آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تنظیم اتوماتیک پمپ آب ساختمان

saeedesgh

کاربر vip
کاربر
2022-09-19
129
169
42
تهران
سلام
این مشکل رو دیروز روی یه پمپ آب برطرف کردم
این پمپ هم روی 4 قطع میکرد ولی روی 2 وصل نمیکرد
مشکل از کم باد شدن تیوپ داخل مخزنه
آب مخزن باید تخلیه بشه و تیوپ روی فشار 1.8 تا 2.2 بار بادش تنظیم شه
اگه هم حوصله این کار رو نداری کافیه در حالی که درجه روی 2 بار هست و کلید عمل نمیکنه با تلمبه چندبار باد بزنی
من این کارو کردم و تا حدی باد زدم که روی فشار 2.2 روشن میشه و روی 4.2 خاموش
در ضمن خازن پمپ رو هم چک کن چون یکی از دلایلی که پمپ استارت نمیزنه میتونه خازن باشه که خرابیش در دراز مدت موجب سوختن سیم پیچ میشه.
یه مورد هم چند ماه پیش بود که پمپ استارت نمیزد و سوخته بود و بعد سیم پیچی شدن هم همین مشکل رو داشت که با تست خازن متوجه معیوب بودنش شدم و با تعویضش مشکل حل شد

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
سلام
این مشکل رو دیروز روی یه پمپ آب برطرف کردم
این پمپ هم روی 4 قطع میکرد ولی روی 2 وصل نمیکرد
مشکل از کم باد شدن تیوپ داخل مخزنه
آب مخزن باید تخلیه بشه و تیوپ روی فشار 1.8 تا 2.2 بار بادش تنظیم شه
اگه هم حوصله این کار رو نداری کافیه در حالی که درجه روی 2 بار هست و کلید عمل نمیکنه با تلمبه چندبار باد بزنی
من این کارو کردم و تا حدی باد زدم که روی فشار 2.2 روشن میشه و روی 4.2 خاموش

درود لطف میکنید اگه عیب بازنشانی شد مطلع سازی کنید

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
درود برشما ، الان رفتم بنا به فرمایش شما بزرگوار ، تلمبه را که وصل کردم فشار ۴ بار را روی تلمبه نشان داد که حتی اجازه زدن چند تا تلمبه دیگه را نمی داد ، ولی باز همون داستان ، روی ۴ قطع میکنه ولی روی ۲ و کمتر هم استارات نمی کند

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
در ضمن خازن پمپ رو هم چک کن چون یکی از دلایلی که پمپ استارت نمیزنه میتونه خازن باشه که خرابیش در دراز مدت موجب سوختن سیم پیچ میشه.
یه مورد هم چند ماه پیش بود که پمپ استارت نمیزد و سوخته بود و بعد سیم پیچی شدن هم همین مشکل رو داشت که با تست خازن متوجه معیوب بودنش شدم و با تعویضش مشکل حل شد

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
ضمنا این اتومات کلا مکانیکی هست بُرد یا قطعه الکترونیک نداره ، فقط دوتا پیچ تنظیم کوچک و بزرگ داره ، که ظاهرا پیچ بزرگ برای تنظیم قطع کردن و پیچ کوچک برای محدوده استارت و استاپ هست که نمیدونم با پیچ کوچک چطور باید، محدوده را تعیین کرد البتهاندازه دو دور پیچ کوچک را شل کردم نتیجه ای حاصل نشد

saeedesgh

کاربر vip
کاربر
2022-09-19
129
169
42
تهران
درود برشما ، الان رفتم بنا به فرمایش شما بزرگوار ، تلمبه را که وصل کردم فشار ۴ بار را روی تلمبه نشان داد که حتی اجازه زدن چند تا تلمبه دیگه را نمی داد ، ولی باز همون داستان ، روی ۴ قطع میکنه ولی روی ۲ و کمتر هم استارات نمی کند
خوب دقت نکردید
یا باید مخزن باز شه و آبش تخلیه و بادش تنظیم شه
یا شیر رو باز کنید مخزن خالی شه فشار بره روی 2 و بعد چند تا باد بزنید

saeedesgh

کاربر vip
کاربر
2022-09-19
129
169
42
تهران
ضمنا این اتومات کلا مکانیکی هست بُرد یا قطعه الکترونیک نداره ، فقط دوتا پیچ تنظیم کوچک و بزرگ داره ، که ظاهرا پیچ بزرگ برای تنظیم قطع کردن و پیچ کوچک برای محدوده استارت و استاپ هست که نمیدونم با پیچ کوچک چطور باید، محدوده را تعیین کرد البتهاندازه دو دور پیچ کوچک را شل کردم نتیجه ای حاصل نشد
خازن هم مربوط به خود پمپه و به کلید اتومات ربطی نداره
خازن روی بدنه موتور و یا تو جعبه تقسیم روی موتوره
که بعد قطع کردن برق موتور
خازن رو بیرون بیارید و تست کنید

ghasemi59

مدیر تالار
مدیر تالار
2013-06-26
2,434
1,821
درود توصیه میکنم اگر بااینکه پمپ اب خانگی اجزای خاصی نداره ،وسردراز مشکل نمیارید البته جسارت نباشه بخاطر وارد نشدن خسارت بیشتر به یک فنی کار تماس بگیرید بیان جهت بررسی ودست به قسمتهای دیگه پمپ نزنید البته بخاطرخودتون عرض کردم ،البت که اختیارباخودتونه،پیروزباشید.

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,690
10,183
گنبد کاووس
در جایی که مخرن تیوپ دار باشه صلاح نیست با ست کنترل تعویض بشه ست کنترل ها کیفیت مرغوبی ندارن و در وراز مدت هم عمر موتور را کوتاه میکنه و هم اینکه مصرف برق بیشتری داره
معایب دیگه ای هم دارن

شخصا تا ناچار نباشم ست کنترل نصب نمیکنم
مشکل این تاپیک هم از ضعف باد مخزن سرچشمه میگیره
دوستمون اگر دقت و مهارت کافی داشته باشن همین مخزن بخوبی میتونن تنظبم کنن
در نهایت باید تیوپ تعویض کنن

ghasemi59

مدیر تالار
مدیر تالار
2013-06-26
2,434
1,821
در جایی که مخرن تیوپ دار باشه صلاح نیست با ست کنترل تعویض بشه ست کنترل ها کیفیت مرغوبی ندارن و در وراز مدت هم عمر موتور را کوتاه میکنه و هم اینکه مصرف برق بیشتری داره
معایب دیگه ای هم دارن

شخصا تا ناچار نباشم ست کنترل نصب نمیکنم
مشکل این تاپیک هم از ضعف باد مخزن سرچشمه میگیره
دوستمون اگر دقت و مهارت کافی داشته باشن همین مخزن بخوبی میتونن تنظبم کنن
در نهایت باید تیوپ تعویض کنن
درود خودتون داریدمیگید دقت ومهارت کارفنی است ایشون باراهنمایی شاما درست است برای شما که واردبکارهستین،اسان هستش اما ایشون که کارشون این نیست هم اذیت میشن هم خرابی بیشتر ومهم تر خطر برق هم هست این توصیه بنده سرویسکارهست شاید دوستان نظری دیگر داشته باشن برای افراد ناواردبکار.

بالا