آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

در انجمن تعمیرکاران عزادار یکی از اعضای بسیار خوب خود هستیم، جناب استاد کمالی با نام کاربری غزال از مدیران بسیار با تجربه و فعال انجمن بودند و متأسفانه ایشان را از دست دادیم. برای خانواده ایشان آرزوی صبر می‌کنیم. روحشون شاد و یادشون گرامی

مشکل: جوش نزدن روشن شدن چراغ قرمز 0.C و سبز پاور دستگاه اینورتر جوش مدل ZX7-200

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2/681
با سلام با عرض معذرت از تاخیری که پیش اومد.
اهم متر رو هم عوض کردم . بیشترین ولتاژ روی 600 ولت است و بیشترین اهم 20M است .
الان که رگلاتور را خارج کردم جای پایه 3 را اهم گیری کردم که سیم قرمز به جای پایه 3 و سیم سیاه به بدنه وصل کردم و و اهم متر را روی 20M گذاشتم از هر دو طرف قطع است . یعنی اهم متر تغییری نمیکند .
برای ولت گیری پایه 1 رگلاتور سیم سیاه رو به بدنه وصل کردم و سیم قرمز را به جای پایه 1 روی برد .
ولتاژ پایه وسط فت را هم با اطمینان از وصل بودن سیم قرمز را به پایه وسط فت و سیم سیاه را به بدنه وصل کردم که با ولت متر جدید هم با شروع از 0 ولت به 1 ولت را میرسه.

آخرین ویرایش:

غزال

Remembering
ناظم انجمن
2012-03-18
10/099
79/828
با سلام با عرض معذرت از تاخیری که پیش اومد.
اهم متر رو هم عوض کردم . بیشترین ولتاژ روی 600 ولت است و بیشترین اهم 20M است .
الان که رگلاتور را خارج کردم جای پایه 3 را اهم گیری کردم که سیم قرمز به جای پایه 3 و سیم سیاه به بدنه وصل کردم و و اهم متر را روی 20M گذاشتم از هر دو طرف قطع است . یعنی اهم متر تغییری نمیکند .
برای ولت گیری پایه 1 رگلاتور سیم سیاه رو به بدنه وصل کردم و سیم قرمز را به جای پایه 1 روی برد .
ولتاژ پایه وسط فت را هم با اطمینان از وصل بودن سیم قرمز را به پایه وسط فت و سیم سیاه را به بدنه وصل کردم که با ولت متر جدید هم با شروع از 0 ولت به 1 ولت را میرسه.

سلام
یک سیم اهم متر را به پایه 7 آی سی و سیم دیگر را به جای پایه 3 رگلاتور متصل کن ببین چند اهمه اعلام کن ؟
جواب این سوال کاری نداره زودتر اعلام کن
ضمنا صحت اهمی که اعلام کردی محاله ولی اشکال نداره خلاصه میفهمم چی به چیه فقط سریعتر پاسخ بده
(احتمالا پایه 1 و 3 را اشتباه گرفتی )

سپاس

آخرین ویرایش:

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2/681
بین پایه 7 آی سی و جای پایه 3 رگلاتور صفز اهم است یعنی وصل است . بین پایه 7 آی سی و جایه پایه 1 رگلاتور 2.58 کیلو اهم است . پس بین پایه 1 و 3 رگلاتور اهم زدم 2.58 کیلو اهم شد .
راستی یک سوال دیگه . پایه وسط گرند رگلاتور با بدنه نباید وصل باشه یعنی اهمی نشون یده ؟

آخرین ویرایش:

غزال

Remembering
ناظم انجمن
2012-03-18
10/099
79/828
با هم وصل است . یعنی 0 اهم نشان میده

یک سیم اهم متر را به پایه وسط فت و سیم دیگر را به مثبت خازن بزرگ بزن ببین چند اهمه ؟ منتظرم

همیشه در زمان استفاده از اهم متر باید دستگاه خاموش باشه

آخرین ویرایش:

غزال

Remembering
ناظم انجمن
2012-03-18
10/099
79/828
بین پایه 7 آی سی و جای پایه 3 رگلاتور صفز اهم است یعنی وصل است . بین پایه 7 آی سی و جایه پایه 1 رگلاتور 2.58 کیلو اهم است . پس بین پایه 1 و 3 رگلاتور اهم زدم 2.58 کیلو اهم شد .
راستی یک سوال دیگه . پایه وسط گرند رگلاتور با بدنه نباید وصل باشه یعنی اهمی نشون یده ؟

بله پایه وسط رگلاتور باید به بدنه متصل باشه مگه نیست ؟
منتظر پاسخ پست 55 هستم
از خطای پاسخ نترس منم روزهای اول مثل شما و شاید ناشی تر از شما بودم فقط زودتر پاسخ بده خودم میفهمم بالاخره اصلاح میشه

اگه دیر جواب بدی موضوع فراموشم میشه و باید دوباره پست ها را مطالعه کنم و برام سخت و اتلاف وقته.

سپاس

آخرین ویرایش:

alihatam

کاربر
2013-08-04
4
3
با سلام خدمت استاد ارجمندم غزال و سایر دوستان
بنده ام مشکلی مشابه جناب arstan دارم. چراغ OC آن روشن است. 300 ولت را در برد بالای دستگاه و 24 ولت را در برد پایین دارم .
ولتاژ زمین با پایه 7 iC که فرمودید 11.7 ولت می باشد.فن دستگاه که 220 می باشد کار میکند ولی ولتاژی در خروجی دستگاه نداریم و نمی توان با آن جوش داد.
خواهشمندم بنده را راهنمایی بفرمایید
با تشکر

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2/681
یک سیم اهم متر را به پایه وسط فت و سیم دیگر را به مثبت خازن بزرگ بزن ببین چند اهمه ؟ منتظرم

همیشه در زمان استفاده از اهم متر باید دستگاه خاموش باشه

پایه وسط فت با پایه مثبت خازن بزرگ 3.2 اهم را نشان میده .

غزال

Remembering
ناظم انجمن
2012-03-18
10/099
79/828
پایه وسط فت با پایه مثبت خازن بزرگ 3.2 اهم را نشان میده .

این درسته
حالا منفی ولتمتر به بدنه و مثبت ولتمتر را به جای پایه 1 رگلاتور بزن و دستگاه را روشن کن ببین چند ولت نشون میده
اگه صفر بود (که نیست ) پایه یک رگلاتور را تعقیب کن که به کاتد یک دیود برسی و ولتاژ کاتد دیود را بگو
اگه بازم صفر ولت بود (که نیست ) دراینصورت اهم دیود را داخل مدار تست کن و بگو از دو طرف چند اهمه

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2/681
بله پایه وسط رگلاتور باید به بدنه متصل باشه مگه نیست ؟
منتظر پاسخ پست 55 هستم
از خطای پاسخ نترس منم روزهای اول مثل شما و شاید ناشی تر از شما بودم فقط زودتر پاسخ بده خودم میفهمم بالاخره اصلاح میشه

اگه دیر جواب بدی موضوع فراموشم میشه و باید دوباره پست ها را مطالعه کنم و برام سخت و اتلاف وقته.

سپاس

پایه وسط رگلاتور که گرند است با بدنه وصل نیست یعنی هیچ ارتباطی نداره
ولی خروجی مثبت طبق شکل به جایه پایه وسط وصل است .
بدنه با بردها فقط با سیم گرند که در شکل دومی نشان داده شده وصل است و با دوتا خازن آبی رنگ به دو طرف انتقال داده شده . با توجه به شکل

Image1517.jpgتصویر0003.jpg

آخرین ویرایش:
بالا