آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموشی هیتر هویه هوای گرم yaxun

رضارحیمی

کاربر
2009-04-19
6
7
بنده یک هیتر دیجیتال مدل 702 یاکسون دارم که المتشو اهمشو گرفتم به نظر میاد سالم باشه ولی وقتی وصلش میکنم به دستگاه گرم نمیکنه ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

ebi1262

کاربر
2013-07-21
6
5
رد: پاسخ : خاموشی هیتر هویه هوای گرم yaxun

دوستم سلام من هم ياکسون 702 دارم امکانش هست که فايل هگز آن را برام استخراج کنيد از هر دوي آسي Atmega و تو همين تاپيک قرار بدهيد

aramis

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-03-24
303
1,901
آذربایجان
سلام علیکم

یک هیتر اوردندYAXUN 702 که هویه هوای گرم اون ازبیخ بریدند و کلا انداختند دور الان یک هویه گرفتند که بجای اون قرار بدیم اما رنگ بندی اون مشخص نیست از همکاران تقاضا دارم که راهنمایی فرمایند

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
سلام علیکم

یک هیتر اوردندYAXUN 702 که هویه هوای گرم اون ازبیخ بریدند و کلا انداختند دور الان یک هویه گرفتند که بجای اون قرار بدیم اما رنگ بندی اون مشخص نیست از همکاران تقاضا دارم که راهنمایی فرمایند

درود
دو سیم ضخیم داره که سیم های المنته
دو سیم سنسور هم نازک است که اگه معگوس نصب بشه گرمای هیتر قابل کنترل نمیشه و دراینصورت این دو سیم را جابجا کن
نقشه هم با لطف یکی از دوستان در یکی از تاپیک ها وجود داره و میتونی محل سنسور و المنت را پیدا کنی
سپاس

آخرین ویرایش:

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
سلام

احتمالا با اجرای توصیه آقای اسفندیاری درست میشه
اگه نشد ورودی کوپلر ترایاک مربوطه را شورت کن ببین هیتر خاموش میشه یا نه ؟
این تاپیک را هم مطالعه کن البته بخش هویه است ولی برای هیتر هم قابل استفاده است
http://www.irantk.ir/irantk42976-2/
http://www.irantk.ir/irantk42976-2/
سپاس

سلام .. خیای وقت قبل یه هیتر اوردن برام. مدارش برام خیلی غریب بود یادمه کافیوز شده بودم.مدار مختلطف ac و dc باهم .. قطعه های زیاد .. یعنی احساس بدی بهم دست داد . من زیادی حساس ام اگه یه قطعه رو بکشم بیرون و سالم باشه انگار تابو شکنی کردم. خیلی ناراحت میشم.مدارو خم شخم کاری نمیکنم. یک چیزایی هم توش بود اصلا درک نمیکردم.یکیش که یادمه دوتا رگلاتور دقیقا مشابه روی یک ورودی تک! دگ o amp های غیر لازم با ارایش بافر ..‌ دگ وجود ولتاژ در دسترس ولی ترانس اضافه مقاومت های غیر لازم.رله کاملا اضافی .... اینقد که حس بی اطلاعات بودن بهم داد هیچوقت یادم نمیره ساعتها نگا کردم فقط قسمت oamp ها رو میفهمیدم..
سرچ کردم چون من گیج نمیشم ولی این مدار ساده منو گیج کرد. هویه رو روشن دست میگرفتم پایه ازاد کنم باز خاموش میکردم
خلاصه دقیقه یجا تحیلیل مدار یکه هیتر رو خوندم ‌ به قلم زیبای استاد عزیزم مهندس (غزال) مدار رو تحلیل کرده بودن با یک عکس از یک مدار..
فک نمیکنم تا الان اینجور اموزش خیلی زیاد در زمان کوتاه دیده باشم ..
من چون چارت چک پوینت تو پوینت عملی با اعمال اتصال کم جون وشورت کردن نقاط هات زون بهترین روشیه ک دارم فقط یک کلیات از برد دستم بیاد قططعه خراب رو فوری پیدا میکنم. دگ تحلیل رو خوندم همه چی عین روز روشن شد برام.
حای اون قطعه های اضافی رو هم کشیدم بیرون مدارو اصلاح کردم اطفاقل بهتر هم شد ...
ولی از اون روز هر چند وقت میام پست های ایشون رو میخونم .. لذت میبرم ‌‌ .. بهشون افتخار میکنم.
واقعا پیدانمیشه ‌‌‌.. این جنس انسان نمیینید. بی دریغ کتاب تجربه هاش باز .. گفتار و نوشتار روشن و مثال های زیبا ...دانش روی یک انسان معمولی تاثیر تکبر و خود خدا بینی و جواب سربالا دادن و ...
این عزیز لوتی وار گفته و من یاد گرفتم و حتی در عذاب وجدانم ک هزینه زمانشو که تلف ما میکنه با اشتیاق تمام دانشش رو هم ریخته جلو چشمامون ... فقط الان این سوالو دیدم یاد اون روز افتادم و بخدا بغض کردم.‌... دستی ک منو ندیده بلندت بکنه . حساب کنی ببسنیی ارزشش اصلاعات اونقدر بالا ولی یکی بیاد نپرسیده بهت برسونه؟؟
زیاد نمیام تو فروم راستش . اینم شاید چند ساله نوشته شده ولی من رو یه فلش بک زد تا یاد کنم ایشون رو

