آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تعویض المنت و یکسره شدن دمای هیتر گرداک

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
974
با سلام یک هویه گرداک 952 که تا حالا تعمیر هم نشده،متاسفانه بدلیل یک ضربه شیشه ای که در قسمت سر هیتر هست خورد شد و باد درست نمی اومد.خواستم خورده شیشه ها را خارج کنم که المنت خراب شد.المنت را تعویض کردم اما وقتی روش کردم بعد از 20 ثانیه صدا و جرقه ای از هویه اومد و وقتی باز کردم دیدم المنت تیکه تیکه شده. بعد از اون حتی با تعویض مجدد المنت از روی دستگاه مشابه در حال کار باز هم هیچ‌کنترلی روی دما نداریم.و سریع باید برقو قطع‌کنم.
سوال 1.نقش شیشه در سری هویه چی هست؟و اگه نباشه چی میشه؟
سوال. 2.علت سوختن المنت اول چی بوده؟
ممنون از اساتید.

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
974
یه المنت دیگه از همون مدل داشتم که انداختم بدون سری و ... الان به محض اتصال به شدت سرخ میشه.و سریع برق را قطع میکنم.احتمال داره المنت 110 ولای باشه؟

آخرین ویرایش:

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,881
10,575
سلام
دو تا سیم برای المنته و دو تا دیگه برای ترموکوپل. دو تا سیم ترموکوپل را جا به جا کنید

سلام همکار عزیزمان جناب

mohammadhadi

به نقطه درست اشاره کردن سیمهای ترموکوپل را جا به جا فرمایید حتما حل میشود کلیه سنسور های ترموکوپل ها دارای مثبت و منفی هستند که اشتباه بودن پلاریته این سنسورها باعث می شود تا اندازه گیری دما درست انجام نشود و یک تجربه که برای افزایش سیم ترموکوپل ها باید از همان سیم از جنس خودش استفاده گردد بدون لحیم کاری این تجربه در ترموستات دیجیتال باعث سر در گمی بنده شده بود با سپاس

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
974
سلام همکار عزیزمان جناب

mohammadhadi

به نقطه درست اشاره کردن سیمهای ترموکوپل را جا به جا فرمایید حتما حل میشود کلیه سنسور های ترموکوپل ها دارای مثبت و منفی هستند که اشتباه بودن پلاریته این سنسورها باعث می شود تا اندازه گیری دما درست انجام نشود و یک تجربه که برای افزایش سیم ترموکوپل ها باید از همان سیم از جنس خودش استفاده گردد بدون لحیم کاری این تجربه در ترموستات دیجیتال باعث سر در گمی بنده شده بود با سپاس
درود بر شما، جابجا کردم اما بازهم به محض زدن دوشاخه به برق المنت چنان قرمز میشه که نور میده.

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
اگه اینجورباشه یا باید المنت 220 ولت واسش تهیه کنیدوجایگزین کنید یاهمون که 110هست رو با یک دیود1N4007سری کرده استفاده کنید

بالا