آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموشی هیتر هویه هوای گرم yaxun

نوید توکلی

کاربر
2013-07-17
134
204
لاهیجان
استاد محترم تاخیر چند روزه من بخاطر بارش شدید بارون اینجا مجبور کردن من به سیم کشی مجدد تلفن هم تو خونه هم مغازه شد

که ماجراش خارج از حوصله است

خب من پتانسیومتر خارجی رو تست کردم زمانی که خاموشه 90 ولت ولتاژ روشه

وقتی روشن میشه میشه 80 ولت و اصلا هم با پیچوندنش تغییری ایجاد نمیشه

رو پتانسیو متر نوشته
10k

مقاومت پتانسیومتر هم به صورت تدریجی تغییر میکنه استاد از 2.6 اهم تا 9.33 کیلو اهم تغییر میکنه

استاد من رگولاتور نمیبینم منظورتون چیه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
پاسخ : Re: خاموشی هیتر هویه هوای گرم yaxun

استاد محترم تاخیر چند روزه من بخاطر بارش شدید بارون اینجا مجبور کردن من به سیم کشی مجدد تلفن هم تو خونه هم مغازه شد

که ماجراش خارج از حوصله است

رو پتانسیو متر نوشته
10k

مقاومت پتانسیومتر هم به صورت تدریجی تغییر میکنه استاد از 2.6 اهم تا 9.33 کیلو اهم تغییر میکنه

استاد من رگولاتور نمیبینم منظورتون چیه؟

سلام

این دیگه از اون حرف هاست که 80 یا 90 ولته

عزیزم اولین موضوعاتی که در الکترونیک باید بدونی گراند است
سیم مشکی ولتمتر باید همیشه به گراند متصل باشه و ولتاژ نقاط را با سیم قرمز ولتمتر ببینی چیه

گراند پایه وسط رگلاتور های ایندستگاه است
رگلاتور شبیه ترایاکه و سه پایه داره که پایه اول ورودی و پایه دوم گراند است که به پایه 11 آی سی هم متصل شده
و پایه سوم خروجی است که خروجی رگلاتور 7812 به پایه 4 آی سی متصل شده

اگه نمیدونی رگلاتور و گراند چیه چطور جرات میکنی تعمیر کنی ؟

سیم مشکی ولتمتر را به کجا متصل کردی که پتانسیومتر 90 ولته ؟

دراینصورت عمده پاسخ های شما اشتباه بوده
چرا پاسخ بقیه سوالات را ندادی؟

سپاس

آخرین ویرایش:

نوید توکلی

کاربر
2013-07-17
134
204
لاهیجان
دوست گرامی

خیلی عصبی میشی شما

در ضمن بعد این همه مدت رگولاتور و گراند رو متوجه میشم

بعدش اینکه بنده با گراند رو بدنه تست کردم در ضمن ولتاژرو دیمر یا همون ولوم یا به قول شما پتانسیومتر خارجی بالاست

بررسی کردم دیدم اون ترایاکی که روش هیت سینک داره دوتا از پایه هاش اتصال کوتاه شده

و ترایاک خرابه به احتمال خیلی زیاد باز بررسی میکنمک به سوالاتتون هم جواب خواهم داد

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
دوست گرامی

خیلی عصبی میشی شما

در ضمن بعد این همه مدت رگولاتور و گراند رو متوجه میشم

بعدش اینکه بنده با گراند رو بدنه تست کردم در ضمن ولتاژرو دیمر یا همون ولوم یا به قول شما پتانسیومتر خارجی بالاست

بررسی کردم دیدم اون ترایاکی که روش هیت سینک داره دوتا از پایه هاش اتصال کوتاه شده

و ترایاک خرابه به احتمال خیلی زیاد باز بررسی میکنمک به سوالاتتون هم جواب خواهم داد

سلام

عزیزم هرچند در اکثر پست ها گراند را متذکر شدم اما اساسا باید از تعمیرکار سوال کرد ولتاژ فلان نقطه چقدره ؟