آخرین ویرایش:

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
در کل چیزی ک من میگم اینه که با شورت کات یک دوتا مقاومت بالا تحریک بده همیشه به جای کامند ای الکترونیکی اکه اوکی بود یه گام عقب بیا ۲ سمت داری دگ . اونا رو همینجور چک کن اک درست بود باز بیا عقب تر. هیچی رو خارج نکن از مدار مگه واقعا لازم باشه. (نخونوم هیچی جز اولین پست ها رو و اگ تعمیر کار باشه هرکی متوجه میشه منطورمو)
نوشتم دگ. فقط یاد خودم افتادم وگرنه نمیتونم زیاد بیام ببینم

اینا رو مینوسم که از همین جاها یاد گرفتم ‌برا هیتر ها که اکثرا نقشع مشابه دارن .
هویه روشن نمیشه =اوپتو دایاک راه اندازی ترایاک و ترایاک . اگ اوکی بود برو عقب یک گام در نهایت میرسی به یک ولت مرجع که با ولوم حرارت سری شده میرسه با ic.oamo (از یک رگلاتور)میاد هی کم جون ک کم جون بشه برسع به یکی از ورودیهای oamp و ورودی کناریش هم ولتاژ کم ترموکپل که از دستک هیتر میاد بعد از صاف شدن از خازن میره بافر میشعتا حون دار بشه اندازه حدود ولتاژ ولوم... اینا هر کدوم غالب شد دستور رو میدا به فعال شدن اوپتو و در نتیجه ترایاک .
گرمکن هویه و هیتر اینجوریه.
پمپ بادشون هم مکانیزمه روشن با سرعت متفاوت انتخاب شده ولوم مثل فقط به ایسی نمیره و یک علامت خراب داره و یک چیز کوچیک هم هست که وقتی هیتر رو خاموش میکنی بای بره رو سرعت نهایت تا دسته خنک بشه و ولتاژ امده از دمای بالااب ترمو کوپل دگ غالب نباشه. اگه مشکلی داشت شما میتونی سرعت باد رو کم کنی ولی اگه سالم بود خاموش کنی دگ سرعت رو میبره بالا و کم نمیشه تا خودش خاموش بشه.
علامت های دگ هم چراع اصلی کلید هیتر روشن میمونه این یعنی اوپتو خرابع. مدارش باید خیلی تمیز باشه . سعی کنید قطعات کارخانه ک به تولید ابوه سوار کرده رو بهینه کنی. لبه اماده بکار ترانزیستور ها رو محاسبه کنی و بزاری رو لبه تحریک هیتر پرواز میکنه خرابم نمیشه.
من کومیکترم که بگم ولی راهنمایی برا تغیییر دکوراسیون مدار به جهت بالا بردن بازدهی و سلامت. بگید بهم یجوری کمک میکنم به هزیینه ارزوی سلامتی و دعا برای استاد غزال گل خودم..هیچم ولی هستم...
چقدر حرف زدم .روز خوش.

