کنی که من از وضعیت دستگاه مطلع باشم.

mazdas

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-07
159
250
ضمنا ولوم رو هم عوض کردم
ایراد از ولوم نیست

mazdas

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-07
159
250
سلام
حقیقتش مجددا آیسی top رو عوض کردم،
همچنین کلا موقع تست یادم رفته بود که سه تا سیمی که به خروجی انبر و اتصال وصل بودند، که ظاهرا فیدبک میگیرند ، وصلش کنم ،
که الان وصل کردم.
همین

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام
حقیقتش مجددا آیسی top رو عوض کردم،
همچنین کلا موقع تست یادم رفته بود که سه تا سیمی که به خروجی انبر و اتصال وصل بودند، که ظاهرا فیدبک میگیرند ، وصلش کنم ،
که الان وصل کردم.
همین
ولومی که در دستگاه استفاده شده فابریک نیست و اگر در عملکرد دستگاه تاثیر نداشته باشد در میزان جریان خروجی موثر است.
بنابر این ایتدا مشخص کنید که ولوم فابریک دستگاه چند پایع پایه است؟
همچنین ولتاژ ولوم را بیان کنید.
نخست مسیر پین وسط ولوم را دنبال کنید و در برد وسط مشخص کنید به چه المان هایی و در نهایت به کدام ای سی متصل است.
در صورت سلامت ولوم احتمال خرابی ای سی های smd است.

درضمن لزومی به ایجاد تاپیک جدید نبود همچنین تایپیک را به نحوی جلو ببرید که کاربردی با این مشکل مواجه شد بتواند مشکلش را حل کند.
موفق باشید

MECO

کاربر
2011-02-15
62
126
با سلام
سه دستگاه همین مدل پیش من هستش که اول که آورده بودن به برق که میزدی مدام حالت دل دل کردن داشت ( تناوبی هی خاموش روشن می شد
اولش به رله هاش مشکوک شدم و عوضشون کردم که مشکل دل دل کردن در ظاهر حل شدش ولی بعد که اومدم ازش تست جوش بگیرم دیدم به محض اتصال الکترود به قطعه دستگاه کم میاره و ولتاژ ظاهرا افت میکنه رله ها قطع میکنن

یه توضیح هم بدم که دستگاه یک ماه پیش من بود و نرفته بودم شرش امروز دوباره که به برق وصلش کرم تستش کنم دیدم جوش میده بدون هیچ مشکلی تقریبا یه الکترود که جوش دادم دیدم یه صدایی داد بررسی کردم دیدم خازن 1 میکروفاراد سر برق ورودی ( کابل برق ورودی !!! ) از بغلش زده . خازنو عوض که کردم دوباره مثل اولش شد و به محض وصل شدن الکترود به قطعه کار دستگاه دل دل میکنه و خاموش و روشن میشه نمیتونه جوش بده .

ولتاژ دوسر خازن هارو اندازه گرفتم 185 ولت است که ظاهرا باید 310 ولت باشه ( لاک روی پایه ها را هم تراشیدم اندازه گرفتم )
بنظر شما علت چیه ؟ لطفا راهنماییم کنید

سپاس

sajad3211

کاربر
2019-06-27
4
13
سلام
اگر در حین جوش دستگاه خاموش می شود NTC یا PTC رو چک کنید.
خازن ها رو چک کنید
ابتدا دستگاه را روی 100 آمپر تنظیم کنید و در حین جوشکاری از خازن ها تست ولتاژ بگیرید ولتاژ نباید کمتر از 260 تا270 ولت باشد اگر کمتر بود قطعا خازن ها ضعیف شده اند و برای تست خازن ها هم باید با خازن سنج وبصورت جدا گانه چک کنید اگر مطمئن شدید که خازن خراب است کل خازن ها را تعویض کنید.و

حيدرباويه

کاربر
2020-10-18
1
0
سلام خدمت همكاران گرامي
يك اينورتر اخوان دارم روشن ميشه بعد از يكم جوش دادن صفحه درجه خاموش ميشه چراغ پاور خاموش ميشه ولي فن روشن ميمونه

بالا