اگه کسی تعمیرکار نیست و نمیدونه گراند و رگلاتور و مقاومت آجری چیه باید اولا اعلام کنه و ثانیا تا فراگیری اطلاعات ابتدایی تعمیر نکنه

در همین دو پست اخیرم ( پست 60 و 62 ) بشمار که چند بار کلمه گراند را ذکر کردم و مکررا داخل پرانتز اعلام کردم گراند یا پایه وسط رگلاتور

ولی چون رگلاتور نمیدونستی چیه و سوال نکردی لذا ارقام عجیب و غریب اعلام کردی
من با اطلاعات اشتباه نمیتونم نظر درست بدم

ضمنا فرمودی

و ترایاک خرابه به احتمال خیلی زیاد باز بررسی میکنمک به سوالاتتون هم جواب خواهم

عزیزم دراینصورت تمام مواردی که گفتی هیتر خاموش میشه هم درست نبوده چون اگه ترایاک شورت باشه هیتر بهیچ عنوان با تست هایی که انجام دادی خاموش نمیشد مگر خاموش شدن را هم الکی گفته باشی

و فرمودی

خیلی عصبی میشی شما

آیا بعد از اینهمه پست که سوالاتم را بی پاسخ میذاری مکررا سوال میکنم و مکررا باید از پایه رگلاتور استفاده میکردی و لذا مکررا نام رگلاتور را اعلام کردم و هرگز نگفته بودی رگلاتور را نمیشناسی و لذا ارقامی را اعلام میکردی و من ملاک قرار میدادم و پس از 60 پست میفرمایید رگلاتور چیه آیا باید جشن بگیرم که اطلاعات الکی و غلط دادی که نپرسیدی رگلاتور چیه ؟

شما که از رنگ مقاومت اطلاع نداری و بعد از دهها پست فهمیدم و باید تعطیل میکردم ولی تحمل کردم و برات اعلام کردم بجای آنکه صادقانه گزارش کنی با مخفی کردن ضعفت و اعلام ارقام الکی و پاسخ ندادن به سوالاتم انتظار جایزه هم داری

سپاس

آخرین ویرایش:

نوید توکلی

کاربر
2013-07-17
134
204
لاهیجان
استاد گرامی برای چی باید مشکل خودم رو بپیچونم که به جایی نرسم و دستگام خراب بمونه چه نفعی برای من داره

من وظیفمه هرچی هست رو عین واقعیت بگم

راجب تریاک مورد نظر هم با تعویضش همین الان دستگاه اکی شد

فقط موقع سرد شدن دستگاه یه حالتی میشه

پت پت میکنه خیلی سریع انگار داره هوا قطع و وصل میشه

این مشکل زمانی به وجود میاد که دستگاه اتومات میخواد خاموش بشه

انگار هوا قطع و وصل میشه با صدای تیک تیک که لحظه به لحظه تند تر میشه

استاد با تمام شرمندگی الان نظر شما چیه؟

آخرین ویرایش:

نوید توکلی

کاربر
2013-07-17
134
204
لاهیجان
Re: پاسخ : خاموشی هیتر هویه هوای گرم yaxun

غزال;331580 گفت:
سلام

عزیزم هرچند در اکثر پست ها گراند را متذکر شدم اما اساسا باید از تعمیرکار سوال کرد ولتاژ فلان نقطه چقدره ؟

اگه کسی تعمیرکار نیست و نمیدونه گراند و رگلاتور و مقاومت آجری چیه باید اولا اعلام کنه و ثانیا تا فراگیری اطلاعات ابتدایی تعمیر نکنه

در همین دو پست اخیرم ( پست 60 و 62 ) بشمار که چند بار کلمه گراند را ذکر کردم و مکررا داخل پرانتز اعلام کردم گراند یا پایه وسط رگلاتور

ولی چون رگلاتور نمیدونستی چیه و سوال نکردی لذا ارقام عجیب و غریب اعلام کردی
من با اطلاعات اشتباه نمیتونم نظر درست بدم