آخرین ویرایش:

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
پاسخ : رد: پاسخ : خاموشی هیتر هویه هوای گرم yaxun

دوستم سلام من هم ياکسون 702 دارم امکانش هست که فايل هگز آن را برام استخراج کنيد از هر دوي آسي Atmega و تو همين تاپيک قرار بدهيد

کاری نداره که.. اون دوتا مال نمایشگرشه فایل عجیب و سختی نداره . یه پروگرمر میخاد و شماره atmega تست کن لایبری ال ای دی کنترلر رو کامل روش بزن۹۰ درصد جواب میده.
بعد چرا اونو میخای . دیتا ورودی رو تحیلل کن خودت اصلا ال سی دی میتونی بزاری ..‌ اون فقط به نصبت ولتاژ ک میاد از مدار رقم نشون میده بهت .. اگ قصد ساخت و ساز داری کپی نزن.‌‌..‌ بهتر کن .. من پروگرمرمو دادم به یکی از همکااران متاسفانه از وقتی برده یه اطفاقی براش افتاده فک نمیکنم به این زودی نمیاد. خودمم باید یدونه یونیورسال بگیرم.موندم چی بگیرم که قیمت مناسب و کارایی منو بده.
اگه زودتر بگیرم برات میفرستم برات. چون هیتر قدیمی خودم نمایشگرش اوناatmega داره میدونم چی میخای. ولی بازم با توجه به اینکه این یه ولتمتر فقط میتونه باشه من اکه بسازم ال سی دی خوشگل تری میزارم روش. بک کاغذ خودکار بردار. بزلر رو هویه. دما های مختلف رو بده به هویه و در همین صورت امپر و ولت سیم اتصال به پنل جلو رو بنویس با ولتاژی که تمام پایه های ۷سگمت میده و هرکدوم تعییز داشت رو دنبال کن به کدوم پایه ic میره.
میفهمی ک مثلا دمای ۱۰۰ ولتاژ چند به مدار کل جلو میفرسته و اون ولتاژ به کجا میره و کدوم خروجی ها رو روشن میکنه از ۷سگمنت.
دما ها رو ۵۰ دمای خاموشی فن در کلید خاموش دسته هیتر ، و ۱۰۰ و ۲۰۰ و ۳۰۰ و ۴۰۰ و ۵۰۰ رو از هر دوتا گرمکن اینجوری بگیر ..اگ ۵۰ تا ۵۰ تا بگیری بهتر دک نیازی به فایل هم نداری .. من برات مینویسم.
خداییش ندارم توانشو وگرنه خودم میگرفتم تناسب دما و ولتاژ رو با شناسایی خروجیا کامپلکس رو هر کدوم.
شاید بی ربط نباشه. بعضی هیتر ا برا پنل جلو یه ترانس کوجیک مجزا گذاشتن. اینم بد نیست در نظر بگیری چون ارتباط به جلو از کجا جامپ شده برای سوکت بالا ترانس مجزا اگه داره ببین مستقیم داده پنل جلو یا پیچیده تو برد اصلی و رگلاتور ها شمارشون چیه ایا ×××۷۹ و ×××۷۸ از ترانس ۳ سر داره؟ اول کامل درک بکن مدارتو .. یا نقشتو.‌‌..
اصلا هم کلهم دقیق با قبلی کار نکن . چینی ها عقده بالا بردن قطعات بی خاصیت دارن‌ اونم از نوع کم کیفیت ..
همیشه از ترموکوپل که دوتا میاد اول میخوره به بک خازن کوچیک گرون ترین خازنو اونجا بزار که از کار بیوفتهه المنت خیلی داغ میشه در حد سرخ شدن و سوختن. یه خازن ژرمانیون بزار( تو بعضی ژرمانیوم ها طرف مثبت خط داره ولی نوشته)

این ولتاژ گیری ۷سگمنت رو گفتم یاد اونروز افتادم بچه بودم یه مدار ساعت کامپوتری (لفظ اون روزل)گیر اوردم هیچی نداشت. اومدم یک باطری قلمی و یه ال ای دی کوچیک پایه های ساعت ۱ رو پیدا کردم. بعد ۲ رو یعد ۳ رو همینجوری دقیق سر ساعت پیدا کردم.اونا ک هر ساعت عوض میشدن رو. بعد اونا رو ول کردم دقیقه ها رو پیدا کردم .
بعد ثانیه ها رو که البته دگ کم شده بود . بعد وسایل گرفتم با الی دی اای ریز اضافه کردن باطری ساختمش.
مثلا تو یک ساعت چنتا همیشع روشن بودن. ساعت بعد عوض میشدن.. یک تیکه برد ریز بود رو ای سیش هم لاک ریخته بودن کور بشه..یادش بخیر.

