آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تعویض المنت و یکسره شدن دمای هیتر گرداک

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
با سلام یک هویه گرداک 952 که تا حالا تعمیر هم نشده،متاسفانه بدلیل یک ضربه شیشه ای که در قسمت سر هیتر هست خورد شد و باد درست نمی اومد.خواستم خورده شیشه ها را خارج کنم که المنت خراب شد.المنت را تعویض کردم اما وقتی روش کردم بعد از 20 ثانیه صدا و جرقه ای از هویه اومد و وقتی باز کردم دیدم المنت تیکه تیکه شده. بعد از اون حتی با تعویض مجدد المنت از روی دستگاه مشابه در حال کار باز هم هیچ‌کنترلی روی دما نداریم.و سریع باید برقو قطع‌کنم.
سوال 1.نقش شیشه در سری هویه چی هست؟و اگه نباشه چی میشه؟
سوال. 2.علت سوختن المنت اول چی بوده؟
ممنون از اساتید.
درود،
اون شیشه ای که میگید ( که معمولا از جنس کوارتز هست ) جهت عایق کردن سیم المنت نسبت به محفظه استیل هست.
و اگر نباشه سیم المنت به بدنه فلزی برخورد می‌کنه و دچار اتصال کوتاه میشه که نتیجش ترکیدن و سوختن میشه.
باید دسته رو کامل تعویض کنید.
ضمنا تا حالا دسته هیتر ۴ سیمه ندیدم ( احتمالا منظورتون خود المنت داخل هیتر هست )
و اگر باز هم مشکلتون حل نشد، یعنی برد داخل دستگاه خراب شده.

سلام دوستان عزیز و گرامی بنده خالدی هستم از شیراز تازه به این گروه ملحق شدم. فقط ای کاش زودتر ملحق می‌شدم.
خواستم در جریان باشید که بنده برد کامل گورداک 952 را مهندسی معکوس کردم اگه کسی نیاز داشت تماس بگیره با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aliakram

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
974
ضمن تشکر و پوزش از دوستان چیزی که الان فهمیدم اینه که المنت هایی که من گرفتم مال هویه آنالوگ بوده یعنی این مدل
Screenshot_20231024-234314.png

در حالیکه باید دیجیتال میگرفتم یعنی این مدل
Screenshot_20231024-234307.png

حالا نمیدونم اینها تفاوت چشمگیری دارن یا نه؟

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,334
2,985
اتصال داخل دسته که همکار عزیز گفتن رو پیگیری کند اگه عایق شیشه ای خورد شده رو تعویض کن اما. برام پیش امده نوک المنت هم به جلوی دسته هیتر برخورد نکند می تونی از عایق همون که روی المت های سماور برقی اسمش یادم نیست بگذاری تا از جلو المنت با قسمت فلزی برخورد نداشته باشه ولی بهتره داخل هیتر رو هم چک بکنی دوبار اتصال. حتما یه خرابی روی برد ایجاد کرده

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
ضمن تشکر و پوزش از دوستان چیزی که الان فهمیدم اینه که المنت هایی که من گرفتم مال هویه آنالوگ بوده یعنی این مدلمشاهده فایل‌پیوست 207615
در حالیکه باید دیجیتال میگرفتم یعنی این مدل مشاهده فایل‌پیوست 207616

حالا نمیدونم اینها تفاوت چشمگیری دارن یا نه؟
المنت هیتر آنالوگ فقط ۲ سیم برای تغذیه المنت داره و المنت هیتر دیجیتال ۴ سیم داره که ۲ سیم برای سنسور دما هست.

Mostafahe

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-23
216
223
شهرکرد
با سلام یک هویه گرداک 952 که تا حالا تعمیر هم نشده،متاسفانه بدلیل یک ضربه شیشه ای که در قسمت سر هیتر هست خورد شد و باد درست نمی اومد.خواستم خورده شیشه ها را خارج کنم که المنت خراب شد.المنت را تعویض کردم اما وقتی روش کردم بعد از 20 ثانیه صدا و جرقه ای از هویه اومد و وقتی باز کردم دیدم المنت تیکه تیکه شده. بعد از اون حتی با تعویض مجدد المنت از روی دستگاه مشابه در حال کار باز هم هیچ‌کنترلی روی دما نداریم.و سریع باید برقو قطع‌کنم.
سوال 1.نقش شیشه در سری هویه چی هست؟و اگه نباشه چی میشه؟
سوال. 2.علت سوختن المنت اول چی بوده؟
ممنون از اساتید.
شیشه باعث نگهداری دما و ثابت موندنش میشه و در حالتی که داغه نباید ضربه بخوره چون میشکنن

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
اتصال داخل دسته که همکار عزیز گفتن رو پیگیری کند اگه عایق شیشه ای خورد شده رو تعویض کن اما. برام پیش امده نوک المنت هم به جلوی دسته هیتر برخورد نکند می تونی از عایق همون که روی المت های سماور برقی اسمش یادم نیست بگذاری تا از جلو المنت با قسمت فلزی برخورد نداشته باشه ولی بهتره داخل هیتر رو هم چک بکنی دوبار اتصال. حتما یه خرابی روی برد ایجاد کرده
میکا؟

بالا