آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تعمیر محافظ برق سارا 2450

chonglong

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-03-03
435
544
کرمانشاه
باشه ممنون.. این روش رو هم بررسی میکنم البته برای دفعه های بعدی چون متاسفانه مقاومت های سوخته رو دور انداختم

chonglong

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-03-03
435
544
کرمانشاه
سلام اکثر محافظها یا چراغ سبز میسوزه یا خازن بزرگه ظرفیتش میاد پایین
دقیقا... بله زیاد تعمیر کردم ازشون.. دقیقا این دو تا ایراد خیلی شایع هستن... این مورد آب رفته بود داخلش و کلا اتصال شدید کرده بود.. اگه این مسیر رو دقت کنید میبینید مسیری هستش که ولتاژ 220 ولت ورودی رو توسط چند تا مقاومت و یه دیود میاره رو پایه آیسی جهت نمونه گیری ولتاژ برق شهر و خیلی مسیر حساسیه.. الان تمام مقاومت های همین مسیر سوختن بعلت اتصالی

chonglong

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-03-03
435
544
کرمانشاه
مقاومت ها رو تعویض کردم... دستگاه روشن میشه اما چراغ قرمز یکسره روشنه ? ایسی و ال ای دی ها رو هم تعویض کردم جهت اطمینان ولی درست نشد... خیلی وقت گذاشتم روش تمام مسیرها و پدها رو بررسی کردم... هیچ قطعه خرابی تو مدار نیست ولی کار نمیکنه

m.amini.4835

کاربر
2021-10-23
28
21
قزوین
مقاومت ها رو تعویض کردم... دستگاه روشن میشه اما چراغ قرمز یکسره روشنه ? ایسی و ال ای دی ها رو هم تعویض کردم جهت اطمینان ولی درست نشد... خیلی وقت گذاشتم روش تمام مسیرها و پدها رو بررسی کردم... هیچ قطعه خرابی تو مدار نیست ولی کار نمیکنه
سلام
ولتاژ سر خازن صافی خروجی پل دیود رو بگیر
ولتاژ پایه تغذیه آی سی رو هم بگیر

chonglong

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-03-03
435
544
کرمانشاه
سلام
ولتاژ سر خازن صافی خروجی پل دیود رو بگیر
ولتاژ پایه تغذیه آی سی رو هم بگیر
وقت بخیر.. ولتاژگیری کردم...مشکلی از این بابت وجود نداره... 12 ولت هم به آیسی میرسه... انگار مقدار مقاومت ها در این مدل فرق میکنه.. متاسفانه هنوز درست نشده... گهگاهی بعضی روزا یه نگاهی بهش میندازم خهخخخ

chonglong

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-03-03
435
544
کرمانشاه
خازن تایمر 47 میکرو که از طریق مدار این مقاومت ها شارژ میشه ولتاژ دو سرش حدود 0.3 ولته و خیلی به آرامی میره بالا.. به نظر مقدار مقاومت ها برای این مدل مناسب نیست

نیما جان

کاربر vip
کاربر
2015-06-01
81
62
فارس
درود دوست من این ارزش تعمیر نداره تهش میاد میگه مگه خودش چند می ارزید خستگی کار رو هم چند برابر میکنه سری که درد نمیکنه دستمال نبند موفق باشی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: daniyal18
بالا