آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تک تک کردن پاور بیت مین ۱۸۰۰ و قطع شدن خروجی

ali099

کاربر
2010-10-26
93
41
مازندران
سلام با تشکر از شما مشکل حل شد
ماسفت ها تست شدن هم از نظر عدد هم شورتی سالم بودن
بصورت شانسی ۲ عدد از ماسفت هارو تعویض کردم و نو زدم
الان صدا قطع شده و خروجی هم دارم تحت بار هم فعلا مشکلی پیش نیامده بعد چند بار تست

ali099

کاربر
2010-10-26
93
41
مازندران
ولی هنوز برام عجیبه این صدایی که میومده از کجا بوده چون رله رو هم در آوردم باز هم همین صدا بود

ali099

کاربر
2010-10-26
93
41
مازندران
درضمن اگه یک درصد ماسفت ها از نظر شورتی درست و حتی اعداد ماسفت ها همه درست بودن درنهایت باید درایور ماسفت ها که پشت برد هست رو تعویض کنی.ومشکل شما کامل حل بشه.
نتیجه رو اینجا اعلام کنید

موفق باشید

سلام مهندس
بنده مشکلم با تعویض ماسفت حل شد اما بعد چند بار تست و زیر بار قرار دادن ایندفعه مشکل جدیدی پیدا کرد
الان فن روشن میشه و خازن ها هم ۳۸۰ ولت دارم اما خروجی از یک ول شروع می‌کنه به بالا اومدن و تا ۱۲ ولت برسه حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه طول می‌کشه
و بعد از رسیدن به ۱۲ ولت زیر بار کار می‌کنه و کم نمیاره
اگه امکانش هست راهنماییم کنید با تشکر

77770

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
220
163
مازندران
سلام مهندس
بنده مشکلم با تعویض ماسفت حل شد اما بعد چند بار تست و زیر بار قرار دادن ایندفعه مشکل جدیدی پیدا کرد
الان فن روشن میشه و خازن ها هم ۳۸۰ ولت دارم اما خروجی از یک ول شروع می‌کنه به بالا اومدن و تا ۱۲ ولت برسه حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه طول می‌کشه

خازن های خروجی این پاور نشتی پیداه کرده و ظرفیت کم کرده خازن ها رو تعویض کن مشکل حل میشه

77770

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
220
163
مازندران
سلام مهندس
درضمن حتما در قسمت خروجی لحیم سردی ها رو چک کن ودوباره لحیم کن.چون مقدار آمپر در خروجی بالاست بعید نیست دچار لحیم سردی شده باشه.

بعد از پایان کار نتیجه رو اعلام کنید.

ali099

کاربر
2010-10-26
93
41
مازندران
درضمن حتما در قسمت خروجی لحیم سردی ها رو چک کن ودوباره لحیم کن.چون مقدار آمپر در خروجی بالاست بعید نیست دچار لحیم سردی شده باشه.

خازن ها سالم بودم با این حال چنتا که ضرفیتشون یکم کم شده بود تعویض کردم یک بار ۱۲ ولت داد و بازم همون جور شد
از یک ولت شروع می‌کنه تا به ۱۲ برسه طول میکشه

ali099

کاربر
2010-10-26
93
41
مازندران

لازم به ذکر که لامپ تست بعد پر شدن خازن هم همینطور چشمک میزنه و ثابت نمیشه!

77770

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
220
163
مازندران
لازم به ذکر که لامپ تست بعد پر شدن خازن هم همینطور چشمک میزنه و ثابت نمیشه!

این بستگی به نوع پاور داره که لامپ تست برای روشن شدن چه عملی انجام بده.ولی بعد از 2 یا 3 دقیقه بعد چشمک زدن لامپ خاموش میشه که نشون دهنده سلامت پاور است

بالا