آخرین ویرایش:

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
درود
دو سیم ضخیم داره که سیم های المنته
دو سیم سنسور هم نازک است که اگه معگوس نصب بشه گرمای هیتر قابل کنترل نمیشه و دراینصورت این دو سیم را جابجا کن
نقشه هم با لطف یکی از دوستان در یکی از تاپیک ها وجود داره و میتونی محل سنسور و المنت را پیدا کنی
سپاس

سلان استاد عزیزم... خوبید.. استاد یک سوال.. این خازن روی ورودی ترموکوپل بسوزه دما میره به حد قرمز شدن. من یک خازن با کیفیت ژرمانیوم جاش گذاشتم ‌‌ کار میکنه . میگم نطر شما جیه ‌‌ .. از خودم در اوردم دگ چند بار سوخت نزدیک بود المنت بسوزه
نفستون گرم ... خداوکیلی من همه جا غیبت شما رو میکنم ...‌ناراضی نباشید

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
سلام .. خیای وقت قبل یه هیتر اوردن برام. مدارش برام خیلی غریب بود یادمه کافیوز شده بودم.مدار مختلطف ac و dc باهم .. قطعه های زیاد .. یعنی احساس بدی بهم دست داد . من زیادی حساس ام اگه یه قطعه رو بکشم بیرون و سالم باشه انگار تابو شکنی کردم. خیلی ناراحت میشم.مدارو خم شخم کاری نمیکنم. یک چیزایی هم توش بود اصلا درک نمیکردم.یکیش که یادمه دوتا رگلاتور دقیقا مشابه روی یک ورودی تک! دگ o amp های غیر لازم با ارایش بافر ..‌ دگ وجود ولتاژ در دسترس ولی ترانس اضافه مقاومت های غیر لازم.رله کاملا اضافی .... اینقد که حس بی اطلاعات بودن بهم داد هیچوقت یادم نمیره ساعتها نگا کردم فقط قسمت oamp ها رو میفهمیدم..
سرچ کردم چون من گیج نمیشم ولی این مدار ساده منو گیج کرد. هویه رو روشن دست میگرفتم پایه ازاد کنم باز خاموش میکردم
خلاصه دقیقه یجا تحیلیل مدار یکه هیتر رو خوندم ‌ به قلم زیبای استاد عزیزم مهندس (غزال) مدار رو تحلیل کرده بودن با یک عکس از یک مدار..
فک نمیکنم تا الان اینجور اموزش خیلی زیاد در زمان کوتاه دیده باشم ..
من چون چارت چک پوینت تو پوینت عملی با اعمال اتصال کم جون وشورت کردن نقاط هات زون بهترین روشیه ک دارم فقط یک کلیات از برد دستم بیاد قططعه خراب رو فوری پیدا میکنم. دگ تحلیل رو خوندم همه چی عین روز روشن شد برام.
حای اون قطعه های اضافی رو هم کشیدم بیرون مدارو اصلاح کردم اطفاقل بهتر هم شد ...
ولی از اون روز هر چند وقت میام پست های ایشون رو میخونم .. لذت میبرم ‌‌ .. بهشون افتخار میکنم.
واقعا پیدانمیشه ‌‌‌.. این جنس انسان نمیینید. بی دریغ کتاب تجربه هاش باز .. گفتار و نوشتار روشن و مثال های زیبا ...دانش روی یک انسان معمولی تاثیر تکبر و خود خدا بینی و جواب سربالا دادن و ...
این عزیز لوتی وار گفته و من یاد گرفتم و حتی در عذاب وجدانم ک هزینه زمانشو که تلف ما میکنه با اشتیاق تمام دانشش رو هم ریخته جلو چشمامون ... فقط الان این سوالو دیدم یاد اون روز افتادم و بخدا بغض کردم.‌... دستی ک منو ندیده بلندت بکنه . حساب کنی ببسنیی ارزشش اصلاعات اونقدر بالا ولی یکی بیاد نپرسیده بهت برسونه؟؟
زیاد نمیام تو فروم راستش . اینم شاید چند ساله نوشته شده ولی من رو یه فلش بک زد تا یاد کنم ایشون رو

درود

از لطف بی حساب و عنایت بی نصاب حضرت عالی بینهایت سپاسگزارم.

بالا