آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تعویض ای سی lsp5526 و عدم تصویر در آیفون آلدو 726m

mst1362

کاربر vip
vip
کاربر
2020-02-15
33
14
41
با سلتم خدمت همکاران گرامی
یک آیفون تصویری آلدو مدل 726 m واسم اومده که ای سیlsp5526 سوخته بود اونو تعویض کردم به از روشن کردن یک لحظه صدای رله اومد و ای سی بشدت داغ شد شک کردم که ای سی مشکل داره اونو مجدد تعویض کردم خازن های اطرافش رو هم تعویض کردم و باز روشن کردم ایفون رو ایندفعه داغ نشد ولی نه صدهی رله میاد و نه مانیتور روشن میشه دوتا دیود داره پایین m4 که داغ میشن کلافم کرده لطفا راهنمایی کنید

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330
سلام
رو این مدل کار نکردم؛ اما:
☆ توضیحات شما برای راهنمایی کافی نیست و نفرمودید غیر از تعویض آیسی چه کارهایی انجام دادید.
☆ بهتر هست حداقل یه تصویر واضح از برد قرار بدید.

اما چند نکته کلی:
۱- اگر فرض رو بر سالم بودن آیسی اول بذاریم؛ داغ کردن اون نشانه‌ی آمپر کشیدن مدار هست و یه جای کار ایراد داره که باید رفع بشه.
اصولا یکی از دلایل سوختن آیسی تغذیه، آمپر کشیدن بیش از ظرفیتش (همچنین شرت شدن مدار) هست.

۲- اما پس از نصب آیسی دوم فرمودید:
ایندفعه داغ نشد ولی نه صدهی رله میاد و نه مانیتور روشن میشه
• آیا ولتاژ روی سلف خروجی آیسی رو چک کردید؟ ولتاژی وجود داده؟
• آیا بعد از نصب آیسی اول خروجی ولتاژ رو چک کردید؟

۳- فرمودید:
دوتا دیود داره پایین m4 که داغ میشن
آیا دیودها رو تست کردید؛ سالم هستند؟

۴- بد نیست یه سری به تاپیک تصویر ندادن الدو مدل 726m هم بزنید.

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
940
8,852
استان مرکزی-اراک
ای سیlsp5526 سوخته بود اونو تعویض کردم
سلام.
شما ابتدا باید مسیر 5 و 6 ای سی و بررسی میکردی که دلیل سوختن ای سی مشخص بشه احتمالا توی خروجی این ای سی مشکلی هست.

mst1362

کاربر vip
vip
کاربر
2020-02-15
33
14
41
سلام
رو این مدل کار نکردم؛ اما:
☆ توضیحات شما برای راهنمایی کافی نیست و نفرمودید غیر از تعویض آیسی چه کارهایی انجام دادید.
☆ بهتر هست حداقل یه تصویر واضح از برد قرار بدید.

اما چند نکته کلی:
۱- اگر فرض رو بر سالم بودن آیسی اول بذاریم؛ داغ کردن اون نشانه‌ی آمپر کشیدن مدار هست و یه جای کار ایراد داره که باید رفع بشه.
اصولا یکی از دلایل سوختن آیسی تغذیه، آمپر کشیدن بیش از ظرفیتش (همچنین شرت شدن مدار) هست.

۲- اما پس از نصب آیسی دوم فرمودید:

• آیا ولتاژ روی سلف خروجی آیسی رو چک کردید؟ ولتاژی وجود داده؟
• آیا بعد از نصب آیسی اول خروجی ولتاژ رو چک کردید؟

۳- فرمودید:

آیا دیودها رو تست کردید؛ سالم هستند؟

۴- بد نیست یه سری به تاپیک تصویر ندادن الدو مدل 726m هم بزنید.
با سلام خدمت همکار گرامی
ولتاژ روی سلف خروجی ای سی lsp5526 پنج ولت میباشد دیودها سالم هستند ولی داغ مشوند به یک قطعه سه پایه smd برخورد کردم که اتصال مستقیم شده به شماره a6hsb که هرچی سرچ کردم دیتا شیتش نیومد در ضمن عکس برد و جای دیودهایی که داغ میشن و اون قطعه سه پایه ایی که اتصال مستقیم شده رو هم گزاشتم راستی وقتی برد روشن میشه تک بوق میزنه و بغد چراغ قرمز شروع میکنه به چشمک زدن و رله مانیتور توی مدار نمیاد
IMG_۲۰۲۳۰۶۲۰_۱۸۴۱۰۵.jpg
IMG_۲۰۲۳۰۶۲۰_۱۸۴۱۰۵.jpg
IMG_20230620_183909.jpg
IMG_۲۰۲۳۰۶۲۰_۱۸۴۱۰۵.jpg
IMG_20230620_183909.jpg

پیوست‌ها

SpaceX

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-28
89
386
با سلام خدمت همکار گرامی
ولتاژ روی سلف خروجی ای سی lsp5526 پنج ولت میباشد دیودها سالم هستند ولی داغ مشوند به یک قطعه سه پایه smd برخورد کردم که اتصال مستقیم شده به شماره a6hsb که هرچی سرچ کردم دیتا شیتش نیومد در ضمن عکس برد و جای دیودهایی که داغ میشن و اون قطعه سه پایه ایی که اتصال مستقیم شده رو هم گزاشتم راستی وقتی برد روشن میشه تک بوق میزنه و بغد چراغ قرمز شروع میکنه به چشمک زدن و رله مانیتور توی مدار نمیاد
درود
اون قطعه سه پایه ماسفت کانال N هست
به شماره AP2306AGN-HF

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mst1362

هویدا

کاربر vip
کاربر
2014-03-07
222
263
درود دوست گرامی .منبع تغذیه که ولتمتر و امپر متر داشته باشه داری؟

mst1362

کاربر vip
vip
کاربر
2020-02-15
33
14
41
درود دوست گرامی .منبع تغذیه که ولتمتر و امپر متر داشته باشه داری؟
بله مهندس داژنگ 30 آمپر دارم با منبع تغذیه بهش 15 ولت دادم تقریبا 280 میلی آمپر جریان میکشه چراغ آبی آیفون روشن میشه و چراغ چشمک زن بعد از 3 ثانیه با زدن بوق شروع به چشمک زدن میکنه

3r4n

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-08-11
305
209
25
گیلان/آستانه اشرفیه
سلام یه مورد دیروز داشتم 5526 و عوض کردم روشن شد ولی تصویر نداشت بعد متوجه شدم قسمت اینورتر بک لایت ایسیش سوخته که با تعویض مشکل حل شد امیدوارم مفید باشه

• Like

SpaceX

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-28
89
386
با سلتم خدمت همکاران گرامی
یک آیفون تصویری آلدو مدل 726 m واسم اومده که ای سیlsp5526 سوخته بود اونو تعویض کردم به از روشن کردن یک لحظه صدای رله اومد و ای سی بشدت داغ شد شک کردم که ای سی مشکل داره اونو مجدد تعویض کردم خازن های اطرافش رو هم تعویض کردم و باز روشن کردم ایفون رو ایندفعه داغ نشد ولی نه صدهی رله میاد و نه مانیتور روشن میشه دوتا دیود داره پایین m4 که داغ میشن کلافم کرده لطفا راهنمایی کنید
اگر بعد تعویض lsp5526 دیود های m4 داغ میشه در محدوده عکس زیر دنبال اتصال کوتاه بگردید . مشخصا C129 و U17

پیوست‌ها

• Like

هویدا

کاربر vip
کاربر
2014-03-07
222
263
درود .محتمل ترین ایراد سوختگی ای سی بکلایت هستش

بالا