ضمنا فرمودی

عزیزم دراینصورت تمام مواردی که گفتی هیتر خاموش میشه هم درست نبوده چون اگه ترایاک شورت باشه هیتر بهیچ عنوان با تست هایی که انجام دادی خاموش نمیشد مگر خاموش شدن را هم الکی گفته باشی

و فرمودی

آیا بعد از اینهمه پست که سوالاتم را بی پاسخ میذاری مکررا سوال میکنم و مکررا باید از پایه رگلاتور استفاده میکردی و لذا مکررا نام رگلاتور را اعلام کردم و هرگز نگفته بودی رگلاتور را نمیشناسی و لذا ارقامی را اعلام میکردی و من ملاک قرار میدادم و پس از 60 پست میفرمایید رگلاتور چیه آیا باید جشن بگیرم که اطلاعات الکی و غلط دادی که نپرسیدی رگلاتور چیه ؟

شما که از رنگ مقاومت اطلاع نداری و بعد از دهها پست فهمیدم و باید تعطیل میکردم ولی تحمل کردم و برات اعلام کردم بجای آنکه صادقانه گزارش کنی با مخفی کردن ضعفت و اعلام ارقام الکی و پاسخ ندادن به سوالاتم انتظار جایزه هم داری

سپاس

................................................................

................................................................

پس از 60 پست میفرمایید رگلاتور چیه آیا باید جشن بگیرم که اطلاعات الکی و غلط دادی که نپرسیدی رگلاتور چیه ؟

در پاسخ باید عرض کنم بنده میدونم رگولاتور چیه
ولی جوری شما با اطمینان میگید آدم هم به خودش شک میکنه هم گیج میشه
در ضمن اگرم ندونم چیزیو سریع سرچ میکنم که وقت شمارو نگیرم
شما که میفرمایید سه پایست بله بنده هم میدونم
ولی کوش؟
دوتا تریاک تو مدار بود کشیدم براتون
من هیچ رگولاتوری ندیدم که از سواد پایین بندست شاید
و همچنین قطعه ای به شماره ای که شما فرمودین معرفی نکردم که میگید به پایه 11 ای سی هم وصل هست

شما که از رنگ مقاومت اطلاع نداری

واقعا شما فکر میکنی من از رنگ مقاومت ها هیچی نمیدونم سخت در اشتباهی
من رو حرفتون حرف نزدم چون بنده کوچکتر از شمام و همیشه احترام به اساتید و بزرگتر از خودم رو بلدم. با الفاظ و جملات و القاب و کنایه ها هم نا آشنا هستم
من سعی کردم تمام اوامر شمارو انجام بدم برای گرفتن نتیجه نه بیشتر و سپاسگذاری از شما
ولی با لحن دیگه ای روبرو میشم
اومدید طریقه خواندن مقاومت به من یاد میدید
باعث خوشحالی از لطف شما ولی استاد گرامی مشکل من اینه که شما به حرفای من گوش نمیدید. شاید این برادر کوچکتر یا این شاگردتون تجربه ای راجب کلیدای ولوم یا دیمر یا پتانسیومتر خارجی داشته باشه در حد شما نیستم شاید تجربه ای از من به شما منتقل بشه که مفید باشه
بهر حال دنبال مشاجره نیستو نه من و نه شما و من خودم رو کوچک تر از شما میبینم که بخوام بهتون به جای استاد حتی چیز دیگری صدا کنم

انتظار جایزه هم داری

بنده انتظار چیزی ندارم به جز یادگیری و رضایت اساتیدی مثل شما عین پاداش برای منه

• Like

نوید توکلی

کاربر
2013-07-17
134
204
لاهیجان
دوستانی که میخوان استفاده کنن یه خازن کوچک بود که حتما تو عکس مشخص میکنم با تعویض اون دیگه دستگاه راه افتاد

نوید توکلی

کاربر
2013-07-17
134
204
لاهیجان
مشکل از این رله مینیاتوری بود به شماره:
sy-24w-k
با تشکر از وقت و حوصله همگی
IMG_20140927_234013.jpg

آخرین ویرایش:
بالا